آیا طرح خرید خدمت سربازی در سال ۹۸ متوقف می شود؟

0 3,859

این سوال که “آیا خرید خدمت سربازی در سال ۹۸ متوقف می شود یا خیر” ذهن همه مشمولین خدمت نظام وظیفه را به خود درگیر کرده است. خرید خدمت سربازی طرحی بود که توسط دولت یازدهم در ۳۰ آذر ۹۳ دولت یازدهم دربند «ط» تبصره شانزده لایحه بودجه به مجلس ارائه شد. پس از انجام بحث های مختلف درباره این قانون، مقرر شد که مشمولان غایبان با پرداخت جریمه ۸ ساله غیبت خود از خدمت سربازی معاف شوند. حسینی در پاسخ به سوال “آیا خرید خدمت سربازی در سال ۹۸ متوقف می شود” توضیحاتی ارائه کرد.

برای دسترسی به کلیه مقالات روی لینک مشاوره نظام وظیفه مرکز مشاوره تلفنی باران کلیک کنید.

آیا خرید خدمت سربازی در سال ۹۸ متوقف می شود؟

حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در مورد اینکه “آیا خرید خدمت سربازی در سال ۹۸ متوقف می شود؟” گفت:

موضوع خرید خدمت سربازی توسط مشمولانی که بیش از ۸ سال غیبت دارند در جدول لایحه بودجه به مجلس ارائه می شود. یعنی اگر دولت قصد داشته باشد این طرح را متوقف کند هرگز در جدول بودجه نخواهد آمد. مگر اینکه نمایندگان مجلس در این خصوص، طرحی را جهت توقف خرید خدمت سربازی در سال ۹۸ به مجلس ارائه دهند.

تا این لحظه هیچ طرحی تحت این عنوان مطرح نشده است. در طول این چند سال دولت تحت عنوان لایحه بودجه این طرح را به مجلس ارائه می داد. مجلس نیز تحت همین عنوان آن را تصویب می کند.

در صورتی که نیروهای مسلح قصد داشته باشد خرید سربازی را متوقف کند باید از طریق دولت اقدام کند. این سخنان در حالی است که در اوایل خردادماه سردار کمالی جانشین سازمان نظام وظیفه از توقف این طرح در سال ۹۸ خبرداد و گفت:

با تصمیمات گرفته شده از ابتدای سال ۹۸ طرح جریمه ریالی مشمولان غائب متوقف خواهد شد.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: