مشاوره تلفنی روانشناسی

0 6,263
رای

 

در مشاوره تلفنی به همه زمینه های روانشناسی ( خانواده، ازدواج، کودک و فردی و…) پاسخ علمی داده می شود و راه حل اصولی مشکلات خود را می یابید و می توانید به صورت ناشناس پاسخی برای مسائل خود دریافت کنید .

مشاوره رابطه ای بین دو فرد ایجاد می کند که در آن یکی می کوشد تا دیگری را درک و در حل مسائل سازگاری و انطباقی کمک کند.

در مشاوره تلفنی مشاور سعی می کند به تماس گیرنده یاری رساند و درباره مشکلاتی نظیر شغل، روابط، احساسات و دیگر امور به وی کمک میکند.

در واقع مشاور بر پایه علوم روانشناسی برای تماس گیرنده اقدامات حمایت گرانه می کند .

هدف از مشاوره تلفنی بهبود وضعیت روحی-روانی و کیفیت بخشی به زندگی مْراجع از جهت روانی است .

 

 

            خصوصیات مشاوران مرکز

 

مشاورین مرکز مشاوره تلفنی روانشناسی باران همگی از متخصصین حیطه های خانواده، کودک و نوجوان، تحصیلی و انگیزشی، مشاوره پیش از ازدواج و … هستند که طبق فرآیند مشاوره تلفنی ضمن آسیب شناسی مشکلات و ارائه روش های درمانی متناسب با خصوصیات و ویژگی های شخصیتی تماس گیرنده او را راهنمایی می کنند.

  • لازم به ذکر است تمامی اطلاعات و مشخصات افراد در مشاوره تلفنی محفوظ خواهد بود و دیگران به آن دسترسی ندارند و فقط مشاور از اطلاعات فرد مطلع است .

 

چرا مشاوره تلفنی روانشناسی :

 

زمان هایی در روز ممکن است که خود یا اطرافیان شما نیاز به مشورت در زمینه هایی از قبیل اختلافات زناشویی، مشاوره پیش از ازدواج، مشاوره تحصیلی، مشاوره تربیت کودک مشاوره کودک و نوجوان و … داشته باشید و امکان دسترسی به مشاوره حضوری ومشورت کردن رودر رو با اطرافیان یا مشاور نداشته باشید و برطرف شدن آن مشکل برای شما بسیار مهم و حیاتی باشد. با وجود مشاوره تلفنی می توانید در همان لحظه از همان مکانی که حضور دارید مشکلات خود را مطرح کرده و از کمک های تخصصی مشاوران بهره مند شوید.

 

مزایای مشاوره تلفنی

  1. دسترسی راحت : 

ممکن است محل کار و یا  زندگی شما از  مرکز مشاوره ای که تمایل دارید از مشاوران آن مشاوره بگیرید دور باشد و یا درآن زمان مشغول کاری باشید ویا به دلیل اختلافات زناشویی نتوانید از منزل خارج شوید. با وجود مشاوره تلفنی شما میتوانید بدون هیچ گونه ترس ، دلهره یا دغدغه ای از تجربیات مشاوره خود بهره ببرید.

  1. صرفه جویی در زمان :

هزینه کردن زمان می تواند خیلی بیشتر از پولی که شما برای انجام کاری خرج می کنید اهمیت داشته باشد. با مشاوره تلفنیمی توانید بدون صرف کردن زمان اضافه برای رفت و آمد مانند ترافیک و شلوغی مشکلات خود را در همان مکانی که هستید حل کنید.

  1. پرداخت هزینه کمتر نسبت به مشاوره حضوری :

مشاوره حضوری معمولا هزینه های زیادی برای ملاقات با روانشناس از شما دریافت می کنند و این امر ممکن است باعث شود شما نتوانید به خاطر هزینه های زیاد به روانشناس مراجعه کرده و مشکلات خود را حل کنید در صورتی که در مشاوره تلفنی این مبلغ بسیار کمتر است.

  1. مشاوره کردن با چندین متخصص و روانشناس :

پس از صرف زمان زیاد و هزینه های گزاف و پیدا کردن یک مرکز مشاوره مطمئن تنها می توانید با یک متخصص صحبت کرده و  مسئله را مطرح کنید در حالی که با مشاوره تلفنی این امکان برای شما فراهم است که با مشاوران بیشتری صحبت کرده و از راهنمایی چند مشاوره بهره ببرید.

  1. مشاوره تلفنی نسبت به مشاوره حضوری می تواند قابل کنترل تر باشد :

بیشتر افراد بصورت غیر حضوری و تلفنی راحت تر می توانند مسائل خود را بیان کنند. راحت بودن در هنگام صحبت کردن بامشاور خیلی مهم است زیرا باعث می شود مشکل به صورت واضح بیان شود و طبیعتا در این صورت درمانگر خیلی بهتروآسان تر می تواند ریشه مشکل را یافته و شما را بصورت کامل راهنمایی کند.

با بروز هر یک از مسائل روانشناسی زیر میتوانید با گروه مشاورین باران تماس حاصل فرمایید تا بهترین راه حل در اختیارتان قرار داده شود:

مشاوره درمان استرس

درمان خود ارضایی

روانشناسی شخصیت

مشاوره افسردگی

مشاوره جنسی

روانشناسی کودک

مشاوره مشکلات جنسی

 

 

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: