سربازان با فراگیری آموزش های تخصصی گواهینامه معتبر می گیرند

تاثیرات مثبت مهارت آموزی سربازان در حین خدمت

0 939

مهارت آموزی سربازان، یکی از وظایف نیروهای مسلح با همکاری دستگاه های آموزشی می باشد. در همین راستا بسیاری از منتقدان در خصوص تاثیرات مهارت آموزی در نظام انتقاداتی داشتند. در ادامه در خصوص تاثیرات مثبت مهارت آموزی سربازان در حین خدمت خواهیم گفت.

تاثیرات مثبت مهارت آموزی سربازان در حین خدمت

به گزارش باشگاه خبرنگاران، سردار داوود روشنی نماینده قرارگاه مهارت آموزی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره آموزش های مهارتی سربازان اظهار کرد: آموزش های مربوط به مهارت آموزی نیرو های مسلح در کنار وظایف اصلی این نیروها که حفظ امنیت و حراست از کشور است، انجام می شود. نیرو های نظامی در حال آموزش و تقویت بنیه دفاعی خود به منظور حفظ امنیت کشور، مردم و جمهوری اسلامی هستند.

سردار روشنی در ادامه گفت: سربازان وظیفه بعد از پایان خدمت سربازی خود شاید شرایط فراگیری آموزش های مهارتی را نداشته باشند، به این دلیل که بیشتر این افراد هم از لحاظ مالی و هم از جهت زمانی مشکل دارند. موضوع بیکاری نظام را به این دغدغه وا داشت که لازم دانست فکری اساسی برای این موضوع کند. نیرو های مسلح نیز نمی توانستند نسبت به این موضوع بی تفاوت باشند.

سربازان نیروهای تخصصی می شوند

نماینده قرارگاه مهارت آموزی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: مقام معظم رهبری به نیرو های مسلح این دستور را دادند تا در خصوص مهارت آموزی سربازان وظیفه برنامه ریزی هایی صورت گیرد. اکنون سربازان می توانند بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، در کنار وظیفه اصلی خود، به منظور فراگیری آموزش های تخصصی مورد علاقه خود نیز زمانی را اختصاص دهند و در پایان گواهینامه معتبر دریافت کنند. مهارت آموزی سربازان از سال 96 در حال اجرا است. این موضوع نه تنها خللی در ماموریت و وظیفه اصلی نیروهای مسلح وارد نکرده است بلکه در بسیاری مواقع مفید هم واقع شده است.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چناچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ticker_background=”#fe8989″ ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

کمک سربازان آموزش دیده در ماموریت های یگان نظامی

گاهی در برخی موارد که کمبود نیروی تخصصی داشتیم، این سربازانی که دوره های مهارتی را فراگرفته بودند به کمک آمدند. برخی امور تخصصی نیز در پادگان ها انجام می شود. سربازان وظیفه با فراگیری آموزش هایی همچون مکانیکی، تراشکاری و … توانستند در انجام ماموریت های یگان نظامی کمک کنند. پس می توانیم بگوییم این آموزش های تخصصی باعث شده است آرامشی را در بین سربازان و خانواده هایشان حاکم شود.

آموزش جوشکاری در زیر دریا در حین خدمت

نماینده قرارگاه مهارت آموزی سپاه پاسداران در ادامه گفت: آموزش جوشکاری در زیر دریا که به عنوان تخصص های نادر محسوب می شود نیز در نیرو های مسلح در حال اجرا شدن است. سربازان وظیفه در مدت خدمت خود، تجربه خویش را افزایش می دهند. دارا بودن تجربه نیز برای اشتغال بسیار مفید است و میتواند زمینه ساز اشتغال پس از خدمت سربازی شود.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: