امریه سربازی فعالان حوزه جوانان مشخص شد

0 215

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش اعلام کرد:

طبق تفاهم نامه میان وزارت ورزش و ستاد کل نیروهای مسلح تصمیم گرفته شد مشمولانی که در تشکل های جوانان فعال هستند از امریه سربازی برخوردار شوند. این توافق نامه نهایی شد و به امضای وزیر ورزش و سردار باقری رسیده است.

پیرو این توافق نامه یک دستورالعمل به منظور امریه سربازی در تشکل های جوانان تهیه می شود. در این راستا با دو بخش در وزارت ورزش و جوانان روبرو می شویم. یک بخش مربوط می شود به امور جوانان و بخش دیگر مربوط می شود به ورزشکاران. که البته این بخش امریه را داشته اند و بلا تکلیف مانده اند.

برگزاری دوره های آموزشی در حوزه ورزش سربازان بر عهده این وزارتخانه است و دوره های مهارت اجتماعی برای سربازان باید برگزار شود.

ایشان یادآور شد: برای اجرای امریه طبیعتا سهمیه ای مشخص می شود. با توجه به تعدادی که در سهمیه مشخص می شود یکسری شرایط را برای تشکل ها خواهیم گذاشت.

وی ادامه داد: مشمولانی که در حوزه جوانان فعالیت دارند می توانند بر اساس معیارهایی مشخص شوند. در صورت دارا بودن این معیارها مدارک خود را جهت استفاده از امریه سربازی ارائه دهند و پس از بررسی و بر اساس امتیازی که در فرم ها است از امریه بهره مند شوند. نا گفته نماند بر اساس این تفاهم نامه فقط ۶ ماه پایانی سربازی خود را می توانند به عنوان سرباز امریه در تشکل های جوانان سپری کنند.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: