کمتر از نیمی از داوطلبان انتخاب رشته کرده اند

0 455

کنکور سراسری آزمونی یک مرحله ای است. اما داوطلبان کنکور برای ورود به دانشگاه دو بار به رقابت می پردازند. رقابت دوم در مرحله انتخاب رشته است که جایگاه افراد را در دانشگاه ها مشخص می کند. در واقع متقاضیان بر سر صندلی مورد نظر خود در دانشگاه رقابت می کنند.

پس از اعلام اسامی داوطلبان مجاز برای انتخاب رشته، فرصتی تعیین می شود تا افراد کد رشته محل های مورد نظر خود را انتخاب و در سایت سازمان سنجش ثبت کنند.

برای عضویت در تلگرام (کنکور) کلیک کنید
آخرین اخبار کنکور سراسری و آزاد

362 هزار انتخاب رشته کننده

به گزارش باران مشاوره و به نقل از مهر، انتخاب رشته کنکور سراسری سال 99 از 2 مهر آغاز و تا 7 مهرماه تمدید شد.

سخنگوی سازمان سنجش گفت: یک میلیون و دوازده هزار و چهارصد و شش نفر در کنکور سراسری 99 مجاز به انتخاب رشته شده اند که از این تعداد سیصد و شصت و دو هزار نفر کد رشته های انتخابی خود را در سایت سازمان سنجش آموزش کشور ثبت کرده اند.

اگر کد سخا ندارید باید آن را تهیه کنید پس مقاله کد سخا چیست و چگونه از آن مطلع شویم را از دست ندهید.

150 کد رشته محل

فاطمه زرین آمیزی افزود: داوطلبان تا ساعت ۲۴ دوشنبه ۷ مهر ۹۹ فرصت انتخاب رشته دارند. آن ها بر اساس دستورالعمل نحوه انتخاب رشته اینترنتی، می توانند ۱۵۰ کد رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹ از روز ۳۱ شهریور منتشر شده است. تاکنون دو اصلاحیه برای این دفترچه منتشر شده است. لازم است داوطلبان برای انتخاب رشته یا ویرایش فرم مربوطه هر دو اصلاحیه را نیز مطالعه کنند.

سهمیه های کنکور سراسری

داوطلبان برای انتخاب رشته لازم است نظری هم به سهمیه ها داشته باشند. سهمیه های کنکور سراسری حدوداً از دهه چهل در آزمون اعمال می شوند. هدف سهمیه ها برقرای عدالت و ایجاد فرصت برابر برای دانش آموزان است.

سهمیه های زیادی در آزمون سراسری به کار گرفته می شوند. می توان به سهمیه مناطق، ایثارگران و خانواده های آن ها، بهیاران و… اشاره کرد. برای مناطقی که بلایای طبیعی را تجربه می کنند نیز سهمیه در نظر گرفته شده است.

ممکن است بتوانید در انتخاب رشته از دو سهمیه استفاده کنید. در این صورت از سهمیه ای بهره ببرید که برای موفقیت شانس بیشتری به شما همراه می دهد.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Tahsili”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای دانش آموزان و دانش جویان

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال98)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: