آیا طرح زوج و فرد مدارس اجرایی می شود؟

0 491

کلاس های حضوری کم تر شده اند و جا را برای آموزش های مجازی باز کرده اند. موفقیت در طرح آموزش مجازی مستلزم دسترسی همگانی به اینترنت پر سرعت است. سیستم های آموزشی کشور باید این مورد را مد نظر داشته باشند تا بتوانند آموزش های مجازی پر بهره ارائه دهند.

برای عضویت در تلگرام (کنکور) کلیک کنید
آخرین اخبار کنکور سراسری و آزاد

دلایل عدم اجرای طرح زوج و فرد مدارس

به گزارش باران مشاوره به نقل از خانه ملت، برای اجرای طرح زوج و فرد مدارس به این شکل که نیمی از دانش آموزان یک کلاس سه روز به صورت حضوری و سه روز به صورت غیر حضوری مشغول تحصیل شوند تا رعایت فاصله اجتماعی شده باشد، باید زیر ساخت های آموزش مجازی فراهم شود.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی گفت: بنا بر اعلام آموزش و پرورش، دانش آموز در سه روزی که در مدرسه حاضر نمی شود، با معلم و درس خود از طریق فضای مجازی ارتباط خواهد داشت.

ولی در مناطق ییلاقی حوزه انتخابیه من فقط نزدیک به 100 روستا امکان دسترسی به آموزش مجازی را ندارند و این مسئله می تواند در سراسر استان های غربی، شرقی و جنوبی کشور باشد.

تحقق آموزش مجازی با تقویت اینترنت کشور

رضا حاجی پور تأکید کرد: باید زیرساخت های آموزش مجازی تقویت شود و مناطق ییلاقی تحت پوشش اینترنت قرار بگیرند. در برخی از مناطق  که حتی تلفن همراه نیز آنتن ندارد، توقع استفاده از اینترنت تلفن همراه را نمی توان داشت.

وی یادآور شد: دانش آموزان این مناطق محروم از دسترسی به نرم افزار “َشاد” نیز محروم هستند و این مسئله ای است که باعث اخلال در  تحصیل دانش آموزان شده است.

طرح زوج فرد مدارس برای همه کشور مناسب نیست

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت: آموزش و پرورش نمی تواند برای همه مناطق کشور به یک نحو عمل کند. اصولا دانش آموزان از مناطق ییلاقی در یک مدرسه گرد هم می آیند، شاید امکانات برای آن ها فراهم شود؛ اما در منزل برایشان این دسترسی ممکن نیست.

حاجی پور اضافه کرد: در عین حال باید تدبیری اندیشید تا دانش آموزان مناطقی که از امکانات اینترنتی برخوردار نیستند، در سه روز حضور در منزل تکالیف خود را انجام دهند. لازم است با حضور وزیر آموزش و پرورش در کمیسیون آموزش مجلس این طرح بررسی شود.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Tahsili”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای دانش آموزان و دانش جویان

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال98)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: