ثبت نام بدون کنکور دانشگاه

0 6,296

 

برخی از دانشگاه های کشور از جمله دانشگاه آزاد ، علمی کاربردی و پیام نور و گاها پردیس های دانشگاهی زیر نظر سازمان سنجش و آموزش کشور و همچنین وزارت علوم بر اساس ضوابط تعریف شده خود و به منظور تکمیل ظرفیت برخی از رشته های تحصیلی علاوه بر پذیرش با آزمون ، ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی (بدون کنکور)  را هم در نیم سال اول (مهر ماه) و هم در نیم سال دوم (بهمن ماه) انجام میدهند.

شرایط بدون کنکور در دانشگاه آزاد:

داوطلبان میتوانند از طریق سایت دانشگاه تنها بر اساس سوابق تحصیلی در مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته ، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته به ثبت نام اولیه اقدام نمایند. داوطلبانی که تمایل دارند در نیم سال اول ثبت نام کنند معمولا در مرداد ماه یا شهریور ماه هر سال و آنهایی که میخواهند در نیم سال دوم ثبت نام کنند باید در دی یا بهمن ماه اقدام نمایند.

شرایط بدون کنکور در دانشگاه علمی کاربردی:

دانشگاه علمی کاربردی نیز در راستای رشد و ارتقا سطح علمی کشور در مقطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته و همچنین کارشناسی ناپیوسته ثبت نام به عمل می آورد. علاوه بر داوطلبانی که از شاخه فنی و حرفه ای و کاردانش مدرک دیپلم اخذ نموده اند، داوطلبان دارای مدرک پیش دانشگاهی نیز میتوانند با آگاهی از شرایط و نحوه پذیرش در رشته های مربوطه ثبت نام کنند. این دانشگاه نیز بصورت اینترنتی و در برخی مواقع بصورت حضوری ثبت نام به عمل می آورد.

شرایط بدون کنکور در دانشگاه پیام نور: متقاضیان می بایست پس از کسب اطلاعات کافی در مورد رشته مد نظر خود بصورت حضوری در یکی از دانشگاه های پیام نور اقدام به ثبت نام نمایند. این دانشگاه در مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشجو می پذیرد. لازم به ذکر است که ثبت نام علاوه بر نیاز به سوابق تحصیلی ملزم بر این است که متقاضی تعدادی واحد درسی را در این دانشگاه بگذراند و در صورت قبولی در این واحد ها رسما بصورت دانشجو پذبرفته میشود.

متقاضیان میتوانند جهت کسب اطلاعات بیشتر از زمان و نحوه ثبت نام با مشاورین این مرکز تماس حاصل نمایند.

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: