اربعین سربازی سال 98

مشمولان سربازی در سال 98 می توانند در مراسم اربعین شرکت کنند

0 1,194

مشمولان خدمت سربازی و سربازان نیز مانند سایر اعضای جامعه می خواهند در مراسم اربعین سال 98 شرکت کنند و به کشور عراق سفر کنند. سازمان نظام وظیفه امسال نیز مانند سال های گذشته سعی کرده تا شرایط خروج از کشور برای اربعین را تا حد ممکن تسهیل کند.

گام اول برای خروج از کشور برای اربعین 98 چیست؟

فرقی نمی کند که خروج از کشور برای مراسم اربعین باشد یا سفر های علمی و … . اولین مرحله برای خروج از کشور این است که اطلاعات خود را در www.evazifeh.epolice.ir ذخیره کنید. اطلاعات ثبت شده شما در این سایت شامل نام، نام خانوادگی، کد پستی و … می شود. نام کاربری همان کد ملی شما بوده و رمز عبورتان نیز کد سخا شما می باشد.

اگر کد سخا ندارید باید آن را تهیه کنید پس مقاله کد سخا چیست و چگونه از آن مطلع شویم را از دست ندهید.

ثبت اطلاعات خروج از کشور در پرتال خدمات الکترونیک

بعد از ثبت اطلاعات اولیه باید درخواست خروج از کشور را ثبت کنید. در این مرحله نام کشور مقصد، تاریخ عزیمت شما به خارج از کشور، نوع سفر (زیارتی، سیاحتی و …)، تاریخ ورود به کشور را در پرتال خدمات الکترونیک وارد می کنید.

چون می خواهید در مراسم اربعین سال 98 شرکت کنید نوع سفر شما زیارتی خواهد بود. همچنین مبلغ 3500 تومن بابت هزینه خدمات الکترونیک پرداخت خواهید کرد.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چناچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

چه کسانی می توانند برای شرکت در مراسم اربعین 98 از کشور خارج شوند؟

دانشجویان، دانش آموزان، کسانی که در فرصت معرفی هستند و مشمولانی که دارای برگ آماده به خدمت یا همان برگ سبز هستند می توانند از کشور خارج شوند. مشمولان غایب به دلیل اینکه وضعیت خدمتشان مشخص نیست نمی توانند برای اربعین 98 از کشور خارج شوند. پس بهتر است قبل از هر اقدامی استعلام غیبت سربازی خود را بگیرید.

نحوه خروج از کشور دانشجویان و دانش آموزان در اربعین 98

اگر دانشجو هستید در پرتال خدمات الکترونیک گزینه دانشجو را انتخاب کنید. در خواست خروج از کشور شما به صورت الکترونیک به دانشگاه شما ارسال خواهد شد. چنانچه معافیت تحصیلی داشته باشید معافیت شما به سامانه وظیفه عمومی ارسال می شود. اگر معافیت تحصیلی نداشته باشید درخواست خروج از کشور شما برای اربعین 98 رد خواهد شد.

دارندگان فرصت یک ساله و حضور در اربعین 98

اگر درس خود را تمام کرده اید و در فرصت یک ساله معرفی به سازمان نظام وظیفه هستید، به دلیل اینکه دانشجو نیستید باید خود را به سازمان نظام وظیفه جهت خدمت معرفی کنید. بعد از دو روز کاری درخواست خروج از کشورتان را همانطور که شرح دادیم در پرتال خدمات الکترونیک ثبت کنید.

دارندگان برگ آمده به خدمت و حضور در اربعین 98

دارندگان برگ آماده به خدمت نیازی به تاییدیه دانشگاه ندارند و درخواست خروج از کشورشان سریع تر از بقیه متقاضییان پیش می رود. این افراد باید وثیقه پرداخت کنند و پس از ثبت اطلاعات فردی اولیه و اطلاعت مربوط به خروج از کشور مستقیم به صفحه پرداخت وثیقه می روند.

وثیقه خروج از کشور برای اربعین 98

وثیقه خروج از کشور با توجه به نوع سفر تعیین می شود. دانشجویان و دانش آموزانی که دارای معافیت تحصیلی هستند بدون سپردن وثیقه می توانند از کشور خارج شوند و در اربعین 98 شرکت کنند.

چنانچه شما جز آن دسته از افرادی هستید که نیاز به سپردن وثیقه داری بعد از انجام مراحل بالا باید یک شماره حساب قوانین را برای استرداد وثیقه خروج از کشور به سیستم بدهید. این شماره حساب حتما باید به نام خودتان باشد.

برای پرداخت ودیعه می توانید از سایر کارت های عضو شبکه شتاب نیز استفاده کنید و الزامی به استفاده از کارت قوامین وجود ندارد. پس از پرداخت وثیقه حتما شماره سریال پرداخت و شماره درخواست، کد ارجاع و غیره برای خودتان ذخیره کنید.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: