مصاحبه با فاطمه برات نژاد رتبه دو کنکور انسانی منطقه 2

راز موفقیت رتبه های برتر کنکور

0 2,606

نحوه درس خواندن داوطلبان کنکور سراسری که رتبه های برتر را در آزمون کسب می کنند، الگویی برای مطالعه داوطلبان سال های بعد می شود. بیشتر این افراد، کسانی هستند که برای مطالعه خود هدف و برنامه ریزی داشتند و این گونه نیست که از کلاس های تست زیادی بهره برده باشند.

برای عضویت در تلگرام (کنکور) کلیک کنید
آخرین اخبار کنکور سراسری و آزاد

رتبه یک کنکور سراسری 99

به گزارش باران مشاوره و به نقل از پانا، فاطمه برات نژاد رتبه یک منطقه 2 در گروه علوم انسانی را در کنکور سراسری 99 کسب کرده است.

برات نژاد که در دبیرستان نمونه دولتی فدک شهر قائن تحصیل کرده است گفت: مطالعه را از تابستان و قبل از کنکور آغاز کرده ام. در این مدت برنامه ریزی های هفتگی و بلندمدت داشتم. پیوستگی و استمرار برنامه ریزی ها مانع از بیراهه رفتن من شد.

آموزش حضوری و مجازی مکمل هم هستند

او ادامه داد: در روزهای نزدیک به کنکور، تسلط در درس های مختلف را به حد 100 درصد رساندم. در مواردی که تلاش بیشتر نیاز بود، بیشتر مطالعه کردم.

حضور در مدرسه و آموزش های مجازی مکمل یکدیگر هستند. در زمان کرونا، وقت بیشتری برای مطالعه داشتم. این فرصت توانست زمان های از دست رفته قبل را برایم جبران کند.

ضرورت استفاده ار منابع تستی

برات نژاد گفت: آزمون های آزمایشی، سطح تسلط دانش آموزان به مباحث درسی را نشان می دهد. من با توجه به نتایج آزمون های خود برای آینده برنامه ریزی می کردم.

کتاب درسی به تنهایی منبع کاملی برای تسلط روی مباحث نیست. علاوه بر کتاب، استفاده از منابع تستی نیز ضروری است. در ضمن نباید تفریح را فراموش کرد. وقت گذراندن با دوستان، باعث تغییر روحیه و زیاد شدن انرژی می شود.

اهمیت انتخاب رشته

گاهی انتخاب رشته خوب می تواند داوطلب را در جایگاهی بالاتر از آن که رتبه بهتر کسب کرده قرار دهد. انتخاب رشته دانشگاه یکی از حساس ترین مراحل زندگی علمی یک فرد است. افراد مجاز به انتخاب رشته باید انتخاب درست و هدفمند داشته باشند تا بتوانند به موفقیت دست یابند.

بهترین انتخاب رشته آن است که بر اساس توانایی ها و استعداد فرد انجام شود. شناخت دقیق رشته ها نیز در این بین از اهمیت زیادی برخوردار است. انتخاب شغل دلخواه که دغدغه داوطلبان ورود به دانشگاه است، به یک انتخاب رشته دقیق و درست بستگی دارد.

در انتخاب رشته نباید صرفاً به بازار کار توجه داشت. علاوه بر تراز و رتبه، علاقه و روحیات فرد نیز باید مورد توجه قرار بگیرد.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Tahsili”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای دانش آموزان و دانش جویان

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال98)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: