جوانان فعال در تشکل های اجتماعی می توانند امریه سربازی بگیرند

فرصت جدید امریه برای سربازان از سال 98

0 762

در خدمت نظام وظیفه سربازی همواره سعی شده تسهیلاتی در نظر گرفته شود تا مشمولان به طور هدفمندتری به خدمت سربازی اعزام شوند. یکی از این تسهیلات امریه است. با اخذ امریه فارق التحصیلان دانشگاه می توانند خدمت آسان تری داشته باشند. با امریه، مشمولان دارای مدرک دانشگاهی خدمت نظام وظیفه سربازی خود را به طور تخصصی تر انجام می دهند. سردار کمالی از فرصت جدید امریه برای جوانان فعال در تشکل های اجتماعی گفت.

به گفته سردار کمالی رییس اداره سرمایه انسانی و سرباز ستاد کل نیروهای مسلح جوانان فعال در تشکلهای مردم نهاد و اجتماعی می توانند در 6 ماه پایانی خدمت سربازی خود، از تسهیلات امریه سربازی استفاده کنند. بدین صورت که این مشمولان در همان تشکلی که فعالیت دارند 6 ماه پایانی سربازی خود را سپری می کنند.

برای اخذ امریه جوانان فعال در تشکل های اجتماعی باید از کجا شروع کرد؟

با امضا تفاهم نامه میان ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت ورزش و جوانان این امریه اجرایی خواهد شد. مشمولینی که در تشکل های مردمی فعالیت دارند با ارائه معرفی نامه از سوی وزارت ورزش و جوانان به ستاد کل نیروهای مسلح، می توانند 6 ماه پایانی خدمت سربازی خود را به عنوان سرباز امریه در همان تشکل سپری کنند. این امریه نیز ابتدای سال 98 قابل اجرا و استفاده می باشد.

سردار کمالی درباره مهارت های امداد و نجات نیز گفت

با توجه به تفاهم نامه دیگری که میان ستاد کل نیروهای مسلح و جمعیت هلال احمر منعقد شده است نیز از ابتدای سال 98 تمامی سربازهای وظیفه در حین انجام خدمت سربازی آموزش های امداد و نجات را سپری خواهند کرد.

سربازی باعث می شود جوانان زندگی در شرایط سخت، دوری از خانواده و … را فرا بگیرند. متاسفانه تا کنون آموزش مهارت امداد و نجات که، آموزشی کاملا ضروری است در خدمت سربازی ارائه نمی شد. اما از این پس مهارت امداد و نجات هم به سربازان در حین خدمت و هم به کسانی که قصد دریافت معافیت از سربازی را دارند آموزش داده خواهد شد. بدین ترتیب بطور میانگین حدود 600 هزار نفر در سال این دوره را آموزش می بینند.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: