آیا کرونا باعث کاهش ظرفیت پذیرش کنکور شود؟

0 574

شنیده ها حاکی از این است که با توجه به شرایط حاکم به دلیل شیوع کرونا، ظرفیت پذیرش کنکور کاهش می یابد و دانشگاه ها دانشجوی کم تری جذب می کنند. با توجه به پاسخ مسئولین، هنوز ظرفیت های پذیرش دانشجو از سوی دانشگاه ها اعلام نشده است و به محض اعلام روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد. اما این اطمینان داده شده است که کرونا تأثیری روی ظرفیت پذیرش دانشجو نخواهد داشت.

برای عضویت در تلگرام (کنکور) کلیک کنید
آخرین اخبار کنکور سراسری و آزاد

ظرفیت پذیرش دانشجو در سال 1400-1399اعلام نشده است

به گزارش باران مشاوره و به نقل از ایرنا، شورای گسترش وزارت علوم ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه ها را همه ساله به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می کند. تا کنون هیچ دانشگاهی پیشنهاد کاهش ظرفیت پذیرش دانشجو برای سال تحصیلی 1400-1399 را نداده است.

ظرفیت پذیرش کنکوری های 99 روی پرتال سازمان سنجش قرار می گیرد

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: پس از اینکه ظرفیت های اعلام شده از سوی دانشگاه ها به تایید شورای گسترش وزارت علوم برسد آن را در پرتال سازمان سنجش آموزش کشور قرار می دهیم و کنکور 99 را بر اساس همان ظرفیت اعلام شده برگزار می کنیم.

زرین آمیزی گفت:  هنوز هیچ دانشگاهی برای کنکور ۹۹ ظرفیت های پذیرش خود را اعلام نکرده است.

تارخ برگزاری کنکورهای 99

تارخ برگزاری کنکورهای سال 99 که به طور هم زمان برگزار می شود، به قرار زیر است:

  • کنکور دکتری سال ۹۹ روز پنجشنبه ۲۶ تیرماه
  • کنکور کارشناسی ارشد سال 99 روزهای پنج شنبه و جمعه دوم و سوم مردادماه
  • کنکور سراسری ۹۹ روزهای پنج شنبه و جمعه۳۰ و ۳۱ مردادماه
  • کنکور کاردانی به کارشناسی ناپیوسته و کاردانی نظام جدید روز جمعه ۱۴ شهریورماه
[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Tahsili”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای دانش آموزان و دانش جویان

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال98)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: