اختصاص امریه سربازی به اعضای سمن ها

0 1,170

از سال گذشته زمزمه هایی مبنی بر اختصاص سهمیه به اعضای سمن ها مطرح شده بود. سرانجام پس از یک سال قرار شد تا به اعضای سازمان های مردم نهاد سهمیه تعلق بگیرد. در ادامه به توضیحات آقای تندگویان در مورد ظرفیت سهمیه سمن می پردازیم.

طرح امریه سربازی سمن ها چیست؟

به گزارش باران مشاوره و به نقل از خبرگزاری مهر، معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان درباره طرح امریه سمن ها گفت: در سال گذشته بر اساس طرح سرباز مهارت درخواستی دادیم مبنی بر اینکه شش ماه آخر خدمت سربازی سمن ها به صورت امریه انجام شود.

بدین ترتیب فعالین تشکل های جوانان در قالب امریه سربازی شش ماه آخر خدمت شان را در محل تشکل خود سپری کنند. هدف از این طرح تشویق جوانان فعال سمن ها بود.

ظرفیت امریه سربازی سمن ها

جناب آقای محمد مهدی تندگویان با شمردن امتیازات و جزئیات اعضای تشکل های جوانان برای مقام معظم رهبری، موافقت ایشان را برای طرح امریه سربازی گرفت. بدین ترتیب تا سقف 300 نفر برای تشکل های جوانان امریه صادر می شود. امریه سمن ها باعث دلگرمی و انگیزه بیشتر جوانان برای عضویت در این جریان اجتماعی و فعالیت های خیرانه خواهد شد.

شرایط اختصاص امریه به متقاضیان امریه سربازی سمن ها

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در مورد شاخص ها و شرایط گرفتن امریه سربازی برای اعضای سمن ها گفت: شاخص های لازم برای تخصیص این امریه استخراج شده و مواردی مثل نوع خدمات، رتبه بندی سمن، تعداد افراد فعال در سمن، مدت زمان ارائه خدمات و … جز این شاخص ها هستند.

سمن ها از خدمت معاف نمی شوند

به گزارش باران مشاوره و به نقل از برنا مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: در طی جلساتی که در ستاد کل نیروهای مسلح در سال گذشته داشتیم تفاهم نامه ای مبنی بر تسهیلات ویژه برای اعضای سمن ها امضا شد. برای اجرایی شدن بخشی از تفاهم نامه و مفاد آن نیاز به موافقت مقام معظم رهبری بود تا اجازه های خاصی را در خصوص امریه ها صادر کنند.

آقای محدذث در ادامه افزود: امریه سربازی به معنی معافیت از خدمت سمن ها نیست بلکه سمن ها به خدمت سربازی رفته و 6 ماه آخر خدمت خود را می توانند در قالب امریه انجام دهند.

دلیل اختصاص امریه به سمن ها

فلسفه امریه سربازی سمن ها این است که خدمت سربازی افراد فعال سمن ها باعث می شد در کار این افراد اختلال وارد شود. بدین منظور برای کارآفرینی و اشتغال زایی جوانان و جلوگیری از مختل شدن این امور برای اعضای فعال تشکل های مردم نهاد امریه سربازی در نظر گرفته شد.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

تصویب طرح امریه سمن ها چهار سال زمان برد

به گزارش باران مشاوره و به نقل از برنا، عضو هیات رئیسه مجمع ملی جوانان استان خوزستان گفت: با پیگری ها مسئولان وزارت ورزش و جوانان و همینطور سمن ها، سازمان های مردم پس از چهار سال امریه سربازی برای این گروه تایید شد.

یکی از نگرانی های اصلی مسئولان این بود که جوانان فعال اجتماعی ممکن است زمانی که به خدمت سربازی اعزام شوند دیگر فعالیت های پیشین را رها کرده و در روند کارشان وقفه ایجاد شود. با این امریه سربازی تمرکز بر روی  ان جی او ها و … بیشتر خواهد شد.

جذب امریه سربازی سمن ها چگونه ممکن است؟

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان عنوان کرد به زودی سایت و سامانه امریه جوانان آغاز به کار می کند و طی دستور مقام معظم رهبری 300 نفر از اعضای تشکل های مردم نهاد جوانان می توانند 6 ماهه پایانی سربازی را به صورت امریه در خود همان تشکل بگذرانند.

امریه سربازی در وزارتخانه ها

علاوه بر امریه سربازی سمن ها، اداره ها، نهاد ها، وزارتخانه ها نیز دارای سهمیه امریه سربازی هستند. با توجه به مزایا و معایب هر یک از ارگان های پذیر گیرنده امریه سربازی بهتر است در گرفاتن امریه سربازی دقت کنید. جدول زیر برخی از مراکز امریه گیر به همراه لینک جزئیات کامل را نشان می دهد.

ردیفنام سازمان یا وزارتخانهردیفنام سازمان یا وزارتخانه
1امریه آستان قدس رضوی2طرح سرباز سازندگی
3امریه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات4امریه وزارت دفاع
5امریه ستاد اجرایی فرمان امام(ره)6امریه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
7امریه سازمان ملی استاندارد8امریه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)
9امریه سازمان انرژی اتمی10امریه صدا و سیما
11امریه وزارت فرهنگ و ارشاد12امریه سپاه
13امریه وزارت راه و شهرسازی14امریه سرباز معلم
15امریه وزارت اقتصاد و دارایی16امریه وزارت نفت
17امریه وزارت کار18امریه وزارت نیرو
19امریه وزارت آموزش و پرورش20امریه وزارت بهداشت
21امریه وزارت صنعت، معدن و تجارت22 امریه وزارت ورزش و جوانان
23امریه وزارت جهاد کشاورزی24امریه صاایران
25امریه موسسه بیت الاحزان25امریه ریاست جمهوری
26امریه دانش بنیان27امریه وزارت علوم

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: