تسهیلات سرباز ماهر بعد از خدمت سربازی

0 690

یکی از دلایلی که جوانان دید مثبت به سربازی ندارند، موضوع شغل و توان اداره خانواده است. آن ها تصور می کنند دو سال خدمت سربازی فرصت های مناسب اشتغال را از آن ها سلب می کند. طرح سرباز ماهر این مشکل را حل کرده است و ضمن آموزش به سربازان، آن ها را برای اشتغال پس از خدمت یاری می کند.

فرصت اشتغال تا دو سال بعد از خدمت در طرح سرباز ماهر

به گزارش باران مشاوره به نقل از خبرنگاران جوان، سامانه ماهرسان را بانک انصار طراحی و راه اندازی کرده است.

سخنگوی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی سربازان نیرو های مسلح گفت: با مورد توجه قرار دادن اطلاعات این سامانه دو سال بعد از پایان خدمت سربازی در کنار سرباز قرار می گیریم. به این ترتیب زمینه اشتغال سرباز با رصد، حمایت، هدایت و تسهیل گری ما  فراهم می شود.

ارائه تسهیلات مختلف در طرح سرباز ماهر

سردار موسی کمالی افزود: با این روش فردی که خدمت سربازی را تمام کرده است به حال خود رها نمی شود. به پاس زحمات سرباز در طول خدمت به نیرو های مسلح، برای وی تا دو سال شرایط اشتغال را فراهم می کنیم.

در این طرح تسهیلات مختلفی از جمله وام و اولویت های متنوع را در اختیار افراد قرار می دهیم تا مساعدتی به آن ها باشد.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

سامانه سرباز ماهر

کار اصلی سامانه سرباز ماهر جمع آوری اطلاعات سربازان در ارتباط با مهارت آموزی است. این اطلاعات در سه دسته تقسیم می شوند:

  • قبل خدمت
  • حین خدمت
  • بعد خدمت

طرح سرباز ماهر با ارائه دوره مهارتی، انجام مشاوره شغلی و در نظر داشتن محل سکونت سرباز سعی می کند توانمندی وی را قبل از رفتن به خدمت بالا ببرد. از مزیت های این طرح این است که تمام دستگاه های کشور با آن همکاری می کنند.

علاوه بر موارد فوق در طرح ثبت نام در مهارت آموزی شامل مشوق هایی مثل انتخاب شهر محل خدمت و … می شود. از سن 15 سالگی به بعد می توانید در این این طرح ثبت نام کنید. یادتان باشد که تا 45 روز پیش از اعزام به خدمت باید در سرباز ماهر ثبت نام کرده باشید تا بتوانید از مزایای این طرح بهره مند شوید.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: