با اجرای طرح مهارت آموزی سربازان اوقات فراغت بهتری دارند

استفاده بهینه از اوقات فراغت سربازان با طرح مهارت آموزی

0 397
۵/۵ - (۱ امتیاز)

طرح مهارت آموزی سربازان توسط نیروهای مسلح با همکاری سازمان ها و نهادهای آموزشی کشور در حال اجرا است. یکی از مهمترین اهداف این طرح استفاده بهینه از اوقات فراغت سربازان می باشد. سردار کمالی در خصوص جزئیات این طرح توضیحاتی را ارائه دادند.

استفاده بهینه از اوقات فراغت سربازان با طرح مهارت آموزی

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در پاسخ به این سوال که آیا فعالیت های مربوط به مهارت آموزی سربازان مانع فعالیت های نظامی در پادگان ها نمی شود، بیان کرد: الویت ما همیشه موضوع دفاعی و امنیتی است. هدف از اجرای طرح مهارت آموزی در پادگان ها استفاده بهینه از اوقات فراغت سربازان است.

سربازان وظیفه علاوه بر انجام ماموریت های آموزشی و نظامی در یگان های مربوطه، در اوقات فراغت خود در طرح مهارت آموزی شرکت می کنند. لازم به ذکر است از سال ۸۲ که در خصوص استفاده بهینه از اوقات فراغت سربازان مقرراتی را لحاظ کردیم، برای حدود ۲۵ الی ۳۰ هزار نیرو در سال برنامه ریزی صورت گرفت.

آموزش مهارتی در زمینه فرهنگی و هنری

سردار کمالی در ادامه بیان کرد: با توجه به اینکه سربازان در حین خدمت فرصت بیشتری دارند و همچنین وجود مشکلات در بازار کار، موضوع مهارت آموزی شتاب بیشتری می گیرد. طی ۲ سال گذشته نزدیک به ۳۰۰ هزار نیروی وظیفه از آموزش های مهارت آموزی تخصصی بهره مند شدند. همچنین نزدیک به ۲۰۰ هزار سرباز هم آموزش های مهرتی عمومی را گذرانده اند. برنامه ریزی کرده ایم برای سال آینده۲۴۰ هزار را نفر را آموزش مهارتی دهیم.

سردار موسی کمالی در پایان گفت: ما امیدواریم بتوانیم با همکاری سازمان هلال احمر، وزارت ورزش و جوانان، سازمان عقیدتی سیاسی نیروهای مسلح و… به جز آموزش های عمومی مهاتی، در زمینه موضوعات فرهنگی و هنری نیز آموزش هایی را انجام دهیم.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: