پرداخت ۱۲۰۰ میلیارد تومان وام به دانشجویان

0 405

فراهم نمودن امکان تحصیل رایگاه حقی است که قانون اساسی کشور به تمام مردم ایران داده است. علاوه بر ارائه تسهیلات رایگان امکانات و تسهیلات ویژه دیگری به دانشجویان اعطا می شود تا مشوقی برای ادامه تحصیل و طی کردن مدارج عالی علمی باشد. یکی از این حمایت ها وام دانشجویی است.

صندوق رفاه دانشجویان ۱۲۰۰ میلیارد وام دانشجویان متقاضی پرداخت کرده است

به گزارش باران مشاوره و به نقل از فراسو، صندوق رفاه باید در تمام زمینه ها آسایش را برای دانشجویان فراهم نماید.

بهروز رحیمی گفت: هرچند صندوق رفاه هیأت امنایی است و از جهت مالی مستقل است، نباید تصور کنیم از هر گزارش دادنی معاف است.

این صندوق در عین حفظ استقلال خود، در کنار حوزه فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت معنا می یابد. در واقع این صندوق هویت خود را از وزارت بهداشت کسب می کند.

تمامی فعالیت های اقتصادی و سرمایه گذاری صندوق رفاه دانشجویان با منافع دانشجو هم راستاست و اگر خروجی فعالیت های این صندوق در خدمت دانشجو نباشد کار این صندوق به درستی انجام نگرفته است.

برای عضویت در تلگرام (کنکور) کلیک کنید
آخرین اخبار کنکور سراسری و آزاد

دانشجو و دانشگاه به صندوق رفاه معنا می دهند

آن چه به صندوق رفاه معنا می بخشد، دانشجو و دانشگاه است، پس باید در کنار دانشجویان باشیم و تلاش کنیم خدمات متنوعی به دانشجویان ارئه دهیم.

در حال حاضر خود را موظف به ارائه این خدمات می دانیم:

  • ازخوابگاه های دانشجویی خبر بگیریم و به آن ها رسیدگی کنیم.
  • خود را در جریان فعالیت های دانشجویان قرار دهیم.
  • از فعالیت های هنری، فرهنگی، علمی و ورزشی دانشجو محور، حمایت های معنوی، اجتماعی و مادی کنیم.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت گفت: می توانیم از دوره های کوتاه مسئولیت به خوبی بهره ببریم و کارهای مناسبی انجام دهیم. برای انجام هرچه بهتر کارها باید تیم ها و نقش ها را به خوبی تعریف کنیم و اجزا و ارکان را مشخص نماییم.

وی ادامه داد: در این سازمان باید زمینه را برای فعالیت هر آن کس که قابلیتی برای ارائه دارد، فراهم کرد و از توانایی ها بهره برد. هر کس باید متناسب با سهم خود دیده شود. با چنین رویکردی این صندوق از ۱۳ مرداد ۹۸ در خدمت دانشجویان است.

تدوین برنامه ۱۸ ماهه برای صندوق رفاه

در این مدت برنامه های صندوق رفاه در قالب یک برنامه جامع ۱۸ ماهه تدوین شده که مدت زمان مد نظر ما در آن تا پایان ۱۳۹۹ است. سعی کردیم تعهدی که قادر به انجامش نیستیم را ایجاد نکنیم.

مهمترین فعالیت ما در سال گذشته ارائه وام به هشتاد هزار دانشجو بود و در این مدت بیش از ۱۲۰۰ میلیارد وام به دانشجویان پرداخت کرده ایم. بیشتر از ۸۰ درصد این وام ها از محل منابع اختصاصی صندوق پرداخت شده است.

بازدید معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی

رحیمی بازدیدهای معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی را اتفاقی تأثیرگذار و مثبت دانست که به واسطه آن می توان به مشکلات رفاهی دانشجویان پی برد

او بازدیدهایی که در این مدت از ۲۲ دانشگاه علوم پزشکی صورت گرفت را نیز مهم خواند و گفت: در کنار دانشجویان بودن و رو در رو با آن ها صحبت کردن، علاوه بر این که شناخت متقابل ایجاد می کند ما را با مشکلات دانشجو آشنا می کند.

رحیمی در پایان نیزبار دیگر بازدیدها را مهم خواند و گفت: در تاریخ صندوق کم تر پیش آمده که چنین امری این گونه منظم و سیستماتیک و با همراهی کامل معاونت فرهنگی و دانشجویی صورت گیرد.

اساسا معتقدم طی هیچ شرایطی نباید صندوق رفاه از بدنه دانشجویی جدا باشد. چرا که این دو حوزه در کنار هم معنا و مفهوم اصلی خود را پیدا می کنند.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای دانش آموزان و دانش جویان

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۹۸)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: