اعلام ظرفیت پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۳۹۹_۱۴۰۰

ظرفیت پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد اعلام شد

0 233

دانشگاه آزاد اسلامی از سال ۶۱ تأسیس شده است و در حال حاضر سطح وسیعی از کشور را پوشش می دهد. به دلیل گستردگی واحدهای دانشگاهی و داشتن امکانات فراوان، این امکان را برای داوطلبان به وجود می آورد که بتوانند در نزدیکی محل سکونت خود مشغول به تحصیل شوند و از امکانات این دانشگاه استفاده کنند.

برای عضویت در تلگرام (کنکور) کلیک کنید
آخرین اخبار کنکور سراسری و آزاد

پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی

به گزارش باران مشاوره و به نقل از مهر، از پنجم مرداد ماه پذیرش بدون کنکور برای مقاطع تحصیلی کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد اسلامی برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ آغاز شده است.

رئیس مرکز سنجش و پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد گفت: در حال حاضر دو سامانه سازمان سنجش آموزش کشور است که داوطلبان برای تحصیل در دانشگاه های دولتی و غیرانتفاعی در آن ثبت نام می کنند و نیز سامانه دانشگاه آزاد اسلامی برای ثبت نام داوطلبان ادامه تحصیل بر اساس سوابق تحصیلی فعال شده است.

این داوطلبان تا دوم شهریور فرصت دارند تا در سامانه www.azmoon.org ثبت نام کنند. آن ها باید نوع دیپلم و معدل کتبی دیپلم خود را کاملاً صحیح در فرم ثبت نام درج کنند.

دیپلمه های فنی و حرفه ای و کاردانش نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶ و دیپلمه های فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی دارند یا فاقد معدل کتبی دیپلم هستند، باید معدل کل دیپلم متوسطه خود را عیناً در فرم ثبت نام درج نمایند.

پذیرش دانشجو در ۴ مقطع

بهروز طهماسب کاظمی افزود: مقرر است که نتایج ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی قبل از نتیجه کنکور سراسری اعلام شود. دانشجویان نیز از ۱۵ شهریور سر کلاس ها حاضر شوند. این دانشجویان در صورتی که در دوره های روزانه پذیرفته شوند، می توانند در کمترین زمان ممکن، بدون هیچ هزینه ای با دانشگاه تسویه و برای ثبت نام در دوره روزانه اقدام کنند.

دانشگاه آزاد اسلامی برای پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی، در مجموع حدود ۹۸۰ هزار نفر ظرفیت دارد که در نقسمات به این گونه است:

 • ۱۹۵ هزار نفر در مقطع کاردانی ناپیوسته
 • ۲۱۰ هزار نفر در مقطع کاردانی پیوسته
 • ۳۷۰ هزار نفر در ممقطع کارشناسی پیوسته
 • ۲۲۰ هزار نفر در مقطع کارشناسی ناپیوسته

این مطلب ثابت می کند که شبکه دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی تا اقصی نقاط کشور گسترش یافته است. این شبکه نیروی متخصص هر منطقه کشور را متناسب با نیازها و اقتضائات ملی و منطقه ای تربیت می کند.

تأثیراتی که این ظرفیت در کشور اعمال می کند:

 • باعث پایداری جمعیت در مناطق مختلف کشور می شود
 • پیشرفت متوازن و عادلانه آموزش عالی را به دنبال دارد
 • پیشرفت درون زا و متوازن هر منطقه متناسب با شرایط هر منطقه در کشور را در پی دارد

عدم تغییر در ظرفیت پذیرش دانشجو

کاظمی ادامه داد: ظرفیت پذیرش بدون آزمون نسبت به سال های پیش تغییر چندانی نداشته است. لازم است داوطلبان در مورد امکانات، زیرساخت ها، اعضای هیات علمی واحدهای دانشگاهی منطقه خود تحقیق و بهترین را برای پذیرش بر اساس سابقه تحصیلی انتخاب کنند.

مطمئناً پس از تحقیقات دقیق، داوطلبان دانشگاه آزاد اسلامی را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند. چون این دانشگاه در اکثر مناطق وضعیت بسیار بهتری نسبت به سایر دانشگاه ها، حتی دانشگاه های دولتی دارد.

تحصیل در این محیط های دانشگاهی با توجه به تحولاتی که در نظام تربیت دانشجو در حال رخ دادن است، قطعاً آغازگر اتفاقات خوب برای فارغ التحصیلان است.

با توجه به علاقه مندی بسیاری از خانواده ها برای ادامه تحصیل فرزندانشان در شهر محل سکونت خود، توصیه می شود که داوطلبان با رعایت پروتکل های بهداشتی به مراکز هدایت تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه کنند.

ظرفیت گسترده نظام آموزش عالی کشور این اجازه را داده است تا دفاتری با عنوان مشاوره در سطح شهرها تشکیل شود. گاهی دیده شده است که داوطلبان و خانواده های آن ها به دلیل روابط ناسالم مشاوره های نادرست دریافت می کنند.

ظرفیت کنکور و دانشگاه ها | باران مشاوره

آینده شغلی با تحصیل در دانشگاه آزاد

رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد بیان داشت: تحصیل در دانشگاه منجر به کسب تخصص و زمینه ساز آینده شغلی داوطلبان می شود. بنابراین ارزش دارد که والدین با شناختی که از استعدادها و علائق فرزندان خود و با فرصتی که پیش رو دارند، بهترین و مناسب ترین واحد دانشگاهی را برای فرزندانشان در نظر بگیرند.

انتخاب ها معطوف به چند مورد است:

 • عنوان رشته
 • زیرساخت ها و امکانات واحدهای دانشگاهی
 • هیات علمی با سابقه و توانمند در واحدهای دانشگاهی
 •  امکان ارتباط مجازی با مشاوران مراکز هدایت تحصیلی دانشگاه آزاد
 • آینده شغلی فرد در محل زندگی خود

امکان ارتباط مجازی با مشاوران مراکز هدایت تحصیلی نیز وجود دارد. داوطلبان می توانند با اطلاعات کافی و با توجه به علاقه مندی و استعدادهای خود انتخاب رشته کنند.

لازم است داوطلبان با مراجعه به واحدهای دانشگاهی، محیط تربیتی آموزشی که قرار است در آن تحصیل کنند را ببینند و با آن آشنا شوند. زیرساخت های آموزشی آن را از نزدیک مشاهده کنند تا در آینده از انتخاب خود رضایت داشته باشند.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای دانش آموزان و دانش جویان

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۹۸)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: