زمان شروع سال تحصیلی دانشگاه ها در سال 99 – 1400

2 10,081

شیوع بیماری کرونا وضعیت تحصیلی دانشگاه ها را از روال معمول خود خارج ساخت. عدم امکان حضور دانشویان در کلاس باعث روی آوردن دانشگاه ها به کلاس مجازی شد. هرچند این کلاس های مجازی در ابتدا با مشکلاتی همراه بود اما به مرور این مشکلات تا حد زیادی حل شد. اکنون دغدغه ذهنی دانشجویان زمان بازگشایی دانشگاه و نحوه برگزاری کلاس هاست.

برای عضویت در تلگرام (کنکور) کلیک کنید
آخرین اخبار کنکور سراسری و آزاد

مهرماه، زمان آغاز کلاس های دانشگاه ها

به گزارش باران مشاوره و به نقل از ایسنا، ممکن است کلاس های دانشجویان زودتر از مهر آغاز شود. دانشجویان منتظر آغاز سال تحصیلی از بهمن ماه نباشند چرا که ترم آینده با هیچ گونه تأخیری آغاز نمی شود.

وزیر علوم تغییر مجدد زمان برگزاری آزمون های سال ۹۹ را شایعه دانست و گفت: ما به هیچ عنوان قصد نداریم زمان برگزاری کنکور و آزمون های دیگر را به تأخیر بیندازیم. علاوه بر این، تمام تلاش خود را می کنیم که ترم آینده برای ورودی های سال ۹۹ کلاس های درس مجازی یا حضوری تشکیل دهیم.

تاریخ برگزاری کنکور مشخص است و قرار نیست تغییر کند. سازمان سنجش نیز در مهر ماه نتایح را اعلام خواهد کرد. بنابراین طبق اعلام قبلی، ترم تحصیلی جدید دانشگاه ها در مهر ماه یا نیمه اول شهریور ماه آغاز خواهد شد.

آغاز ترم آینده به هیچ عنوان با تأخیر همراه نیست و به بهمن ماه نمی کشد، گفت: دانشجویان فعلی ما برای ثبت نام و حضور در کلاس های درس در ترم آینده مشکلی ندارند، بنابراین ممکن است دانشجویان حتی زودتر از مهر ترم تحصیلی خود را آغاز کنند.

انتقال ترم جاری دانشجویان به ترم آینده ممکن است؟

خاکی صدیق نحوه انتقال ترم جاری دانشجویان به ترم آینده را مشخص کرد و گفت: دانشجویانی که قصد انتقال ترم را دارند، لازم است مرخصی بگیرند. در این خصوص تمهیداتی اندیشیده شده که برای دانشجویان خاصه ورودی های جدید مشکلی ایجاد نشود.

کیفیت آموزش مجازی دانشجویان

وزیر علوم با بیان این که تلاش خواهیم کرد تا ورودی های جدید ترم آینده را از اول پاییز یعنی مهر ماه شروع کنند، به دانشجویان گوشزد کرد انتظار برگزاری ترم آینده از بهمن ماه را نداشته باشند. اگر تأخیر یک یا دو هفته ای برای اعلام پاسخ آزمون ها داشته باشیم، تمام این مدت را با برگزاری کلاس های فشرده جبران خواهیم کرد. بنابراین ترم آینده را از مهر ماه آغاز می کنیم.

وزیر علوم برای پیش بینی وضعیت آموزش ترم آینده، عملکرد دانشگاه ها را برای برگزاری کلاس های مجازی با توجه به نداشتن آمادگی قبلی خوب ارزیابی کرد و گفت: به جز واحدهای عملی آموزش، پیشروی سایر دروس خوب است و دانشگاه های ما به خوبی توانستند دانشجویان خود را از طریق کلاس های مجازی آموزش دهند.

وضعیت برگزاری کلاس های دانشگاه در دوران کرونا

برخی دانشگاه ها برای برگزاری امتحانات نیز از آمادگی لازم برخوردارند. بنابراین ما برای ترم بعد دو گزینه پیش رو داریم.

 • آموزش هایمان را در صورت برطرف شدن بیماری و عادی شدن روال، حضوری خواهیم کرد.
 • در صورت ضروری دانستن احتیاط برای حضور دانشجویان در دانشگاه ها از جانب ستاد مدیریت بیماری شهریور ماه در هر منطقه یا استان، ظرفیت های آموزش مجازی را همچنان تقویت می کنیم و کلاس ها را به شیوه مجازی ادامه خواهیم داد. به این ترتیب نمی گذاریم در برگزاری کلاس ها تاخیری ایجاد شود.
[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Tahsili”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای دانش آموزان و دانش جویان

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال98)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 2 تا
 1. متین :

  سلام وقت بخیر اینی که میگند به احتمال زیاد بهمن دانشگاه حضوری میشه به طور موقته ؟؟؟

  1. باران مشاوره :

   متین جان وضعیت واکسیناسیون و بیماری کرونا هنوز مشخص نیست. برای همین نمی شه به طور دقیق اظهار نظر کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: