اعزام به خدمت

از سیر تا پیاز اعزام به خدمت سربازی، که لازم است بدانید

929 84,114

تمام افرادی (پسرها) که به سن ۱۸ سالگی می رسند، مشمول قانون خدمت نظام وظیفه سربازی می شوند. اگر این افراد شرایط معافیت سربازی را نداشته باشند، باید به خدمت سربازی بروند. در غیر این صورت غیبت می خورند. پس بهتر است قبل از اقدام برای سربازی اطلاعات بیشتری در مورد اعزام به خدمت نظام وظیفه داشته باشیم. در این مقاله قصد داریم تا با قوانین اعزام به خدمت سربازی بیشتر آشنا شویم و راهکار های مناسب را جهت اعزام به موقع و گذراندن خدمت سربازی در شرایط آسان تر را شرح دهیم.

بنا به گفته سردار کمالی، مشمولان غایب از بسیاری از تسهیلات اجتماعی محروم می شوند. پس به موقع برای اعزام به خدمت اقدام کنید.

شما باید فرم اعزام خدمت را از دفاتر پلیس الکترونیک دریافت کنید. پس از مطالعه دقیق فرم اعزام به خدمت، در صورت نداشتن شرایط معافیت نظام وظیفه، باید خود را برای خدمت سربازی آماده کنید. پس از پر کردن فرم های معاینه اولیه پزشکی، مشخصا فردی و سوابق تحصیلی به همراه دیگر مدارک، آنها را به پلس + ۱۰ تحویل دهید و منتظر اعلام تاریخ اعزام به خدمت سربازی باشید.

در ادامه این مقاله مراحل و مدارک مورد نیاز برای اعزام به سربازی را به طور کامل شرح می دهیم. همچین راه های قانونی برای به تعویق انداختن تاریخ اعزام به خدمت سربازی با توجه به مدرک تحصیلی را توضیح می دهیم. با ادامه این مقاله همراه ما باشید.

به چه کسانی مشمول خدمت سربازی می گویند؟

در قوانین نظام وظیفه به تمام افراد مذکری که به سن ۱۸ سالگی می رسند مشمول سربازی گفته می شود.. فردی که به سن ۱۸ سالگی می رسد باید نسبت به معرفی خود به سازمان نظام وظیفه اقدام نماید و مراحل اعزام به خدمت سربازی را طی کند. بر اساس فرمول زیر سن مشمولیت محاسبه می گردد.

سن مشمولیت : سال تولد + ۱۸

 • یعنی در صورتی که فرد ۱۸ سال کامل را پشت سر بگذارد از آغاز سال نوزدهم مشمول خدمت سربازی می شود.
 • زمان اعزام به خدمت بستگی به مدرک تحصیلی دارد. با اخذ معافیت تحصیلی می توان خدمت سربازی را به تعویق انداخت.

مراحل اعزام خدمت سربازی

 • مراجعه به پلیس + ۱۰
 • دریافت دفترچه (فرم ها) اعزام به خدمت سربازی
 • تکمیل فرم مشخصات فردی
 • تکمیل فرم واکسیناسیون (زدن واکسن)
 • تکمیل فرم معاینه اولیه پزشکی
 • و …

مدارک مورد نیاز اعزام به خدمت سربازی

 • اصل و کپی کارت ملی
 • فرم مشخصات فردی
 • فرم واکسیناسیون
 • فرم معاینه اولیه پزشکی
 • ۴ قطعه عکس ۴*۳

نحوه اقدام برای اعزام به خدمت سربازی

فردی که مشمول خدمت سربازی می شود، جهت اعزام به نظام وظیفه سربازی ابتدا با مراجعه به پلیس+ ۱۰ دفترچه اعزام را دریافت می نماید. پس از دریافت دفترچه باید فرم های مربوطه (فرم مشخصات فردی، فرم معاینه اولیه پزشکی و فرم سوابق تحصیلی) را تکمیل کند. پس از تکمیل فرم ها و تهیه مدارک لازم، اقدام به ارسال آنها از طریق دفاتر پلیس+۱۰ می نماید.

زمان اعزام به خدمت

معمولا پس از گذشت ۱۰ روز از ارسال دفترچه اعزام به خدمت، از طرف سازمان نظام وظیفه برگ اعزام به خدمت (برگ سبز) برای مشمول صادر می شود. در برگ سبز تاریخ اعزام مشخص شده است. مشمولین یک هفته مانده به تاریخ اعزام به سربازی خود، باید با مراجعه به دفاتر پلیس+۱۰ برگ معرفی نامه (برگ سفید) را دریافت کنند.

تاریخ اعزام به خدمت برای مشمولین با توجه به ماه تولد و تحصیلات مشمولین متفاوت است.

برگ سفید اعزام به خدمت چیست؟

برگ سفید یا همان برگ معرفی نامه، نامه ای است که مشمولین یک هفته قبل از تاریخ اعزام به سربازی، از پلیس+۱۰ دریافت می کنند. در برگ سفید مشخصات فرد مشمول، تاریخ و ساعت حضور در محل و آدرس محل حضور درج شده است.

پیگیری محل خدمت سربازی

بر اساس قوانین نظام وظیفه عمومی، معمولا مشمولین سربازی جهت گذراندن خدمت سربازی به نزدیکترین پادگان به محل سکونت خود اعزام می شوند. در صورتی که پادگان نزدیک محل سکونت ظرفیت پذیرش را نداشته باشد، مشمول به یگان هایی که نیاز به سرباز دارند اعزام می شوند.

اعزام به خدمت به دو صورت حضوری و انفرادی صورت می گیرد:
 1. در اعزام به خدمت حضوری فرد مشمول باید جهت اعزام خود را به معاونت نظام وظیفه شهر محل سکونت خود معرفی نماید. سپس از آنجا به محل برگزاری دوره آموزشی اعزام می شود.
 2. در اعزام به خدمت انفرادی به دلیل کوتاه بودن مسافت، خود مشمول مستقیما باید به پادگان محل آموزشی که معرفی شده است مراجعه نماید.

زمان اعزام به خدمت با مدرک تحصیلی

زمان اعزام به خدمت با توجه به میزان تحصیلات افراد تعیین می شود. بر اساس قوانین نظام وظیفه، افراد پس از ورود به سن مشمولیت می توانند با رعایت قوانین و شرایط خاصی به تحصیلات خود ادامه دهند. بدین ترتیب در پایان تحصیل غیبت به ایشان تعلق نمی گیرد.

مشمولین تا یک سال پس از اتمام تحصیل مهلت دارند تا خود را به نظام وظیفه معرفی کنند. البته شرایط اعزام به خدمت با زیر دیپلم اندکی متفاوت است. برای افراد با مدرک تحصیل زیر دیپلم، سن مشمول ملاک اعزام نظام وظیفه است.

مهلت معرفی مشمولان با توجه به مدرک تحصیلی

 • مشمولان دانشجو، در صورت اخذ مدرک تحصیلی و عدم ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر، تا یک سال پس از اخذ مدرک تحصیلی.
 • مشمولان دانشجو، در صورت انصراف یا ترک تحصیل یا اخراج از دانشگاه، تا یک سال پس از فراغت از تحصیل.
 • مشمولان زیر دیپلم در صورت ادامه تحصیل به صورت حضوری، تا یکسال پس از فراغت از تحصیل.

مشمولان زیر دیپلم در صورتی که به سن مشمولیت رسیده باشند نهایتا تا سن ۲۰ سالگی می توانند در مدارس به صورت حضوری ادامه تحصیل دهند و مدرک دیپلم را اخذ نمایند.

نحوه محاسبه تاریخ اعزام به خدمت سربازی

اکنون بهتر است در خصوص تاریخ دقیق اعزام به خدمت سربازی اطلاعات بیشتری داشته باشید. با توجه به تاریخ تولد و تحصیلات مشمول می توانید به صورت تقریبی تاریخ اعزام به خدمت را پیش بینی کنید.

زمان اعزام به خدمت تحصیلی با مدرک تحصیلی

کرونا و نحوه اعزام سربازی

به منظور حفظ سلامت سربازان در زمان کرونا سازمان نظام وظیفه تصمیم گرفت تغییراتی در اعزام مشمولان به سربازی ایجاد کند. یکی از این تغییرات جا به جایی زمان اعزام ها بود. بدین ترتیت در شش ماه اول سال ۹۹ اعزام مشمولان زیر لیسانس و بالای لیسانس اوایل هر ماه انجام می شود.

در تاریخ یکم هر ماه مشمولان با مدارک تحصیلی (دیپلم، فوق دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و دکترا) اعزام می شوند و سایر مشمولان (دیپلم یا پایین تر) در سوم هر ماه اعزام می شوند.

برای اطلاعات بیشتر می توانید به خبر “تغییر در تاریخ اعزام به خدمت سربازی در سال ۹۹” مراجعه کنید.

چه کسی مشمول غائب محسوب می شود؟

در صورتی که فرد مشمول نظام وظیفه شود و به موقع خود را به سازمان نظام وظیفه عمومی معرفی نکند، به او غیبت تعلق میگرد و غائب محسوب می شود. در قوانین نظام وظیفه مشمولان غائب (افرادی که دارای کارت پایان خدمت سربازی نیستند) از تسهیلات و خدمات اجتماعی محروم می گردند.

با توجه به مهلت معرفی فرد به سازمان نظام وظیفه بهتر است، یک ماه قبل از اتمام فرصت مقرر، نسبت به معرفی خود به سازمان نظام وظیفه اقدام کند تا وارد غیبت نشود.

اکنون این سوال پیش می آید :

اگر فردی بخاطر بروز مشکلاتی وارد غیبت شود چگونه می تواند غیبت خود را توجیه کند؟

پاسخ این سوال را در مقاله توجیه غیبت سربازی بیابید.

تمدید و تعجیل اعزام به خدمت سربازی

بعضی از مشمولین تمایل دارند زودتر از موعد اعزام، به خدمت سربازی بروند. از طرفی ممکن است برای مشمول، مشکلاتی بوجود آید به طوری که نتواند در در موعد اعزام، به خدمت سربازی برود. در این خصوص در قوانین اعزام به خدمت سربازی تمهیداتی در نظر گرفته شده است. مشمولان با رعایت یک سری نکات و داشتن برخی شرایط می توانند اعزام سربازی را تمدید و یا تعجیل کنند.

 • جهت اطلاعات تکمیلی در مورد اعزام به خدمت سربازی توصیه می کنیم با مشاوران نظام وظیفه مرکز باران مشاوره به شماره ۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱ تماس حاصل نمایید.

قوانین تمدید یا تعجیل اعزام به خدمت سربازی

 • مشمولان دارای غیبت نمی توانند درخواست تمدید یا تعجیل اعزام کنند.
 •  مشمولان دیپلم و زیردیپلم برای یک ماه می توانند اعزام را به تعویق بیندازند. این مدت زمان برای مشمولان فوق دیپلم و بالاتر دوماه است.
 • درخواست تمدید یا تعجیل اعزام به خدمت سربازی محدود است.

شرایط تمدید اعزام به خدمت

با توجه به قوانین نظام وظیفه فرد مشمول در صورتی که برخی از شرایط زیر را دارا باشد می تواند درخواست تمدید اعزام به خدمت خود را ارائه دهد:

 • فرد مشمول بخاطر بیماری توانایی اعزام به خدمت سربازی را نداشته باشد و بنا بر صلاحدید پزشک مورد تایید نظام وظیفه اعزام وی تا دو ماه قابل تمدید می باشد.
 • بدلیل فوت بستگان درجه یک (پدر، مادر، خواهر، برادر، همسر یا فرزند) فرد نتواند به خدمت سربازی در موعد مقرر اعزام شود و تا ۲ ماه قابل تمدید است.
 • مشمولانی که برگ اعزام ماه های مرداد، شهریور و دی را دارند و منتظر اعلام نتایج آزمون سراسری هستند زمان اعزام حداکثر تا دوماه قابل تمدید است
 • و …

شرایط تعجیل اعزام به خدمت

آن دسته از مشمولانی که تاریخ اعزامشان مشخص گردیده و بنا بر دلایلی قصد دارند اعزام به خدمت سربازیشان زودتر باشد باید شرایط زیر را دارا باشند:

 • وجود ظرفیت پذیرش سرباز و عدم تکمیل ظرفیت
 • مشمولان دارای مدرک دیپلم یا زیر دیپلم باید در همان سال اعزام باشند.

مراحل اقدام جهت تمدید یا تعجیل اعزام به خدمت

 1. مراجعه به دفاتر پلیس+۱۰.
 2. تکمیل فرم درخواست تمدید یا تعجیل اعزام به خدمت.
 3. تکمیل مدارک مورد نیاز.
 4. و…

مدارک مورد نیاز جهت تمدید یا تعجیل اعزام به خدمت سربازی

 • برگ اعزام به خدمت (درصورت دارا بودن)
 • اصل کارت ملی
 • و…

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 929 تا
 1. سپهر یادگاری :

  سلام خسته نباشید
  تاریخ اعزام بنده ۱۴۰۱/۷/۱ هستش گواهی کووید_۱۹ رو بردم نظام وظیفه برای اینکه نتایج نهایی کنکور بیاد تاریخ اعزامم تعویق بیفته تا بتونم دانشگاه ثبت نام کنم ولی موافقت نکردند خواستم بدونم غیبت نمی خورم تا نتایج بیاد؟

  1. باران مشاوره :

   سلام
   نتایج توی همین یکی دوروزه میاد اما اگه نری خدمت غیبت میخوری و نمیتونی ثبت نام کنی

 2. سهند :

  سلام خسته نباشید من چن روز پیش فارغ التحصیل شدم و مدرک لیسانسمو گرفتم الان اگه دفترچه رو پر کنم چن روز طول میکشه اعزام بشم؟

  1. باران مشاوره :

   سلام.اعزام مشمولین بر اساس نیاز خدمتی صورت می گیرد و بصورت دقیق نمی توان گفت ولی یک الی سه ماه بعد از تاریخ ثبت نام تون برای شما تاریخ اعزام مشخص خواهند کرد.

 3. جواد حسن زاده :

  سلام بنده یگان خدمتی ام ارتش افتاده و و الان پام ترک برداشته میخاستم بدونم در صورت تمدید دفترچه یگان خدمتی ام عوض میشه یا خیر

  1. باران مشاوره :

   سلام.با ارائه مدارک پزشکی مستدل و تایید پزشک معتمد میتونین تاریخ اعزام خودتون رو به تعویق بیندازین.احتمال اینکه در همون ارگان دوباره تقسیم شوید زیاد هست.

 4. امیر :

  سلام .
  بعد از مراجعه به پلیس+۱۰ ، امکان لغو پست دفترچه خدمت هست ؟
  اگر خیر ، میشه مرحله ی رفتن به پیش پزشک اولیه رو دوباره انجام داد ؟
  و برای نوع اعزام میتوان بیش از یک مورد را تیک زد ؟

  1. باران مشاوره :

   سلام.ملاک ارسال دفترچه می باشد نه اخذ دفترچه عزام به سربازی.اگه دو هفته از زمان مراجعه به پزشک اولیه گذشته باشد و شما برای ارسال دفترچه اعزام به خدمت سربازی اقدام نکرده باشید دوباره باید به پزشک معتمد مراجعه کنید.منظورتون رو از نوع اعزام واضح تر بیان کنید.

 5. رسول :

  سلام
  کسی که درخواست برای اعزام شدن داده باشه یا اعزام شده باشه یا در دوره اموزشی باشه
  میتونه درخواست کفالت انجام بدهد در این زمان ها؟
  و اینکه کارایی که برای اعزام شدن باید انجام داد چند روز طول میکشه

  1. باران مشاوره :

   سلام.بله مشکلی برای بررسی درخواست کفالت در صورتی که وارد غیبت سربازی نشوید وجود ندارد.اگه پیگیری مستمر داشته باشین و موارد مربوز به اعزام رو سریعا انجام بدید نهایتا ۳ الی ۴ روز بیشتر زمان نخواهد برد. ولی اعزامتون رو برای لحظه اخر نگه ندارید چون ممکن است مسئله ای پیش بیاید که این زمان بندی رو بهم بریزد.

 6. نوران حاجی بابا :

  سلام من تو ۲ سال امبولی مکرر ریه کردم و باید تا آخر عمر قرص مصرف کنم و پدرم هم مدارکی جهت نشان دادن از کار افتادگی دارن و بیکارن و من هم تک فرزند هستم
  بنده میتونم معافیت از سربازیم رو بگیرم؟

  1. باران مشاوره :

   سلام. سابقه ترومبوآمبولی ریه :الف) اگر تکرار شونده باشد(بیش از یک بار) : معاف دائم ب) اگر تکرار شونده نباشد : معاف از خدمات رزمی
   توضیحات: در موارد حاد جهت درمان،به استناد جزء(ب)بند سایر بیماریها شش ماه معاف موقت در نظر گرفته شود.
   در مورد کفالت پدرتون اگه مشکل بیماری داشته باشن که در کمیسیون پزشکی ایشون رو نیازمند مراقبت (برای انجام کاررهای شخصی خودش هم نیاز به کمک داشته باشد) تشخیص بدن به شرط اینکه شما مشمول غایب سربازی نباشید برای شما معافیت رو به همراه خواهد داشت.

 7. بهزادپارلا :

  سلام خسته نباشید
  متاهل هستم بایک فرزند
  من پارسال از شهراردبیل دفترچه پست کرده بودم ومحل آموزشیم اردبیل بود اما موقع اعزام نرفتم و واردغیبت شدم…
  حالاباتوجه به اینکه خونه ام روآوردم تهران، اگه بخوام ازتهران اقدام کنم برای سربازی محل خدمت وآموزشیم تهران میوفته؟

  1. باران مشاوره :

   سلام.خیر برای دوره آموزشی اصلا مشخص نمی باشد و تقسیمات کاملا اتفاقی صورت می گیرد ولی برای طول خدمتتون با شرایط متاهلی که دارید به ارگان خدمتی که در شهر محل زندگی تون موجود باشد معرفی خواهید شد.

 8. احسان :

  سلام بنده جواب کمیسیون پزشکیم اومد و سرباز خونده شدم و گفتند ۱۰ روز دیگه برید پلیس ۱۰+ برای کارای اعزام . سوال من اینه اگر من بخوام برای برج ۷ اقدام بکنم اضافه میخورم یا خیر
  ممنون میشم سریع جواب بدید

  1. باران مشاوره :

   سلام.بله

 9. فرشاد :

  سلام من تاریخ اعزامم۶/۱ هست ولی امریه قبول شدم و تاریخ اعزام امریه اول برج هشت هست رفتم نظام وظیفه در خواست دو ماه تعویق رو دادم ولی قبول نکردند.
  الان باید از چه طریقی پیگیر باشم که بتونم دوماه به عقب بندازم تاریخ اعزام را؟؟؟ لطفا راهنماییم کنید

  1. باران مشاوره :

   سلام.درخواست تعویق در تاریخ اعزام تنها با ذکر علتی که مورد قبول کارشناسان نظام وظیفه قرار بگیرد امکان پذیر است بدون علت تعویق در تاریخ اعزام امکان پذیر نمی باشد.

 10. محمد محمدی :

  باسلام
  بنده فارغ التحصیل مقطع ارشدم و معافیت تحصیلی بنده ۳۱ تیر ماه ۱۴۰۱ اتمام می یابد. روند اعزام به خدمت بنده، در مرحله معاینات پزشکی است و با تصوری که دارم، احتمالا در اوایل تیرماه برگه سبز را دریافت خواهم کرد. از آنجایی که برای امریه درحال تلاش هستم و برای شرکتم بسیار حیاتی است که تازیخ اعزامم ۱ شهریور ۱۴۰۱ باشد، آیا امکان دارد که، پس از اینکه در اوایل تیر ۱۴۰۱ برگه سبز را بگیرم، تاریخ اعزامم را ۱ مرداد ۱۴۰۱ تعیین کنند؟ یعنی توی تیرماه، کمیسیون پزشکی، تاریخ اعزام رو بزنه اول مرداد ماه؟ میشه توی کمتر از ۲۰ روز اعزامت کنن؟ چون اگه بشه بدبخت میشم و امریه ام می پره 🙂

  1. باران مشاوره :

   سلام.شما نهایتا تا ۳۱ تیر زمان دارید تا تکلیف رای کمیسیون پزشکی تون نهایی بشه و مراحل مربوط به ارسال دفترچه اعزام به خدمت سربازی رو ارسال کنید اگه مراحل کمسیونتون بیشتر از تاریخ یکساله معافیت بشه شما وارد غیبت سربازی خواهید شد.زمانی که رای کمیسیون پزشکی اعلام میشه اگه در کمیسیون مرحله اول باشید یک هفته فرصت دارید به رای کمیسیون اعتراض کنید در غیر اینصورت به شما ۲۰ روز فرصت میدن که دفترچه اعزام به خدمت خودتون رو ارسال کنید. اگه شرایط جوری رغم بخوره برای شما که بتونین ده روز آخر تیر ماه دفترچه رو ارسال کنید قطعا اعزام شما مرداد ماه نخواهد بود.ولی اینکه شهریور باشه اعزام شما هم مشخص نیست چون اعزام ها کاملا اتفاقی و بر اساس نیاز خدمتی صورت می گیرد.

   1. محمد محمدی :

    ممنون از پاسختون. یه سوالی که مطرح میشه اینه که، اگر بعد از جلسه کمیسیون پزشکی، اگر خود سیستم، به صورت خودکار تاریخ اعزام بنده را اول شهریور تعیین کند (که بعد از پایان معافیت پزشکی بنده است) باز هم شامل غیبت می شوم؟
    چرا که مسئولین نظام وظیفه تهران (میدان سپاه) می گفتن که چون الان در اختیار روند کمیسیون پزشکی هستم، تا زمانی که در اختیارشون قراردارم و توی تاریخ های مشخص شده اقدام میکنم، غیبتی نمیخورم!

    1. محمد محمدی :

     سوال دومی که دارم اینه که، معمولا بعد از تموم شدن جلسه کمیسیون پزشکی، چند روز بعد باید برم پلیس +۱۰ برای دریافت برگه سبز؟
     یعنی از روزی که پیامک دعوت به جلسه کمیسیون پزشکی صادر میشه تا زمانی که برگه سبز میگیرم چند روزه حدودا؟

     1. باران مشاوره :

      سلام.از زمانی که رای شما نهایی می شود به شما اعلام میکنن که چه تعداد روز فرصت دارید تا دفترچه اعزام به خدمت خودتون رو پست کنید.نهایتا تا ۲۰ روز بیشتر فرصت نمی دهند.

    2. باران مشاوره :

     اگر تاریخ اعزامت بعد از تاریخ مهلت معرفیت باشه بله ممکنه برات غیبت ثبت شه

  2. ابولفضل :

   سلام من برای برج ۳دفترچمو پست کردم اما نرفتم.و تمدید کردن برای برج پنج حالا میخواستم بدونم میتونم بازم نرم و دوباره دفترچه پست کنم یا خیر ؟

   1. باران مشاوره :

    سلام
    خیر تمدید فقط یک باره این بار غیبت میخوری

 11. مهدی :

  سلام خسته نباشید
  بنده اول خرداد تاریخ اعزام دارم میخوام یه ماه عقب بندازم که امریه بگیرم برای یگان یعنی به جای خرداد ماه تیرماه برم و مشکل پزشکی هم ندارم میتونین راهنمایی کنین که دقیقا چکار کنم که یک ماه اعزامم عقب بیفته!!!!

  1. باران مشاوره :

   سلام.تنها در صورتی که شما دلیلی همراه با مدرک مستدل برای نظام وظیفه ارسال کنید میتونین از تاریخ اعزامتون رو تمدید کنید.موارد تعویق اعزام ک نظام وظیفه تعریف کرده مشخص هست این شما هستین که باید علت درخواست تعویق رو بفرمایید.

 12. علی :

  سلام وقتتون بخیر.من الان چهار ماه خدمتم نیروی انتظامی من نیاز به یک ماه مرخصی دارم و بیماری ندارم که بخوام از مرخصی استعلاجی استفاده کنم میخواستم بدونم آیا میتونم یه درخواست بنویسم و مشکلاتمو بگم و بهم یه ماه مرخصی بدن و کجا باید درخواستمو ارائه بدم ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. باران مشاوره :

   سلام. شما باید درخواستتون رو با سلسله مراتب فرماندهی یگانتون در میان بذارین و در صورت تایید و موافقت از مرخصی استفاده کنین.معمولا با توجه به میزان درخواست مرخصی شما تنها با دستور مستقیم فرمانده یگان خدمتی تون امکان پذیر هست. معمولا با همچین درخواستی موافقت نمیشه

 13. پارسا :

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی کارشناسی ارشد هستم و انشالله روزهای اول مهر ماه ۱۴۰۱ فارغ التحصیل میشم. میخوام بدونم اگه فورا برای ارسال دفترچه اقدام کنم آیا میشه آبان اعزام بشم؟ یا اینکه امکانش وجود داره از پلیس +۱۰ درخواست کرد که ماه بعد یعنی آبان اعزام انجام بشه؟
  خیلی ممنونم.

  1. باران مشاوره :

   سلام.در بازه زمانی ده روز مونده به زمان اعزام (از ۲۰ مهر تا اول آبان) پادگان های آموزشی مشخص خواهد شد پس طبیعتا در این بازه اگه اقدام کنید تاریخ اعزامتون برای ماه های عدب خواهد افتاد.واس قبل از این تاریخ هم تنها در صورتی که ظرفیت های اعزام آبان ماه پر نشده باشد و با درخواست تعجیل در اعزام شما موافقت گردد امکان پذیر خواهد بود.

 14. فرشید :

  سلام وقت بخیر
  من مدرک ارشد دارم تاریخ اعزام داخل برگ سبز اول خرداد هست
  با توجه به تاریخ اعزام که فرمودید ماه های زوج الان اعزام بنده چطوری هست؟ارگان خاصی ماه های فرد نیرو میگیره؟

  1. باران مشاوره :

   سلام. طبق دستور العمل جدید در تمامی ماه ها اعزام خواهیم داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: