تعامل فرماندهان با سربازان

0 645

تعامل فرماندهان با سربازان

به گزارش خبرگزاری شبستان، امیر سرتیپ قره باغی معاون بازرسی ستاد ارتش در همایش فرماندهان یگان های ستاد ارتش گفت: سربازان در انواع تیپ های شخصیتی وارد خدمت سربازی می شوند که نوع رفتار با آنها نیازمند به تجارب و دانش روز است.

امیر سرتیپ قره باغی گفت: دشمن برای انحراف اعتقادات دینی و مذهبی هزینه بالایی را صرف می کند. در ابتدا دشمن تلاش می کرد تا جوانان را به سوی ادیان دیگر سوق دهد. در حرکت جدید امروز در جنگ نرم و تهاجم فرهنگی به دنبال بی دین کردن جوانان ما است.

آموزش در حوزه فضای مجازی

امیرسرتیپ  قره باغی معاون بازرسی ستاد ارتش در ادامه بیان کرد: جوانان امروز در حوزه فضای مجازی نیاز به آموزش و آگاهی دارند. آگاه سازی جوانان از مهمترین برنامه های ستاد ارتش است. در حوزه آسیب های اجتماعی برنامه ریزی برای آموزش ۳ هزار نفر ازسربازان ارتش در دستور کار قرار گرفته است.

برنامه ریزی برای آموزش جوانان

وی در ادامه گفت: جوانان ما امروز از هوش بسیار بالایی برخوردار هستند اما باید برای آموزش آنها برنامه ریزی کنیم. در سطح یگان ها نسبت به مسایل جوانان توجه و اهتمام داشته باشیم و به همین منظور با تعامل و رفتار مناسب باید سربازان را جذب نماییم. اجرای دستورالعمل ها از جمله وظایف فرماندهان است اما اجرای این دستورالعمل ها باید با رفتار مناسب و انعطاف باشد.

  • .چناچه سوالی درباره نحوه گرفتن کسری خدمت، اعزام به خدمت و … دارید به شما توصیه می کنیم مقاله سوالات متداول سربازی را بخوانید

مشکلات جوانان در دوران خدمت سربازی

امیر سرتیپ  قره باغی گفت: خودکشی یکی از آسیب های اجتماعی جوانان در دوران خدمت سربازی است. وقتی اعتقادات دینی جوانان کمرنگ شود و برخی مسایل خانوادگی ایجاد شود عده ای از جوانان به سمت این گونه آسیب ها هدایت می شوند. فرار از خدمت نیز دارای درصد بالایی از جرایم نسبت به سایر جرایم است. اما این موضوع در طی سال های  گذشته کاهش زیادی داشته است.

در پیان بیان کرد: ما می توانیم شرایطی را برای دوران خدمت سربازی فراهم کنیم که افراد با خوشبینی و البته آموزش برخی مهارت ها این دوران را سپری کنند. این مهارت ها می تواند حتی در آینده شغلی آنها تاثیرگذار باشد. باید بر اعتقادات جوانان تاثیر مثبت گذاشت. وقتی اعتقادات کمرنگ می شود زمینه برای رفتارهای ناهنجار افراد بیشتر خواهد شد.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: