آموزشهای مهارتی سربازی به عهده دانشگاه علمی کاربردی

0 343

با اجرای این طرح خدمت سربازی برای مشمولان بسیار هدفمند می شود. بدین ترتیب مشمولان خدمت نظام وظبفه سربازی مهارت های فنی نیز یاد می گیرند. این مهارت ها می تواند، پس از خدمت سربازی و در بازار کار مفید واقع شود.

محمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی

با توجه به توافق نامه بین این دانشگاه و ستاد کل نیروهای مسلح با مشارکت دو طرف قرارگاه آموزش مهارتی تشکیل می شود. پیش بینی می شود با برقراری این قرارگاه نیازهای آموزشی و مهارتی کارکنان وظیفه برطرف شود. با توجه به اینکه در کشور ما سربازها یا زیر دیپلم هستند و یا دیپلم به بالا، سربازهای دیپلم به بالا می توانند زیر نظر دانشگاه علمی کاربردی این مهارتها را فرا بگیرند و سربازهای زیر دیپلم که شامل این قرارگاه نمی شوند می توانند به صورت جداگانه توسط سازمان فنی و حرفه ای این آموزشها را طی کنند.

محمد حسین امید عنوان کرد

ممکن است فرد سربازی دارای مدرک کارشناسی ارشد باشد و بازار کار مناسب برای او فراهم نباشد. این فرد علاقه مند است مهارتی را در یکی از شاخه های هنر، خدمات و صنعت فرا بگیرد تا با آن بتواند فرصت شغلی برای خود ایجاد کند، برای این دسته از افراد دوره های پودمانی ۳۰۰ الی ۴۰۰ ساعته در نظر گرفته می شود. پس از گذراندن این دوره ها در خدمت سربازی به او گواهینامه مهارتی نیز داده می شود. بر اساس آیین نامه تعریف شده با دارا بودن یک سری شرایط  حتی می تواند مدرک دانشگاهی نیز دریافت کند.

ایشان در پایان افزود: با توجه به اینکه تعداد دانشجویان علمی کاربردی نسبت به سالهای قبل کاهش پیدا کرده، به دنبال ارتقا کیفیت آموزش در این دانشگاه هستیم و در تلاشیم دانشجویان ورودی ۹۸-۹۹ بتوانند در محیط بهتر در این دانشگاه به تحصیل بپردازند.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: