اشتغال سربازان نخبه

0 663

گذراندن دوران خدمت سربازی برای افراد نخبه کمی متفاوت است. مشمولانی که دارای شرایط نخبگی باشند، نیمه از مدت سربازی خود را باید به فعالیت های پژوهش و … بپردازند.

پژوهش های سربازان نخبه ارزشمند است

به گزارش افکار نیوز، سردار احمد وحیدی رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی در همایش و نمایشگاه دستاوردهای سربازان نخبه و پژوهشگر که امروز (دوشنبه ۳ دی ماه) در مرکز همایش های مجتمع آموزشی اصل ولایت فقیه دانشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی برگزار شد، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه یافته های پژوهشی و دست ساخته های سربازان کشور که در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است، به چه میزان می تواند راهگشای حضور سربازان در زمینه توسعه فناوری سربازان باشد؟ در جمع خبرنگاران بیان کرد:  کارهایی که توسط پژوهشگران و نخبگان سرباز انجام شده و در معرض دید قرار گرفته اند، بسیار ارزشمند است و در ورود علم به کشور نقش مهمی را ایفا خواهد کرد.

اشتغال سربازان نخبه

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی گفت: این اقدام مبنی بر اینکه نخبگان بتوانند به جای گذراندن دوره سربازی، کارهای پژوهشی انجام دهند، با تدبیر مقام معظم رهبری صورت گرفته و بسیار راهگشا و مفید بوده است. سازمان ها و دستگاه های مختلفی که سربازان نخبه در آنجا مشغول به خدمت هستند، از این وضعیت رضایت کافی دارند و اگاهی هم درخواست پذیرش تعداد بیشتری از این نخبگان را دارند. این نشان دهنده آن است که با مدیریت درست، برای به کارگیری حجم انبوهی از نخبگان، تحقیقات گسترده ای در حال انجام است.

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی درباره رضایت سربازها بیان کرد: خود این نخبگان سرباز هم از این وضعیت راضی هستند و کارهای علمی سطح بالایی را انجام می دهند و حتی ممکن است در همین کارها نیز جذب شوند. جذب افرادی که کار پژوهشی انجام می دهند در سازمان ها و ارگان های مختلف دستاورد بسیار خوبی است.

سردار وحیدی در زمینه اشتغال نخبگان سرباز نیز گفت: در تلاش هستیم با ایجاد سازوکاری مناسب، افرادی را برای راه اندازی شرکت های دانش بنیان در تلاش هستند، حمایت کنیم. همچنین در جذب افرادی که در سازمان خاصی مسئولیت انجام پروژه ای را برعهده دارند، کمک خواهیم نمود.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: