آموزش ICT به سربازان وظیفه

0 709

برگزاری دوره های مهارت آموزی برای سربازان وظیفه از طرح های در حال اجرای ستاد کل نیروهای مسلح است. یکی از دوره های مهارت آموزی سربازان، آموزشی ICTمی باشد. آموزشی دوره ICT به عهده دانشکده پست و مخابرات است.

آموزش ICT به سربازان وظیفه

وحید یزدانیان رییس دانشکده پست و مخابرات در گفت و گو با خبرنگار مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در سال حدود 500 هزار نفر دوره سربازی را می گذرانند. تفاهم نامه مهارت آموزی می تواند برای ارتقای مهارت سربازان در این دوران اهمیت بسیاری داشته باشد.

وحید یزدانیان با اشاره به تفاهم نامه آموزش سربازان در اسفند ماه سال گذشته، گفت: در مرحله اول برای اجرای این تفاهم نامه 14 سرفصل مهارتی حوزه ICT با ویژگی سرعت جذب در بازار توسط کارشناسان در این زمینه تهیه و تدوین گردید.

آماده سازی مربیان جهت آموزش ICT به سربازان

یزدانیان همچنین در خصوص آموزش مربیان نیروهای مسلح گفت: به منظور تقویت زیرساخت های آموزشی در نیروهای مسلح معیارهایی برای انتخاب مربیان و آموزش آنها توسط دانشکده پست و مخابرات تعیین گردیده است.

با برگزاری آزمون در 6 ماده تخصصی و تعیین سطح از بین متقاضیان مربیگری 300 نفر و بعد از انجام مصاحبه تقریبا 150 نفر به منظور گذراندن دوره های ویژه مربی گری در حوزه ICT انتخاب شدند. علاوه بر این دوره ها، کلاس های تخصصی در حوزه اینترنت اشیا، امنیت، برنامه نویسی، تجارت الکترونیک و شبکه های رایانه ای و موبایل نیز برای متقاضیان مربی گری برگزار شد . در حال حاضر 150 نفر مربی ماهر با دانش روش های تدریس در کل کشور برای انجام آموزش به سربازان در نیروهای مسلح وجود دارند.

وحید یزدانیان در ادامه بیان کرد: با توجه به پیش بینی گسترده شدن آموزش ICT در نیروهای مسلح و جذابیت و بازار کار مناسبی که در این حوزه وجود دارد، شروع فرآیند مرحله دوم آموزش مربیان نیروهای مسلح نیز به زودی آغاز می شود.

وحید یزدانیان رییس دانشکده پست و مخابرات یکی دیگر از برنامه های در حال اجرا در این دانشکده را آموزش مستقیم به سربازان دانشت و بیان کرد: یک دوره پایلوت آموزش مستقیم برای هزار نفر از سربازان در سطح کشور در نظر گرفته شده است. فرآیند این آموزش تا پایان سال جاری  آغاز خواهد شد.

با تفاهمی که با نیروهای مسلح انجام شده است این دوره آموزشی فقط در تهران نیست بلکه در 5 منطقه جغرافیایی در سطح کشور برگزار گردیده است. برگزاری این دوره های آموزشی برای سربازان و نیروهای مسلح بسیار مفید است.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: