آیا کنکور 1400 حذف می شود؟

0 790

سال هاست مسئولین تصمیم به حذف کنکور سراسری گرفته اند و برای این منظور به طور دقیق برنامه ریزی می کنند و راه های بسیاری را مورد بررسی قرار داده اند تا روشی مناسب تر از کنکور برای ورود داوطلبان به دانشگاه پیدا کنند.

با توجه به شرایط از جمله تعداد زیاد داوطلبان، تمرکز بسیاری از افراد بر روی رشته محل های خاص و… پیدا کردن جایگزینی برای کنکور، ساده نیست. اما این تصمیم به قوت خود باقی است و برای رسیدن به نتیجه مطلوب همچنان تلاش می شود.

برای عضویت در تلگرام (کنکور) کلیک کنید
آخرین اخبار کنکور سراسری و آزاد

حذف کنکور

به گزارش باران مشاوره و به نقل از فارس، لحاظ کردن نمرات دانش آموزان جایگزین کنکور می شود.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: مجلس و کمیسیون آموزش شورای عالی انقلاب فرهنگی مشغول بررسی قانون حذف کنکور هستند. بعد از این نمرات دانش آموزان به جای کنکور، ملاک سنجش آن ها برای ورود به دانشگاه قرار می گیرد.

حذف کنکور بعد از سه سال امتحان نهایی

علیرضا منادی سفیدان افزود: در صورتی که امتحانات دانش آموزان سه سال مستمر به صورت نهایی برگزار شود، حذف کنکور را در پی خواهد داشت.

از کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس سه نفر به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی شده اند تا موضوع حذف کنکور را بررسی کنند. اهمیت موضوع حذف کنکور بسیار زیاد است. نه فقط مجلس بلکه شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز برنامه های مختلفی برای آن دارد که در حال بررسی هستیم.

نمرات دانش آموزان به جای آزمون کنکور

برای لحاظ کردن نمرات دانش آموزان به جای کنکور، اهمیت پایه های اول، دوم و سوم در مقطع دبیرستان زیاد است. کمیسیون آموزش شورای عالی انقلاب فرهنگی در حال بررسی این موضوع است.

در حال حاضر به طور میانگین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار نفر از دانش آموزان معدل۲۰ یا ۱۹.۹۰ صدم دارند. این موضوع نیازمند کار کارشناسی است. البته نمرات امتحانات نهایی دانش آموزان می تواند بهترین روش برای حذف کنکور باشد.

حذف محفوظات به درد نخور

وی خاطر نشان کرد: مجلس شورای اسلامی تصمیم به حذف محفوظات به درد نخور دارد. بسیاری از مؤسسات و آموزش هایی که در رسانه ها تبلیغ می شوند، تحت عنوان مهارت تست زنی و عناوین دیگر، انرژی دانش آموزان را بدون تأثیر در روند کسب نمره آن ها می گیرد که این موضوع را به طور جدی دنبال می کنیم.

بررسی موضوع حذف کنکور

هنگام برگزاری کنکور سال جاری که شیوع ویروس کرونا آن را به تأخیر انداخته بود، بیش از یک میلیون نفر اعتقاد به برگزاری هرچه زودتر کنکور داشتند. اما نزدیک به صد هزار نفر دیگر روی نمایندگان در قالب نظام بندی و هماهنگی یک کار سازماندهی شده تأثیر می گذاشتند.

سه نفر از کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برای بررسی موضوع حذف کنکور به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی شده اند تا این موضوع و ابعاد مختلف آن را بررسی کنند.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Tahsili”]

سهمیه فرزندان عضو هیئت علمی دانشگاه ها

فرزندان آن دسته از اساتید دانشگاه که عضو هیئت علمی هستند، می توانند از سهمیه خاص خود استفاده کنند.

بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، فرزندان اعضای هیئت علمی دانشگاه ها در صورتی که 90 درصد نمره یک رشته را کسب کنند، می توانند برای هز دانشگاهی انتقالی بگیرند. ورود این افراد به دانشگاه محل تدریس ولی بلامانع است.

بر اساس این مصوبه کسب 92/5 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در سهمیه آزاد، امکان تغییر رشته را برای فرزندان اعضای هیئت علمی به وجود می آورد.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای دانش آموزان و دانش جویان

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال98)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: