آموزش مهارت های زندگی به سربازان در طول مدت خدمت

0 1,133

طرح سرباز مهارت، طرحی است که به عنوان بخشی از آموزشی سربازان در طول مدت خدمت سربازی محسوب می شود. مهارت های زندگی نیز در قالب طرح سرباز مهارت در حین خدمت، به سربازان در مناطق مختلف کشور آموزش داده می شود.

آموزش مهارت های زندگی به سربازان در طول مدت خدمت

امیر حسین آل اسحاق مدیرکل طرح های ملی و فراگیر جوانان در معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان درباره اجرای طرح سرباز مهارت گفت: امسال در طرح سرباز مهارت، متعهد شده ایم به 40 هزار سرباز آموزش دهیم. اکنون دوره های آموزشی مهارت های زندگی برای سربازان در 16 استان کشور در حال اجرا می باشد. استان آذربایجان شرقی به عنوان اولین استان در این طرح، با آموزش بیش از 1064 سرباز، طرح آموزش مهارت زندگی را با موفقیت به نتیجه رسانده است.

اگر به دنبال راه های قانونی برای گرفتن معافیت هستید می توانبد انواع معافیت های خدمت سربازی را بخوانید.

هدف از طرح آموزش مهارت های زندگی به سربازان

امیر حسین آل اسحاق در ادامه گفت: در این طرح که با تفاهم نامه بین ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت ورزش و جوانان با همکاری جهاد دانشگاهی اجرا می شود، مهارت هایی به سربازان آموزش داده می شود. هدف این طرح، آموزش مهارت هایی از قبیل: مهارت های زندگی و مهارت های اشتغال و کارآفرینی به سربازان در دوران خدمت سربازی می باشد. بعد از پایان دوران سربازی با همکاری جهاد دانشگاهی مدارکی جهت پایان دوره به این سربازان ارائه می شود.

آموزش مهارت های ورزشی به سربازان در دستور کار

امیر حسین آل اسحاق مدیرکل طرح های ملی و فراگیر جوانان در معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان در پایان گفت: با توجه به اینکه مدت سربازی محدود است، شاید نتوانیم سربازان را با تمامی مطالب آشنا کنیم. اما این موضوع می تواند برای شناخت فردی و ورود به بازار کار شروع خوبی باشد. همچنین موضوع آموزش مهارت های ورزشی منجر به اشتغال، در اولویت کاری ما قرار گرفته است. سرفصل های این بخش نیز مشخص شده است و امیدواریم به زودی بتوانیم این طرح را اجرا کنیم.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: