افزایش حقوق سربازان تا یک میلیون 350 هزار تومان در سال 1400

0 999

سربازان وظیفه در ازای خدمت دو ساله خود حقوق دریافت می کنند. این حقوق به اندازه حقوق کارمندان دولت نیست، در حالی که سربازان به همان میزان یا بیشتر انرژی و زمان صرف می کنند. با توجه به وضعیت فعلی اقتصاد کشور، نیاز سربازان به میزان حقوق بیشتر به شدت احساس می شود.

در سال 99 سربازان حدود 10 درصد حقوق پایوران را دریافت می کردند. با توجه به افزایش هزینه های زندگی، هزینه های رفت و آمد و …، کمپین های زیادی برای افزایش حقوق سربازی راه افتاد. حتی قرار شد با استفاده از طرح هایی مثل مالیات سربازی و … حقوق دریافتی سربازان افزایش پیدا کند.

با توجه به لایجه بودجه سال 1400، از همین حالا بحث های زیادی در ارتباط با افزایش ردیف بودجه حقوق سربازی در سال 1400 مطرح شده است. در تاریخ دهم آذر ماه سال 99 هم سردار تقی مهری حقوق سربازی را یک از اولویت های وظیفه عمومی دانست.

در مجلس شورای اسلامی در زمینه افزایش حقوق سربازان طرح هایی ارائه و اقداماتی انجام شده است که تا رسیدن به نتیجه مطلوب پیگیری خواهد شد. در این مورد مطلبی را به اطلاع شما می رسانیم.

پیگیری حقوق سربازان برای سال 1400

به گزارش باران مشاوره به نقل از فارس، در حال حاضر فقط ۱۳درصد از حقوق مصوب تمامی سربازان پرداخت می شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیته سیاسی نظامی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، مهر 1399 با استناد به ماده ۴۹ و ۵۰  ‫قانون خدمت وظیفه عمومی پیگیری های لازم را در خصوص حقوق سربازان انجام داد. وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح مسوول تامین بودجه حقوق سربازان و پاسخگویی به این امور است.

افزایش حقوق سربازان از سال 1400

علی خضریان افزود: تخلف ⁧‫دولت ⁩در عدم تأمین ⁧‫بودجه ⁩لازم برای پرداخت حقوق ⁧‫سربازان واضح است، بنابراین در کمیته سیاسی، نظامی و امنیتی ⁧‫کمیسیون اصل نود ⁩پرونده ای را به جریان انداختیم تا با توجه به وضعیت اقتصادی و تورم فزاینده در کشور، در رفع بخشی از مشکلات معیشتی سربازانی که درحال خدمت هستند، قدم های موثری برداریم.

حقوق سربازان وظیفه نیرو های مسلح در حال حاضر به طور میانگین ۴۸۰ هزار تومان است. نتایج اولیه پیگیری پرونده احقاق حقوق ⁧‫سربازی ⁩در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، این بود که میزان دریافتی سربازان، از ابتدای سال ۱۴۰۰ به یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان برسد. این افزایش سه برابری باعث می شود که ۶۰ درصد حقوق قانونی سربازان محقق شود.‬

مجلس و افزایش حقوق سربازان تا یک میلیون در سال 1400

وقتی مشمول خدمت سربازی وارد غیبت می شود، برای او جریمه در نظر گرفته می شود. این در حالی است که مسئولین به میزان حقوق دریافتی سربازان که به شدت کم است، توجهی نمی کنند. بسیاری از این افراد متأهل هستند و برای امرار معاش خود و خانواده به درآمد کافی نیاز دارند.

دولت موظف است بودجه لازم برای افزایش حقوق سربازان را تأمین کند، در حال حاضر به دلیل فشارهای وارده به دولت از حقوق دریافتی سربازان کاسته شده و این مبلغ به ماهانه 200 هزار تومان رسیده است. حقوق فعلی سربازان باید 60 تا 90 درصد حقوق کارکنان نیروهای مسلح باشد. ستادکل به میزان 20 درصد یعنی 80 هزار تومان به این حقوق افزوده است.

برنامه افزایش حقوق سربازان برای سال آتی در دستور کار مجلس شورای اسلامی است. امیدواریم این میزان در سال آینده به مقدار قابل توجهی افزایش یابد. برای اطلاعات بیشتر می توانید به جزئیات حقوق سربازی مراجعه کنید.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: