آزمون تیزهوشان پایه هفتم

0 6,676

 

این آزمون جهت جذب دانش آموزان برتر برای نوبت ششم برگزار میشود. ثبت نام این آزمون در دو مرحله صورت میگیرد. دانش آموزانی که میخواهند وارد این مدارس شوند باید در این آزمون نمره قبولی را کسب کنند.

شرایط شرکت در آزمون تیزهوشان پایه هفتم: افرادی که قصد دارند در این آزمون شرکت کنند باید از شرایط زیر برخوردار باشند:

تابعیت ایرانی

دانش آموزانی صلاحیت شرکت در این آزمون را دارند که در ارزشیابی توصیفی نیم سال دوم پایه پنجم در تمام دروس مقیاس خیلی خوب را کسب کرده باشند یا حداقل در یک درس خوب و در باقی دروس خیلی خوب باشند.

منابع آزمون تیزهوشان پایه هفتم:

آموزش قران و هدیه های آسمانی          ضریب ۲

فارسی(مهارت های خواندن و نوشتن)      ضریب ۲

مطالعات اجتماعی                            ضریب ۱

تفکر و پژوهش                               ضریب ۱

علوم تجربی                                   ضریب ۲

ریاضی                                         ضریب ۳

استعداد تحلیلی

نحوه برگزاری آزمون پایه هفتم: سوالات آزمون به صورت  چهار گزینه ای تنها با یک پاسخ صحیح از محتوای کتاب درسی طرح میشود. به ازای هر پاسخ صحیح ۳ امتیاز مثبت و هر پاسخ غلط ۱ امتیاز منفی برای داوطلب در نظر گرفته میشود. اگر داوطلب هم زمان به ۲ گزینه پاسخ دهد باز هم برای او امتیاز منفی به همراه خواهد داشت.

ویژگی مدارس تیزهوشان پایه هفتم: این مدارس نسبت به مدارس عادی از خصوصیات بهتری بهره میبرند. برای مثال معلمان زبده و با سابقه در این مدارس تدریس میکنند و همچنین این مدارس از تجهیزات و امکانات بهتری برخوردارند.

متقاضیان و کسانی که تمایل دارند اطلاعات بیشتری کسب نمایند میتوانند از خدمات مشاوره ای این مرکز، توسط کارشناسان مجرب و متخصص در این زمینه بهره مند گردند.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: