تعویق ۶ ماهه اعزام مشمولان محقق به سربازی

تعویق 6 ماهه اعزام مشمولان محقق به سربازی امکان پذیر شد

0 481

تعداد بسیاری از مشمولان نظام وظیفه دارای تحصیلات دانشگاهی هستند. طبیعتا برای این افراد کمی دشوار است که پس از طی مقاطع دانشگاهی و تحمل سختی های بسیار در این مسیر، به سربازی بروند. پروژه کسری خدمت یکی از تسهیلات نظام وظیفه است. پروژه کسری خدمت می تواند با استفاده از تخصص و تحصیلات مشمولان دانش آموخته دانشگاه ها، جایگزین دوران سخت سربازی شود. مشمولان با انجام پروژه ها از سوی ستاد کل نیروهای مسلح بین ۲ الی ۱۹ ماه از کسری خدمت بهره می برند. خبر خوب برای مشمولان اینکه تعویق ۶ ماهه اعزام مشمولان محقق امکان پذیر شد.

برای اخذ پروژه کسری خدمت “همه چیز در مورد پروژه کسری خدمت” را بخوانید

شرایط تعویق ۶ ماهه اعزام مشمولان محقق به سربازی

سردار کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح نیز در خصوص پروژه اینگونه بیان می کند:

در خصوص پروژه های کسری خدمت توافق به عمل آمده است مشمولانی که در حال انجام پروژه های ستاد کل نیروهای مسلح هستند، در صورتی که تا زمان اعزام به خدمت سربازی، پروژه را به پایان نرسانند، به مدت ۶ ماه می توانند اعزام خود را به تعویق بیاندازند. 

  • البته این مشمولان جهت به تعویق انداختن اعزام به خدمت سربازی خود باید از یک ماه قبل از اعزام اقدامات لازم را انجام دهند.

مشمولانی که وارد خدمت سربازی شده اند و پروژه را به اتمام نرساندند ، در صورت دارا بودن پیشرفت ۵۰ درصدی پروژه، به ایشان این اجازه داده می شود تا پروژه خود را به اتمام برسانند.

تقسیم کسری ایثارگری بین دو فرزند

سردار کمالی هچنین در خصوص تقسیم کسری ایثارگری بین دو فرزند اینگونه بیان کرد:

شرط استفاده همزمان کسری ایثارگری در بین دو فرزند این است که فرد ایثارگر در زمان درخواست کسری ایثارگری، سوابق خود را جدا نماید و بابت هر فرزند به صورت جداگانه کسری خدمت سربازی ایثارگری بگیرد. در صورت ثبت تمام سوابق ایثارگری برای یک فرزند دیگر امکان استفاده همزمان کسری ایثارگری برای فرزند دیگر وجود ندارد.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: