دانشجویان می توانند محل امتحان پایان ترم را مشخص کنند

0 627

دانشگاه آزاد بخاطر شبکه گسترده ای که در سطح کشور دارد و امکانات مناسبی که فراهم کرده است، معمولا به خوبی به نیازهای دانشجویان خود زمینه های مختلف پاسخ گفته است. این دانشگاه در ایام شیوع کرونا نیز با توجه به شرایط پیش آمده عملکرد مناسبی داشته و امکانات رفاهی خوبی برای پشت سر گذاشتن امتحانات پایان ترم در اختیار دانشجویان خود قرار داده است.

راه اندازی سامانه انتخاب محل امتحانات پایان ترم دانشجویان دانشگاه آزاد

به گزارش باران مشاوره و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سامانه انتخاب محل امتحانات پایان ترم دانشجویان دانشگاه آزاد راه اندازی شد.

مسعود همتی رئیس مرکز فناوری اطلاعات و شبکه علمی دانشگاه آزاد گفت: دانشگاه آزاد در جهت حفظ سلامت دانشجویان، آرامش خاطر خانواده ها و جلوگیری از سفر های بین شهری، سامانه http://azmoon۹۹.iau.ac.ir را راه اندازی کرده است.

دانشجویان دانشگاه آزاد می توانند برای انتخاب نزدیک ترین واحد دانشگاهی محل سکونت خود به عنوان محل برگزاری امتحانات پایان ترم به این سامانه مراجعه کنند.

برای عضویت در تلگرام (کنکور) کلیک کنید
آخرین اخبار کنکور سراسری و آزاد

دانشجویان دانشگاه آزاد در واحد نزدیک محل سکونت خود امتحان می دهند

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و شبکه علمی دانشگاه آزاد گفت: دانشگاه آزاد شبکه ای گسترده با بیش از 400 واحد و مرکز دانشگاهی درسراسر کشور دارد. 15 درصد دانشجویان این دانشگاه غیر بومی هستند. دانشگاه آزاد امکان برگزاری امتحانات پایان ترم خود را به صورت حضوری و با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی فراهم کرده است.

مرکز فناوری اطلاعات و شبکه علمی دانشگاه آزاد با همکاری بخش های دیگر دانشگاه اقدام به طراحی سامانه ای کرده است که دانشجویان بتوانند در نزدیکترین واحد دانشگاهی محل سکونت خود امتحانات را بگذرانند.

نحوه انتخاب محل امتحان پایان ترم دانشگاه آزاد

مسعود همتی گفت: دانشجویان دانشگاه آزاد می توانند با تلفن های همراه هوشمند که سیستم عامل اندروید نسخه ۵ به بالا دارند، از این سامانه استفاده و ثبت نام کنند. در این سامانه لیست دروس، تاریخ دقیق امتحانات و آدرس واحد های دانشگاهی قابل مشاهده است. دانشجویان می توانند واحد مورد نظر خود را برای برگزاری امتحانات انتخاب کنند.

همتی افزود: پس از این که اطلاعات تمامی دانشجویان متقاضی استفاده از فرصت میهمانی امتحانات پایان ترم بارگذاری شود، سوالات امتحانی که به صورت رمزگذاری شده در سامانه بارگذاری شده است، در ساعت برگزاری امتحان روی تلفن همراه دانشجویان قابل مشاهده می شود.

دانشجویان پس از مشاهده سوالات، باید سوالات را پاسخ داده و جواب ها را روی برگه های امتحانی بنویسند و در پایان برگه را به مجریان امتحان تحویل دهند.

پاسخ امتحانات از طریق سامانه برای اساتید ارسال می شود

وی گفت: پس از پایان ساعت امتحان، از طریق سامانه پاسخ ها را برای اساتید دانشجویان ارسال می کنیم و نسخه فیزیکی پاسخ ها  را نیز به واحد مبدا ارسال می نماییم.

رویکرد دانشگاه آزاد این است که از ظرفیت فناوری اطلاعات و فضای مجازی استفاده حداکثری کند. هدف ما از این همه تلاش این است که برای دانشجویان و خانواده آنها آرامش ایجاد کنیم. بنابراین خود را موظف می دانیم نواقص را رفع کنیم و به سوالات دانشجویان پاسخ دهیم. به همین منظور کارشناسان فنی این مرکز در دو روز گذشته به بیش از ۲۱۰۰ تماس تلفنی و پیام دانشجویان پاسخ گفته اند.

مهلت ثبت نام در سامانه انتخاب محل امتحان

دانشجویان از سامانه انتخاب محل امتحانات پایان ترم استقبال بی نظیری داشتند. بیش از ۱۰۰ هزار دانشجو در طی در ۳۶ ساعت گذشته به سامانه مراجعه کرده و ثبت نام اولیه خود را انجام داده اند. بیشتر از ۲۳ هزار دانشجو ثبت نام خود را برای انتخاب محل امتحانات پایان ترم فطعی کرده اند.

ثبت نام دانشجویان تا پایان روز پنج شنبه ۲۲ خرداد ادامه دارد. دانشجویان تا آن زمان فرصت دارند واحد دانشگاهی مورد نظر خود را برای امتحانات پایان ترم با مراجعه به این سامانه انتخاب کنند.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Tahsili”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای دانش آموزان و دانش جویان

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال98)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: