اعزام به سربازی مشمولان زیر لیسانس در بهمن 98

4 1,765

مطابق روند ماه های گذشته مشمولان کاردانی، دیپلم و زیردیپلم در دی ماه ۹۸ به خدمت فراخوانده شدند. در ادامه اطلاعیه سازمان نظام وظیفه را برای شما منتشر کرده ایم.

فراخوان سربازی مشمولان با تحصیلات کمترا ز لیسانس در بهمن 98

به گزارش باران مشاوره و به نقل از شبکه خبری تهران نیوز، سازمان وظیفه عمومی ناجا در اطلاعیه ای مشمولانی که برگ آماده به خدمت مورخ نوزده بهمن ماه سال نود و هشت را دریافت کرده اند و تحصیلات شان کمتر از لیسانس است (فارغ التحصیل مقاطع کاردانی، دیپلم و زیردیپلم) را به خدمت سربازی فراخواند.

بر این اساس کلیه مشمولان فوق الذکر باید مطابق با “برگ معرفی نامه مشمولان به مراکز آموزش” اقدامات لازم را انجام دهند. مشمولان باید به دفاتر پلیس + 10 مراجعه کنند و این برگ را دریافت کنند.

مشمولان در کجا و چه ساعتی اعزام می شوند؟

تمامی مشمولان باید در محل و مراکزی که در “برگ معرفی نامه مشمولان به مراکز آموزش نیروهای مسلح” اعلام شده حضور پیدا کنند. لازم است توجه داشته باشید که ساکنین تهران بزرگ در ساعت 6 صبح و ساکنین سایر استان ها در ساعت 7 صبح در محل قید شده حضور پیدا کنند.

آیا در حین خدمت می توان معافیت پزشکی گرفت؟

بسیاری از مشمولان پیش از اعزام به خدمت دچار عارضه پزشکی شدند یا ممکن است در حین خدمت عارضه ای برایشان رخ دهد. با توجه به قوانین در حین خدمت سربازی نیز می توان با مراجعه به بهداری یگان، درخواست معافیت پزشکی حین خدمت را ثبت نماید.

آیا معافیت کفالت حین خدمت ممکن است؟

با توجه به محدودیت زمانی تا اعزام بهمن 98، دیگر فرصت ارائه درخواست معافیت کفالت را ندارید. اما مطابق قانون در حین خدمت سربازی می توانید گواهی اشتغال به خدمت گرفته و سپس برای معافیت کفالت حین خدمت اقدام کنید.

مرکز مشاوره تلفنی باران به شما مشمولان توصیه می کند قبل از اعزام به سربازی با دوره آموزشی بیشتر آشنا شوید.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 4 تا
 1. محمد :

  سلام خسته نباشین
  من از دیماه ۹۸ مشمول خدمت بودم و تا الان نرفتم .ببخشید اگه من دفتر پست کنم چند روز بعدش اعزام میشم لطفا کمک کنین

  1. باران مشاوره :

   این موضوع را از طریق پلیس +10 پیگیری کنید.

 2. محمد :

  سلام تاریخ ترخیص دوران آموزشی در یگان سپاه برای اعزامی 19/10/98 حدودا در چه تاریخیه؟

  1. باران مشاوره :

   بستگی به مرخصی ها و … دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: