ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور سراسری 99 آغاز شد

0 866

داوطلبان پذیرفته شده در دانشگاه ها اکنون از فرصت های پیش روی خود اطلاع دارند. آن ها می توانند برای تحصیل در دانشگاه فرصت دلخواه خود را انتخاب کنند. با توجه به شرایط حاکم در کشور عمده اقدامات به صورت مجازی انجام خواهد شد و داوطلبان به جای حضور در دانشگاه ها باید از سایت های دانشگاهی استفاده کنند.

زمان مراجعه داوطلبان به درگاه های اطلاع رسانی دانشگاه ها اعلام شده است و داوطلبان می توانند با توجه به تاریخ های اعلام شده برای ثبت نام اقدام کنند.

برای عضویت در تلگرام (کنکور) کلیک کنید
آخرین اخبار کنکور سراسری و آزاد

ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور 99 در دانشگاه ها

به گزارش باران مشاوره به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نتایج نهایی کنکور سراسری 99 از روز پنج شنبه 9 آبان ماه روی سایت سازمان سنجش قابل مشاهده است.

189 هزار نفر برای تحصیل در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی پذیرفته شده اند. این افراد می توانند از روز چهارشنبه 14 آبان به درگاه اطلاع رسانی دانشگاه محل پذیرش خود مراجعه کنند و از نحوه، تاریخ و مدارک لازم برای ثبت نام مطلع شوند.

ثبت نام در دانشگاه دولتی یا آزاد

لازم است متقاضیان در نظر داشته باشند که عدم اقدام به موقع برای ثبت نام به معنای انصراف آن ها از تحصیل محسوب می شود.

متقاضیان پذیرفته شده در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی که در ردیف پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد نیز قرار گرفته باشند، فقط باید در یک رشته ثبت نام کنند. این افراد مجاز نیستند در دو رشته و دانشگاه ثبت نام کنند.

ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی یا با آزمون

متقاضیانی که در مرحله اعلام نتایج رشته های تحصیلی پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (در تاریخ ۹۹/۰۷/۲۴) پذیرفته شده اند و اکنون نیز در رشته های تحصیلی با آزمون پذیرفته شده اند، باید یکی از دو رشته قبولی را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. ثبت نام در یک رشته تحصیلی به معنای انصراف از رشته دیگر محسوب می شود.

متقاضیان پذیرفته شده بر اساس سوابق تحصیلی که در رشته های با آزمون هم پذیرفته شده اند، اگر تحصیل در رشته با آزمون را انتخاب کنند، تمام دانشگاه ها و مؤسسات دولتی و غیردولتی و داشگاه آزاد برای بازگزداندن مدارک و شهریه داوطلبان موظف به همکاری با آن ها هستند.

تعهد تا دریافت مدرک پیش دانشگاهی یا دور دوم متوسطه

امتحانات جبرانی دوره پیش دانشگاهی (برای نظام آموزشی سالی واحدی یا ترمی واحدی) و پایه دوازدهم (برای نظام آموزشی ۳-۳-۶) در شهریور ماه برگزار می شود.

بنابراین دانشگاه ها از پذیرفته شدگانی که در زمان ثبت نام موفق به ارائه گواهی پیش دانشگاهی و یا گواهی پایان تحصیلات دوره دوم متوسطه (نظام آموزشی ۳-۳-۶) نشوند، تعهدی مبنی بر ارائه گواهی فراغت از تحصیل تا تاریخ ۹۹/۰۷/۳۰ می دهند.

در صورت عدم ارائه این گواهی تا تاریخ ۹۹/۰۷/۳۰ قبولی این داوطلبان لغو می شود.

افزایش متقاضیان تحصیل در دانشگاه آزاد

در سال جاری تعداد متقاضیان تحصیل در دانشگاه آزاد افزایش چشمگیر داشته است. دانشگاه آزاد معتقد به رعایت پروتکل های بهداشتی و کم کردن سفرهای شهری و بین شهری است. بنابراین شرایطی فراهم کرده است تا متقاضیان بتوانند بدون حضور در دانشگاه و به صورت مجازی برای ثبت نام خود اقدام کنند.

متقاضیان می توانند در سامانه دانشیار ثبت نام  و مدارک خود را از طریق پست برای دانشگاه محل تحصیل ارسال کنند. فهرست دفاتر پست در پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی و سامانه آموزشیار وجود دارد.

سایت های مذکور مدارک مورد نیاز برای ثبت نام را نیز اعلام کرده اند.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Tahsili”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای دانش آموزان و دانش جویان

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال98)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: