افزایش سهمیه جذب سرباز هیئت علمی برای دانشگاه های علوم پزشکی

0 1,326

امریه سربازی تحت عنوان هیئت علمی یکی دیگر از تسهیلات سازمان نظام وظیفه است. مشمولان دارای مدرک دکترا و کارشناسی ارشد می توانند در صورت دارا بودن شرایط هیئت علمی، دوران خدمت سربازی خود را تحت عنوان اعضای هیئت علمی در دانشگاه ها سپری کنند.

اگر تمایل دارید در مراکز اموزشی و دانشگاهی سربازی را سپری کنید از امریه وزارت علوم قافل نشوید.

افزایش سهمیه جذب سرباز هیئت علمی برای دانشگاه های علوم پزشکی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر سید علی حسینی رئیس مرکز امور هیئت علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سهمیه سرباز امریه هیئت علمی که در سال های قبل داشته ایم، کفاف ۷۰ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی در سراسر کشور را نمی داد.

به همین منظور با اطلاع کامل از نیاز نیروهای مسلح به کادر درمانی مقرر شد از رشته هایی مثل دکتری تخصصی داروسازی یا رشته های تخصصی علوم پایه که کاربرد کمتری در نیروهای مسلح دارند در دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور به صورت سرباز امریه در هیئت علمی استفاده بیشتری نماییم.

دانشگاه های مشمول طرح هیئت علمی سرباز

دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی آبادان، فسا، سبزوار، سیرجان، اسفراین، بیرجند، لارستان، تربت حیدریه، بوشهر، جیرفت و زاهدان از جمله مراکزی هستند که امیدواریم با افزایش تخصیص ظرفیت سرباز هیئت علمی بتوانیم نیازهای آنها را تا حدی پوشش دهیم.

مدت خدمت اعضای هیئت علمی سرباز

حسینی در ادامه گفت: اعضای هیئت علمی سرباز از زمان شروع آموزش نظامی، مکلف به خدمت ۴۸ ماه دوره ضرورت و تعهدات مرتبط با این قانون می باشند. از آنجا که افراد معرفی شده حداقل تا ۴ سال مشمول انجام خدمت در آن دانشگاه خواهند بود پس فرصت خوبی است تا از این طریق نیازهای فوری دانشگاه های علوم پزشکی تامین گردد.

رئیس مرکز امور هیئت علمی وزارت بهداشت از تشکیل کمیته رفاهی اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت با دستور معاون آموزشی خبر داد و گفت: در جلسه اخیر این کمیته امضای تفاهم نامه با دفاتر گردشگری و سیاحتی جهت تسهیل سفرهای سیاحتی، علمی و آموزشی اعضای هیئت علمی در دستور کار قرار گرفت.

حسینی با اشاره به اینکه توجه به رفاه اعضای هیئت علمی دانشگاه های علوم پزشکی و خانواده های آنها از اولویت های این مرکز است بیان کرد: مرکز امور هیئت علمی وزارت بهداشت آمادگی دارد تا از تجربیات دانشگاههای علوم پزشکی کشور در خصوص خدمات رفاهی بهره مند شود.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چناچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ticker_background=”#fe8989″ ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: