ابتلای ۵۴ سرباز به بیماری کرونا

اکثر سربازها بهبود پیدا کرده اند

0 1,189

سربازان جزیی از بدنه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هستند و نقش بزرگی در حفظ امنیت کشور دارند. حفظ سلامتی سربازان به منزله حفظ امنیت کشور است. مراقبت ها، غربالگری ها و دقت در ضد عفونی کردن محل خدمت سربازان باعث شده تعداد بسیار اندکی از این عزیزان به کرونا مبتلا شوند که اعلب آنان نیز بهبود یافته اند.

آمار سربازان کرونایی اعلام شد

ناخدا رحیمی پور رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: با رعایت درست و اصولی غربالگری، معاینات دقیق و رعایت بهداشت پادگانها و خوابگاه های سربازان تعداد بسیار کمی از این عزیزان به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

وی در جمع سربازان سخنرانی نموده و بیان کرد: با لطف و عنایت خداوند متعال و تلاش دست اندرکاران و کادر درمانی ستاد کل نیرو های مسلح و با تکیه بر تصمیمات درست تا کنون شاهد سلامتی اکثریت قریب به اتفاق سربازان بوده ایم.

رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح از اقدامات زیر بعنوان اقدامات موثر در حفظ سلامتی سربازان نام برد:

 • تدابیر و اقدامات صورت گرفته در راستای سلامتی سربازان
 • کنترل و پیشگیری از ویروس کرونا در جمع سربازان
 • کوتاه کردن دوره آموزش‌ها
 • کم کردن قابل توجه ظرفیت پذیرش نیروهای جدید در مراکز آموزشی
 • برگزاری کلاس‌ها و آموزش‌ها در فضای باز
 • حذف برنامه‌های تجمعی
 •  انجام کنترل‌های لازم برای شناسایی افراد مشکوک به بیماری کرونا

تا کنون هیچ سربازی بر اثر کرونا فوت نکرده است

ناخدا رحیمی پور اعلام کرد: طی مدتی که کشور درگیر بیماری کرونا بوده هیچ مورد فوتی از بین سربازان نداشته ایم. از بین صدها هزار سرباز مشغول به خدمت در مراکز و پادگان ها و اماکن نیروهای مسلح تنها ۵۴ نفر به بیماری کرونا مبتلا شده اند که اکثر آنها با اقدامات به موقع و کافی بهبود یافته اند.

وی تصریح کرد: اغلب سربازانی در خارج از پادگان ها و مراکز آموزشی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و در محیط کاری سربازان، آلودگی به کرونا وجود ندارد. بحمد الله سربازان بیمار با تلاش های پیگیرانه و اقدامات مفید کادر درمانی نیرهای مسلح بهبود یافته و از مراکز درمانی و بیمارستان ها ترخیص شده اند.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: