اختصاص سهمیه امریه به فرودگاه های کشور

0 3,270

یکی از بزرگترین دغددغه های فارغ التحصیلان رشته های هوانوردی نحوه گذراندن خدمت مقدس سربازی است. اکثر دانشجویان پس از فارغ التحصلی با پذیرش امریه خدمت سربازی آسان تری را تجربه می کنند.

متاسفانه در چند سال اخیر هیچ ظرفیت امریه سربازی برای فارغ التحصیلان رشته مهم هوانوردی در نظر گرفته نشده بود. سر انجام پس از رایزنی های مربوطه قرار شد برای رشته های هوانوردی نیز سهمیه امریه اختصاص یابد.

امریه فرودگاه های کشور (دانشکده هوانوردی)

به گزارش باران مشاوره و به نقل از شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، سالانه 50 سهمیه امریه به فرودگاه های کشور اختصاص داده می شود. معاون توسعه مدیریت و منابع گفت: پیگیری های مداوم شرکت فرودگاه ها و موافقت ستاد کل نیروهای مسلح، سالانه 50 سهمیه امریه به فارغ التحصیلان دانشکده صنعت هوانوردی اختصاص داد.

رشته های مورد نیاز امریه دانشکده صنعت هوانوردی

  • مراقبت پرواز
  • الکترونیک هواپیمایی
  • مخابرات هواپیمایی

سهمیه امریه پس از هفت سال

شایان ذکر است، از سال 92 تا کنون هیچگونه سهمیه امریه ای به فرودگاه های کشور تخصیص داده نشده بود. پیگیری هایی که شرکت فرودگاه ها در این رابطه انجام داد، موثر واقع شد تا این مجوز را دریافت کنیم. هدف این طرح، انجام خدمت سربازی در فرودگاه های مناطق کمتر توسعه یافته است.

نحوه ثبت نام امریه رشته های هوانوردی

علی شورمیج اعلام کرد: دانشجویان رشته های مذکور که از دانشکده صنعت هوانوردی فارغ التحصیل شده اند، از ابتدای خردادماه امسال فرصت دارند با مراجعه به سایت وزارت راه و شهرسازی برای ثبت نام و گذراندن مراحل اعزام خود، اقدام کنند.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: