اعطای وام 300میلیون ریالی به سربازان

سازمان نظام وظیفه برای تشویق جوانان به خدمت طرح های متنوعی دارد

10 2,782

ایجاد انگیزه در جوانان برای اعزام به خدمت سربازی از اهداف اساسی سازمان نظام وظیفه و ستاد کل نیروهای مسلح است. در همین راستا در سالهای اخیر سعی شده است تا با اعطای امتیازاتی به مشمولین وظیفه حین خدمت زمینه تشویق جوانان به انجام خدمت سربازی فراهم شود. در ادامه به صحبت های سردار تقی مهری در ارتباط با اعطای وام به سربازان و … می پردازیم.

طرح های تشویقی سازمان نظام وظیفه برای سربازان

به گزارش باران مشاوره به نقل از ایلنا سردار تقی مهری رییس سازمان نظام وظیفه گفت: یکی از اهداف اساسی سازمان نظام وظیفه ارتقای فرهنگ خدمت سربازی است. بیش از 50 درصد نیروهای ما در دوران دفاع مقدس سربازان بودند و خدمت سربازی یک اقدام ارزشی برای جامعه است.

سردار مهری بیان کرد: سازمان نظام وظیفه در حوزه های خدمات، امنیت و توان دفاعی در مرکز کشور و مرزها در حال فعالیت سازنده و مفید است.

رییس سازمان نظام وظیفه افزود: برای تشویق جوانان به خدمت سربازی طرحهای تشویقی متنوعی در نظر گرفته ایم از برنامه های رادیویی و تلویزیونی تا خطابه های نماز جمعه.

وی توضیح داد: با هماهنگی های صورت گرفته با سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران هر چهارشنبه از کانال رادیو جوان برنامه جوان سرباز در حال پخش است تا مشمولان، سربازان و خانواده های ایشان را تشویق کنیم. علاوه بر این موارد به سربازان وام سیصد میلیون ریالی به سربازان پرداخت خواهد شد.

وام 300 میلیون ریالی تشویقی به کدام دسته از سربازان پرداخت می شود؟

وی افزود: بنا به تدبیر فرماندهی کل قوا قرارگاه های مهارت آموزی برای سربازان راه اندازی شده که به سربازان قبل از خدمت، حین خدمت و حتی پس از خدمت مهارت آموزی می نماید. در این طرح سربازان بر اساس سطح سواد، رشته تحصیلی و مهارت های خود طبقه بندی شده و در یگان مربوط مستقر خواهند شد.

رییس سازمان نظام وظیفه ناجا افزود: امسال حدود 200 هزار سرباز در حین خدمت در پادگان های خود آموزش مهارت شغلی می بینند. پس از اتمام دوره های مهارت آموزی برای سربازان یک مهارت نامه با اعتبار بین المللی صادر خواهد شد و با هماهنگی های صورت گرفته با بانک های کشور پس از اتمام خدمت سربازی به سربازان دارای این مهارت نامه وام 300 میلیون ریالی پرداخت خواهد شد.

روزانه به 12 هزار درخواست از سوی مشمولان رسیدگی می شود

رئیس سازمان نظام وظیفه ناجا، افزود: در شش ماهه اخیر روزانه 12 هزار درخواست از سوی مشمولین داشتیم که مورد بررسی و پیگیری قرار گرفته است.

وی ادامه داد: برای تشویق جوانان به سربازی با امامان جمعه کشور نیز مکاتبه کرده ایم تا گفتمان خدمت سربازی را در سطح ائمه جمعه مطرح کنیم. در صورت تحقق این طرح های تشویقی شرایط دامنیتی و دفاعی کشور تقویت خواهد شد.

سردار مهری در انتها گفت: طبق قانون هیچ شرکت و کارخانه خصوصی و غیر خصوصی حق به کارگیری مشمولان غایب را ندارد و کسانی که اقدام به استخدام مشمولان غایب می نمایند از تسهیلات بانکی محروم خواهند شد.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 10 تا
 1. حیدری :

  سلام من خدمتم تموم شده وماهرسان هم ثبت نام کردم میشه راهنمایی کنید

  1. باران مشاوره :

   آقای حیدری این موضوع رو باید از خود ماهرسان پیگیری کنید در مورد روند اجرای این طرح چیزی منتشر نشده و اطلاعاتی نداریم.

 2. Majed :

  سلام ، آیا سرباز معلمان هم شامل این وام میشوند بعد از پایان خدمت ؟!؟

  1. باران مشاوره :

   آقا ماجد باید جز سربازان ماهر باشید. در سامانه سرباز ماهر ثبت نام کنیدو

 3. E :

  سلام.من چند روزه خدمت تموم کروم و مدرک برق کشی گرفتم حالا از کجا شروع کنم برای دریافت وام

  1. باران مشاوره :

   سلام آقا حاتمی
   این وام هنوز اجرایی نشده است. در کل برای پیگیری به نظام وظیفه مراجعه کنید.

 4. ادریس :

  سلام من دراستان تهران تو کلانتری درحال خدمتم الانم دوماه از خدمتم مونده باید چیکارکنم اصن هیچ اقدامی نمیکنن.مهارت کارم تعمییرات خودرو هست نمیدونم چیکار کنم

  1. باران مشاوره :

   سلام محمد جان
   ظاهرا هنوز اجرایی نشده است.

 5. بهنام :

  من تازه سه روزه رفتم برای اموزشی. برای گرفتن وام بایدچکارکنم

  1. باران مشاوره :

   بهنام جان اگه متن خبر را با دقت بخونید می بینید که این وام پس از پایان خدمت و تحت شرایط خاصی داده می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: