اشتغال سربازها، دغدغه نیروهای مسلح

0 555

معضل بیکاری یکی ازبزرگترین معضلات کشور ماست. ایجاد اشتغال پس از خدمت سربازی موضوعیست که ذهن مسئولان خدمت نظام وظیفه سربازی را همواره مشغول کرده است. در راستای بر طرف کردن این معضل، راه کارهایی از سوی سازمان نظام وظیفه عمومی اتخاذ شده است. در ادامه سردار فرحی درباره اشتغال سرباز های توضیحاتی ارائه نمودند.

سردار فرحی فرمانده قرارگاه مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح:

بر اساس آمار رسمی در کشور حدود 3.5 میلیون بیکار داریم. تعداد بسیاری از آنان جوانان تحصیل کرده ای هستند که پس از اتمام سربازی می خواهند وارد بازار کار شوند. سالانه حدود چهارصد هزار سرباز وارد نیروهای مسلح می شوند و همین تعداد نیز خدمت سربازی خود را به پایان می رسانند. بنا بر این دو سال سربازی بهترین فرصت است که بتوانیم بهره وری جوانان را بالا ببریم .

امسال سربازهای وظیفه در 124 رشته مهات می آموزند چرا که اشتغال جوانان از نگرانی های اصلی خانواده ها و دولت است.

هدف از اجرای این طرح، کسب کردن مهارت در دوران سربازی بنابر استعداد جوانان است تا بتوانند از این آموزش ها در راستای اشتغال و کار آفرینی بهره ببرند.

ایشان بیان کردند: سال گذشته این دوره ها را با 11 مهارت آغاز کردیم. امسال نیز در 124 رشته این دوره ها را برگزار میکنیم و سطح کیفی این دوره ها افزایش خواهیم داد.

تا کنون 16 وزارتخانه و 14 نهاد دولتی دیگر برای همکاری در این طرح اعلام آمادگی کردند.

ایشان در ادامه گفتند جوانان سرمایه و آینده سازان این کشورند. جوانان پس از اتمام دوره سربازی در بازه ای حدود 40 الی 50 سال در چرخه کار کشور فعالیت می کنند. بنابر این تقویت مهارتی آنها می تواند نقش مهمی در بهبود اقتصاد کشور داشته باشد.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: