تقدیر از سربازان در روز بزرگداشت سرباز در سراسر کشور

0 2,872

دومین روز از هفته دفاع مقدس به عنوان روز سرباز نامیده شده است. هر سال در چنین روزی در جای جای میهن اسلامی فرماندهان و مسئولین رده بالای لشکری و کشوری یاد و خاطره سربازان شهید وطن را گرامی می دارند و از سربازان مشغول به خدمت تجلیل به عمل می آورند. امروز در تمامی شهر های کشور عزیزمان ایران شاهد برگزاری این مراسمات بودیم که نظر شما را به گزارش شهر به شهر آن جلب می کنیم.

تجلیل نماینده ولی فقیه از سپاه آزاد شهر از سربازان

به گزارش باران مشاوره و به نقل از خبرگزاری بسیج حجت الاسلام بارزلو نماینده ولی فقیه در سپاه آزادشهر در مراسم تجلیل از مقام والای سرباز گفت: یک سرباز نمونه باید در تمامی امور خود کوشا باشد. رعایت نطم و انضباط، پایبندی به اول دینی و مذهبی، شرکت در نمازهای جماعت و امور فرهنگی مواردی است که سربازان باید در کوشا باشند.

وی در ادامه به وظیفه خطیر سربازان در زمینه تولید و حفظ امنیت ملی اشاره کرد و گفت: نمی توانیم نقش جوانان در پیشرفت جامعه را نادیده بگیریم و لازم است از خدمت سربازی بعنوان فرصت رشد و شکوفایی استعدادهای جوانان کشور بهره ببریم. سربازن نیز باید از امکانات فرهنگی و مشاوره ای که بصورت رایگان به آنها داده می شود نهایت بهره را ببرند.

در این مراسم با اهدای لوح تقدیر از سربازان نمونه تقدیر شد و پس لز سرکشی به خانواده سربازان متاهل به آنها بسته حمایتی اهدا گردید. سربازان نیز در مزار پاک شهدای گمنام حاضر شدند و با نثار فاتحه یاد و خاطره شهیدان را گرامی داشتند.

تقدیر فرمانده سپاه الغدیر یزد از مقام شامخ سرباز

به گزارش باران مشاوره و به نقل از خبرگزاری بسیج از یزد فرمانده سپاه الغدیر استان یزد به تفاوت دیدگاه به شخصیت سرباز در قبل و بعد از انقلاب اشاره کرد و گفت : قبل از انقلاب اسلامی دید مناسبی به سرباز وجود نداشت و سربازان حتی مجبور به انجام امور شخصی و منزل فرماندهان خود بودند و گماشته فرمانه خود محسوب می شدند.

وی استفاده از واژه اجباری به جای سرباز در قبل از انقلاب را نشانه عدم توجه به جایگاه سرباز در قبل از انقلاب دانسته و و افزود امروزه در نطام جمهری اسلامی سرباز جایگاه رفیعی دارد و و سرباز بودن برای تمامی نیروهای نظامی افتخار بزرگی است و تمامی رده های خدمتی خود را سربازان نظام می دانند.

پورشمسی در پایان گفت: در طول سالهای پس از پیروزی انقلاب سربازان دستاوردهای زیادی را برای کشور رقم زده اند و نیروهای مسلح به تمامی سربازان کشور افتخار می کند.

روز سرباز در آذربایجان شرقی

فرمانده سپاه آدربایجان شرقی درباره سربازان گفت: تمام نیروهای مسلح مفتخر هستند که عنوان سرباز را داشته باشند و سرباز قلعه مستحکم این نظام است. عابدین خرم در ادامه تصریح کرد: من در سخت ترین روزهای خدمت خود دوران خوشی را با سربازان گذرانده ام. وقتی سربازی بعنوان امری مقدس شناخته شود سربازان به سرباز بودن خود افتخار خواهند کرد.

وی در ادامه افزود سربازی برای جوانان و نظام عامل انسجام و عزت و افتخار است.

سردار خرم در سخنرانی خود در پارک شمیم پایداری ادامه داد: تفاوت سربازی در نظام اسلامی با دیگر جوامع این است که سرباز در نظام اسلامی بر روی دوام و قوام و امنیت کشور تاثیر گذار است و سرباز صرفا یک ابزار نیست.

تقدیر اداره عقیدتی سیاسی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از سربازان و افسران وظیفه متاهل

در سالروز سرباز در هفته دفاع مقدس از سزبازان و افسران وظیفه متاهل اداره عقیدتی سیاسی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تقدیر شد. به گزارش باران مشاوره از روابط عمومی ارتش، حجت الاسلام سید احمد قاضی در تجلیل از سربازان متاهل اداره عقیدتی سیاسی ارتش گفت:

باید به سربازانی که با توکل به خداوند و در زمان انجام خدمت سربازی متاهل شده اند تبریک گفت زیرا ازدواج از توصیه های مهم دین مبین اسلام است و اهمیت آن بسیار تاکید شده است. وی در ادمه افزود: بهتر است در زندگی زناشویی تسامح و تساهل و صبر داشته باشید تا بتوانید بر مشکلات غلبه نمایید و زندگی شیرین و عاقبتی سعادتمند داشته باشید.

تجلیل از 12 سرباز نمونه

به گزارش باران مشاوره و به نقل از ایرنا همزمانی با روز سرباز از 12 سرباز نمونه سپاه، ناجا، زندان و دادگستری شهرستان دماوند تجلیل شد. سردار داوود روشنی رییس قرارگاه مهارت آموزی نیروی انسانی ستاد کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این مراسم گفت:

هرچند دشمنان میهن در 31 شهریور سال 1359 با همکاری آمریکا و کشورهای غربی به ایران حمله کردند اما این جنگ با کمک الهی و رهبری با کفایت امام خمینی و مجاهدت و ایثار و شجاعت رزمندگان به پیروزی ما منتتهی شد و نقشه دشمن نقش بر آب شد.

وی ادامه داد: جایگاه ولایت فقیه و و رهبری و اتحاد مردم باعث شد تا ایران در دوران دفاع مقدس پیروز شود و اکنون وظیفه تمامی ماست تا با توجه به سخنان رهبری و حضور در صحنه با آگاهی و هوشیاری اهداف دشمن را خنثی کنیم.

مسئول قرارگاه مهارت آموزی نیروی انسانی ستاد کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: دشمن توانایی مبارزه نظامی با ما را ندارد و از اسلام و ولایت فقیه و ایمان مردم می ترسد لذا با جنگ فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی به دنبال دست یافتن به اهداف شوم خویش است اما با بصیرت و آگاهی ما زمین گیر خواهد شد. وی افزود: سربازی که برای دفاع از امنیت کشور به خدمت سربازی اعزام شده زینت کشور است و جایگاه وی یک جایگاه افتخار آمیز است.

روح الله عرب, فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دماوند نیز در این مراسم گفت: امروز حفاظت از خون پاک شهدا وظیفه همه ماست و سربازان امروز پاسداران خون شهدای اسلام و انقلاب هستند. وی در ادامه بیان داشت: حضرت علی اکبر بهترین الگو برای جوانان کشوراست. این حضرت همواره برای حفظ آرمانهای اسلام در رکاب امام حسین بودند.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

سخنان مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سیرجان

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه سیرجان در مراسم روز سرباز بیان داشت: شما سربازان جوان می توانید جوانان کربلا را در دو زمینه جوانی و سربازی الگوی خود قرار دهید.

حجت الاسلام دکتر محمدی در ادامه گفت: با توجه به این که در ماه محرم هستیم شما جوانان باید جوانان کربلا را الگوی خود قرار دهید. جوانان کربلا در این ماه در رکاب امام زمان خود جانانه و عاشقانه عشقبازی و جان فشانی کردند و بندگی خود را به نمایش گذاشتند.

وی افزود: در تمامی نهضتهای بزرگ و انقلاب های اصلاح طلبانه و رهایی بخش مسوولیتهای خطیر به عهده جوانان توانمند قرار داده می شود. در نهضت عاشورا هم که طی آن 72 تن از بهترین انسانها شهید شدند مهمترین نقشها را جوانان به عهده داشتند.

سرهنگ باقری فرمانده ناحیه سیرجان نیز به مناسبت پاسداشت روز سرباز به جوانان و سربازان گفت: بارزترین صفت جوانان کربلا وفاداری آنان به امام زمانشان است آنها در بدترین شرایط حاضر نشدند تهعهد خود با امامشان را نقض کنند. جوانان عاشورا بدلیل تربیت در خانواده های مومن به ایمان کامل دست یافته و در راه اسلام اماده شهادت بودند.

وی در پایان گفت: از دیگر صفات یاران امام حسین و به ویژه جوانان کربلا ادب, جوانمردی و از خود گذشتگی آنان است. در انتهای این مراسم تنی چند از سربازان نمونه سیرجان از دست فرمانده و مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه سیرجان تقدیر نامه و هدیه دریافت کردند.

فرمانده سپاه ناحیه خاتم نیز دوران سربازی را دوران آشنایی با فرهنگهای مختلف و غلبه بر مشکلات معرفی کرد.

سرهنگ دوم پاسدار عباس باقری در این مراسم یاد و خاطره شهدا و خصوصا شهدای سرباز را گرامی داشت و گفت: در دوران سربازی برای انسان زمینه آشنایی با فرهنگ های مختلف بوجود می آید و باید از این فرصت نهایت استفاده را کرد. وی دوران سربازی را فرصتی برای انسان سازی و غلبه بر مشکلات دانست.

جزییات برگزاری مراسم روز سرباز در آبیک

به گزارش باران مشاوره و به نقل از خبرگزاری ایلنا از قزوین مراسم روز سرباز با عنوان «روز سرباز» در سالن آمفی تئآتر شهید اوینی شهرستان آبیک برگزار شد در این مراسم میلاد کشتکار یکی از سربازان شهرستان آبیک بیانیه ای به مناسبت روز سرباز قرائت کرد.

در بخشی از این بیانیه عنوان شد: سربازان دوران سربازی را برای خود مقدس می شمارند و با تکبه بر مقتدای زمان در جهت آمادگی برای دفاع از کیان اسلامی گام بر می دارند نسل جوان برنده اصلی انقلاب بوده و انقلاب مدیون این نسل است.

برگزاری مراسم روز سرباز در حسینیه سپاه بیت المقدس کردستان

مراسم گرامی داشت هفته دفاع مقدس و روز سرباز در حسینیه سپاه بیت المقدس برگزار شد. سرهنگ جمشید رضایی فرمانده لشکر 22 بیت المقدس در این مراسم نقش و جایگاه سربازان در دوران دفاع مقدس را تبیین نمود و گفت: سربازان و جوانان ولایتمدار با جانفشانی در راه اسلام توانستند هشت سال افتخار برای وطن اسلامی به ارمغان بیاورند.

وی سربازی را فرصتی بی نظیر برای جوانان دانست و گفت: سربازان از جان و راحتی و آسایش خود را فدا می کنند تا مردم امنیت و آرامش داشته باشند و این فداکاری اجر عظیمی در آخرت دارد.

وی خاطر نشان ساخت: دوران سربازی به جوانان این امکان را می دهد تا جوانان آمادگی لازم را برای انجام نقش سازنده خود در امور فردی و اجتماعی بدست آورند.

وی سربازان را به ذخایر نظام تشبیه نمود و تاکید کرد سربازان قدر دوران خدمت را بدانند زیرا از بعترین دورانهای جوانی است. جوانان و سربازان باید از حضرت علی اکبر الگو بگیرند و مرگ در رکاب مولایشان برایشان از عسل شیرین تر باشد.

در ادامه این مراسم از سربازان، ایثارگران و خانواده شهدای آبیک تجلیل به عمل آمد. در انتهای مراسم و با موافقت فرماندهان نظامی و انتظامی آبیک برای سربازان نیروهای مسلح این شهرستان سه روز تشویقی در نظر گرفته شد.

برای اطلاع از آخرین قوانین و تبصره های سازمان نظام وظیفه می توانید از اخبار سربازی سایت باران مشاوره استفاده کنید.

قدردانی از 35 سرباز نمونه نیروهای مسلح استان بوشهر

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز بوشهر به مناسبت روز سرباز از 35 سرباز نمونه نیروهای مسلح بوشهر و چهار خانواده شهیدان سرباز استان در حسینیه ثارالله سپاه امام صادق تجلیل شد.

فرمانده سپاه امام صادق بوشهر در این مراسم گفت: دوران سربازی دوران رشد و نوسازی شخصیت جوانان است و جوانان باید از این فرصت بیشترین بهره را ببرند.

سردار رزمجو گفت سربازی در زمان صلح موجب حفظ آمادگی دفاعی کشور و عامل بازدارنده در مقابل حملانت احتمال دشمنان است. وی به سربازان این خبر خوب را داد که با موافقت فرماندهان نیروهای انتظامی و نظامی استان به تمامی سربازان در حال خدمت در بوشهر 48 ساعت مرخصی تشویقی داده می شود.

در این مراسم از کتاب صوتی «نشان شجاعت 2» رونمایی شد. این کتاب که خانم حدیان زاده آن را تالیف کرده است شامل مجموعه خاطرات جشنواره خاطره نویسی استان بوشهر است.

برگزاری جشن هفته دفاع مقدس و روز سرباز در استان فارس

به گزارش باران مشاوره به نقل از خبرگزاری مهر جانشین فرمانده سپاه فجر استان فارس در مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس گفت: محبت واقعی و اجترام متقابل ارتباطی برادرانه و اعتمادی متقابل را بن مسوولین و سربازن ایجاد خواهد کرد و ما شاهد اتفاق افتادن این تجربه گرانبها در سپاه هستبم.

سردار یدالله بوعلی در مراسم گرامیداشت روز سرباز بیان کرد: سربازان از ارکان اصلی تشکیلات و ساختار نیروهای مسلح هستند. دوران سربازی یه دوره آموزشی تربیتی و تجربی برای جوانان کشور است و جوانان و نسل آینده رای برای پذیرش وظایف خطیر آینده آماده می کند.

وی افزود: جوانان در دوران سربازی مدیریت بهتر امور شخصی و سازمانی و نظم در امور را یاد می گیرند. در دوران خدمت دوره های آموزشی با موضوعات عقیدتی و تربیتی برای سربازن برگزار می شود و سربازان می توانند با شرکت در این دوره ها سطح معلومات دینی و مهارتهای خود را بالا ببرند. خدمت سربازی بهترین فرصت برای خودسازی معنوی سربازان است.

جانشین فرماندهی سپاه فجر بیان کرد: رمز موفقیت در زندگی احترام به پدر و مادر است و یکی از راهکارهای شناسایی افراد قابل اعتماد سنجیدن کمیت و کیفیت احترام ایشان به پدر و مادرشان است. سردار بوعلی در پایان گفت: دست اندرکاران امور سربازان در نیروهای مسلح همواره احتذرام و محبت واقعی را سرلوحه خود قرار داده اند.

در این مراسم 20 جایزه ویژه از طرف جانشین فرماندهی سپاه به سربازان نمونه سپاه فجر استان فارس اعطا گردید.

چنانچه هر گونه سوالی در ارتباط با قوانین خدمت سربازی دارید و یا به دنبال راهی برای معافیت قانونی از خدمت، کسری خدمت، خروج از کشور و … هستید پیشنهاد می کنیم با گروه مشاوره سربازی باران مشاوره تماس بگیرید.

صحبت های سرهنگ نیک فطرت به مناسبت روز سرباز

به گزارش باران مشاوره به نقل از خبرنگار مهر، سرهنگ محمد نیک فطرت ظهر دوشنبه در جشنواره حضرت علی اکبر(ع) به مناسبت روز سرباز که در سالن اجتماعات سپاه ناحیه مرکزی شهرستان رشت برگزار شد، اظهار کرد: این جشنواره در تمام یگان های نظامی برای تجلیل از سربازان نمونه برگزار و تمامی آماده سازی برنامه های این جشنواره بر عهده خود سربازان است.

به گفته سرهنگ محمد نیک فطرت معیار های زیر نمونه ای از شاخصه های سرباز نمونه است.

  • متاهل بودن
  • داشتن فرزند
  • نظم ظاهری حس خدمت در انجام وظایف محول شده
  • برگزیده مسابقات قرآنی

سربازان ید واحد نیروهای مسح هستند

به گفته جانشین سپاه ناحیه مرکزی رشت: سربازان همانند فرزندان ما و امانت مردم در دست نیروهای مسلح هستند. سازمان نظام وظیفه با ایجاد آموزش های فرهنگی، برنامه های فرهنگی و تفریحی، سابقات ورزشی و کوهپیمایی، نماز جماعت و اردوهای یک روزه سعی کرده تا خاطرات خوبی را برای سربازان فراهم کند. نوع ارتباط با سربازان بر مبنای مهر و و عاطفه است

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: