فراخوان امریه سربازی در وزارت علوم و وزارت نیرو 98

وزارت علوم و وزارت نیرو از مشمولان متقاضی امریه در سال 98 دعوت به همکاری می نمایند

0 1,342

پذیرش امریه سربازی برای بسیاری از مشمولان مظام وظیفه دارای اهمیت می باشد. وزارت علوم و وزارت نیرو نیز به منظور تامین نیروهای متخصص خود در سال دارای سهمیه سرباز امریه می باشند. این وزارتخانه ها طی دو مرحله در سال اقدام به پذیرش و جذب نیروی امریه می نمایند.

فراخوان امریه سربازی در وزارت علوم

مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم در طی اطلاعیه ای اعلام کرد: با توجه به مجوزهای دریافتی از سوی ستاد کل نیروهای مسلح و مقام معظم رهبری، این مرکز قصد دارد تکمیل سهمیه نیروی امریه و نیروهای متخصص از میان مشمولان دارای شرایط، به عنوان نیروی امریه در مراکز تابع کل کشور اقدام به پذیرش نماید.

لذا مشمولانی که تمایل دارند مدت خدمت سربازی خود را به عنوان سرباز امریه در وزارت علوم سپری نمایند می توانند از تاریخ اول فروردین ماه سال 98 تا بیستم فروردین ماه سال 98 نسبت به ثبت درخواست خود در سامانه امریه وزارت علوم اقدام نمایند. شما همچنین می توانید آخرین فراخوان امریه وزارت علوم را نیز مطالعه نمایید.

شرایط جذب نیروی امریه هیات علمی

بر اساس این ابلاغیه مشمولان متقاضی امریه سربازی در وزارت علوم باید علاوه بر دارا بودن مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر دارای شرایط زیر باشند:

 • اعزامی تیر ماه ۹۸
 • فاقد غیبت سربازی

و دارا بودن یکی از شرایط زیر:

 • خانواده ایثارگران (فرزند یا برادر شهدا، جاویدالاثرها، جانبازان، آزادگان، و فرزند رزمندگان با حداقل شش ماه سابقه جبهه)
 • ایتام
 • افراد متاهل
 • افراد معاف از رزم
 • افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی
 • نخبگان، استعداد های برتر، حافظان قرآن و قاریان برتر
 • دارای حداقل ۶ ماه سابقه بسیجی فعال

فراخوان امریه سربازی در وزارت نیرو 98

بر اساس اطلاعیه ای از سوی وزارت نیرو، این وزارتخانه اقدام به پذیرش و جذب نیروی امریه می نماید. وزارت نیرو با هدف تحقق و اجرایی کردن طرح توسعه اقتصادی کشور و تامین نیروی متخصص مورد نیاز با مجوزهای اخذ شده از سوی ستاد کل نیروهای مسلح و مقام معظم رهبری اقدام به پذیرش سرباز امریه نموده است. جذب مشمولان متقاضی امریه به منظور تامین نیروهای متخصص در شرکت های تابعه از جمله شرکت آب و فاضلای روستایی در سال 98 صورت می پذیرد.

مشمولان متقاضی امریه می توانند از تاریخ اول فروردین ماه سال 98 لغایت پایان فروردین ماه سال 98 جهت ثبت نام امریه وزارت نیرو به سامانه پذیرش امریه وزارت نیرو مراجعه نمایند.

همچنین بخوانید: شرایط امریه وزارتخانه ها

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: