آیا مشمولان معتاد به سربازی می روند؟

2 3,070

سربازان رکن اصلی سیستم دفاعی یک کشور هستند. به همین دلیل جوانانی که به خدمت مقدس سربازی فرستاده می شوند باید از هر حیث سالم باشند. بر همین اساس ستاد کل نیرو های مسلح از جذب افراد بیمار جلوگیری می کند. متاسفانه اعتیاد یکی از انواع بیماری های است که در جهان با آن مواجه هستیم.

مشمولان معتاد حق ورود به خدمت سربازی را ندارند

به گزارش باران مشاوره به نقل از جهان صنعت نیوز، سردار تقی مهری در مورد مشمولان گرفتار در دام اعتیاد گفت: مشمولان قبل از اعزام به خدمت سربازی توسط پزشکان معاینه می شوند تا از سلامت جسمی و روحی سربازان اطمینان حاصل شود.

سردار تقی مهری رئیس سازمان وظیفه عمومی در ادامه گفت: طبق ماده 39 قانون خدمت وظیفه عمومی افرادی که به مواد مخدر اعتیاد داشته باشند نمی توانند به خدمت سربازی اعزام شوند و در بررسی اولیه پزشکان شناسایی می شوند.

6 ماه معافیت موقت برای ترک اعتیاد سربازان

این دسته از مشمولان برای ترک اعتیاد به مراکز ترک اعتیاد معرفی می شوند و برای ترک اعتیاد 6 ماه به این مشمولان معافیت موقت داده می شود.

ایشان در ادامه گفت: معافیت 6 ماهه برای ترک اعتیاد فقط یک بار به مشمول داده می شود و در صورت ترک اعتیاد در مهلت مقرر و ارائه گواهی ترک اعتیاد می تواند به خدمت سربازی اعزام شود.

مشولان با سابقه اعتیاد باید تعهد بدهند

همچنین از مشمولانی که سابقه اعتیاد داشته باشند و سلامتی آنها در شورای پزشکی تایید شده باشد یک تعهد نامه مبنی بر عدم اعتیاد به مواد مخدر گرفته می شود و خانواده این مشمولان نیز در جریان گواهی و تعهد قرار می گیرند.

ایشان در پایان گفت: مشمولانی که حین خدمت به مواد مخدر اعتیاد داشته باشند، شناسایی می شوند و در واحد مخصوص و مستقل به کارگیری می شوند و به مراجع ترک اعتیاد معرفی می شوند. این دسته از مشمولان در طول مدت خدمت سربازی تحت نظر قرار می گیرند.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 2 تا
 1. بی نام :

  سلام میشه بگین من باید چکار کنم من سال 96 اعزام به ارتش شدم و 6 ماه خدمت کردم اما روح روانم تو این مدتی که خدمت داشتم بهم خورده بود و معتاد شدم داخل خدمت اعتیاد پیدا کردم به خودم آمدم دیدم اگه از این بیشتر خدمت کنم کاری دست خودم میدم چون واقعا نمیتونم دوری مادرم تحمل کنم تا الان هم مصرف اعتیادم بیشتر شده تا الان هم خدمت نرفتم باید چکارکنم نمیتونم واقعاً خدمت کنم این حس فراری بودن داره منو می‌کشه خواهش میکنم راهی بندازید میخام کار کنم قسطی خدمت بخرم خواهش میکنم بهم بگید…

  1. باران مشاوره :

   شرایط خرید خدمت دیگه وجود نداره بهتره از مشاوره تلفنی استفاده کنی تا شرایطت رو بهتر ارزیابی کنیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: