توزیع اولین محموله واکسن مننژیت برای سربازی

0 839

وضعیت سلامت سربازان همهشه جز دغدغه های سازمان وظیفه عمومی بوده است. این سازمان برای سلامت سربازان مواردی همچون معاینه اولیه پزشکی، غربالگری قبل از اعزام خدمت، واکسیناسیون سربازان و … را در دستور کار خود قرار داده است.

چندی پیش اعلام شد که به دلیل کمبود واکسن مننژیت اعزام سربازان با مشکل مواجه شده است. در پادگان ها به دلیل تجمع ناگزیر سربازان، امکان انتقال بیماری افزایش می یابد و رعایت کامل اصول بهداشتی در تمام زمینه ها لازم است.

تزریق واکسن مننژیت یکی از ضروریات قبل از خدمت است و کمبود واکسن در بعضی شهرهای کشور باعث نگرانی خانواده مشمولان شده بود. اگر چه این روزها پادگان ها از لحاظ بهداشتی ایمن شده اند، اما باز هم نیاز به تزریق این واکسن ضروری است.

توزیع واکسن مننژیت

به گزارش باران مشاوره به نقل از بصیر آنلاین، اولین محموله واکسن مننژیت با حجم محدود توزیع و به معاونت بهداشتی وزارت بهداشت تحویل داده شد.

مدیر کل اداره دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: محموله های دیگر واکسن مننژیت تا نیمه شهریور به تدریج به معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تحویل داده خواهد شد تا سربازان برای اعزام با مشکل مواجه نشوند.

نیاز کمتر به واکسن مننژیت

حیدر محمدی خاطر نشان کرد: پیش بینی های لازم را جهت تأمین واکسن مننژیت تا یک سال آینده انجام داده ایم تا کمبودی در زمینه واکسن نداشته باشیم. البته با توجه به کم تر شدن سفر های زیارتی به عتبات عالیات و حج تمتع، نیاز به واکسن مننژیت در سال آینده کم تر خواهد بود.

پیش از این رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو های مسلح، علت تزریق نشدن واکسن مننژیت به مشمولان خدمت وظیفه عمومی که قصد اعزام به سربازی دارند را توزیع نشدن این واکسن از سوی وزارت بهداشت در برخی از شهر ها عنوان کرده بود.

تزریق واکسن مننژیت در پادگان ها

دریادار دوم غلامرضا رحیمی پور اظهار داشت: در زمان توزیع واکسن، تزریق آن نیز در خود پادگان انجام می شود. در صورت تزریق نشدن این واکسن، به دلیل رعایت دستورالعمل های بهداشتی در پادگان ها، خطری مشمولان خدمت وظیفه را تهدید نخواهد کرد.

چون شیوه نامه های بهداشتی به دقت در پادگان ها رعایت می شود، هیچ نگرانی برای واکسن مننژیت نخواهیم داشت. در اعزام شهریور ماه مشمولان سربازی نیز ممنوعیتی بابت نبود و عدم تزریق واکسن مننژیت برای اعزام به خدمت وجود ندارد.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: