منابع کنکور ۱۴۰۰ اعلام شد

0 460

هنوز نتایج نهایی آزمون سراسری سال ۹۹ اعلام نشده است. داوطلبان در انتظار اعلام نتایج هستند تا برای ادامه تحصیل در دانشگاه یا شرکت دوباره در کنکور برنامه ریزی کنند. متقاضیان شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ نیز منتظرند تا از ابهامات آن پرده برداری شود و شرایط شرکت در این آزمون را بدانند.

برای عضویت در تلگرام (کنکور) کلیک کنید
آخرین اخبار کنکور سراسری و آزاد

منابع و تأثیر سوابق در کنکور ۱۴۰۰ مانند سال پیش است

به گزارش باران مشاوره و به نقل از صمت نیوز، منابع کنکور ۱۴۰۰، میزان تأثیر سوابق تحصیلی در این آزمون و عدم تمدید کنکور نظام قدیم در سال ۱۴۰۰ اعلام شد.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ با سال پیش تغییری نداشته است و تاثیر سوابق تحصیلی حداکثر ۳۰ درصد با تاثیر مثبت است.

مواد و ضرایب دروس امتحانی و دروس مؤثر سوابق تحصیلی آزمون ۱۴۰۰ نیز به نسبت سال پیش تغییری نداشته است.

عدم برگزاری کنکور نظام قدیم در سال ۱۴۰۰

فاطمه زرین آمیزی افزود: کنکور نظام قدیم در کنکور سراسری سال بعد برگزار نمی شود. طبق مصوبات جلسه بیست و چهارم شورای سنجش و پذیرش دانشجو که ۲۲ مهر ۹۹ برگزار شد، آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ و بعد از آن فقط با یک آزمون با مبنای دروس نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶ انجام می شود.

منابع کنکور سراسری ۱۴۰۰ نیز اعلام شده است. داوطلبان می توانند برای دریافت منابع آزمون به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند.

کنکور سراسری ۱۴۰۰ روزهای پنجشنبه ۱۰ تیر و جمعه ۱۱ تیر برگزار می شود. ثبت نام این آزمون از یکشنبه ۱۲ تا شنبه ۱۸ بهمن است.

نتایج نهایی آزمون های سال ۹۹

زرین آمیزی ادامه داد: نتایج نهایی آزمون سراسری ۹۹ تا ۱۰ آبان و کارشناسی ارشد ۹۹ تا ۵ آبان ماه اعلام می شود.

با توجه به این که شرایط کرونا مصاحبه ها و آزمون های عملی برخی رشته ها را با تأخیر مواجه کرد، نتایج این آزمون ها نسبت به اعلام قبلی سازمان سنجش دیرتر اعلام می شود.

چرا حذف کنکور سخت است

تعداد شرکت کنندگان کنکور در ۶ سال اخیر با رشد همراه بوده است. به میزان شرکت کنندگان، تعداد دانشگاه ها و ظرفیت آن ها نیز افزایش یافته است. اما هر سال شاهد پشت کنکور ماندن تعداد زیادی از داوطلبان هستیم. علت زیاد بودن تعداد پشت کنکور های هر سال این است که رقابت بر سر یک سری رشته محل خاص انجام می شود.

تعداد دانشگاه های پیام نور، آزاد و… رو به افزایش است، اما متقاضیان رشته های خوب دانشگاه های برتر میزان ثابتی دارند که باید برای کسب جایگاه مورد نظر به رقابت بپردازند. به همین دلیل نمی توان بدون برنامه ریزی لازم برای حذف کنکور تصمیم قاطعی گرفت.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای دانش آموزان و دانش جویان

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۹۸)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: