دانشگاه پیام نور

0 200

 

این دانشگاه در سال ۱۳۶۷ ابتدا به منظور آموزش از راه دور و بصورت غیر حضوری و بیشتر برای کارمندان و افراد شاغل تاسیس شد. اما با گذشت سالها و کسب سوابق درخشان در زمینه آموزش، علاوه بر آموزش نیمه حضوری به تازگی دارای آموزش حضوری نیز می باشد و در حال حاضر زیر نظر سازمان سنجش و آموزش کشور و وزارت علوم و تحقیقات از طریق برگزاری کنکور سراسری در مقاطعکاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می پذیرد. در حال حاضر دانشگاه پیام نور جز ۱۰ دانشگاه برتر جامع کشور می باشد و از لحاظ کیفی با کسب نمره ۱۰۰ رتبه ۱ کشوری را در کنار دانشگاه های صنعتی شریف و علوم پزشکی به خود اختصاص داده است.

نحوه پذیرش در دانشگاه پیام نور به دو صورت است:

با کنکور: که همان کنکور سراسری است و بصورت جامع و هماهنگ با سازمان سنجش برگزار می گردد.

بدون کنکور: که در مهرماه (نیمسال اول) و بهمن ماه (نیمسال دوم) با شرایط خاص و سوابق تحصیلی در مقاطع کاردانی و کارشناسی بصورت حضوری دانشجو می پذیرد.

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور شرایطی را برای داوطلبانی که سال ها از تحصیل دور بوده اند و تصمیم به ادامه تحصیل دارند فرصتی را فراهم کرده است تا به راحتی تنها با گذراندن ۱۲واحد درسی وارد رشته مورد علاقه خود شوند. دانشگاه پیام نور در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد رشته های تحصیلی را دارا می باشد. ثبت نام در دانشگاه پیام نور دارای شرایط خاصی میباشد که داوطلبان میتوانند جهت کسب اطلاع از چگونگی و نحوه ثبت نام در این دانشگاه و همچنین آشنایی با رشته ها میتوانند با کارشناسان این مرکز تماس حاصل فرمایند.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: