تکلیف مشمولانی که با مجوز از کشور خارج شده اما بازنگشته اند چیست؟

قانون درباره مشمولانی که با مجوز به خارج از کشور رفته اند اما در موعد مقرر بازنگشته اند، چه می گوید؟

0 1,066

بسیاری از مشمولان نظام وظیفه که کارت پایان خدمت سربازی را ندارند در خصوص خروج از کشور و … دچار مشکلاتی هستند. برخی از این مشمولین با دارا بودن معافیت تحصیلی یا سایر معافیت های موقت با گذاشتن وثیقه از کشور خارج شده اند. در ادامه در خصوص وثیقه خروج از کشور توضیحاتی می دهیم.

همچنین بخوانید: خروج از کشور سربازان

تکلیف قانونی این دسته از مشمولان باز نگشته از خارج کشور

بر اساس قوانین خدمت وظیفه عمومی، آن دسته از مشمولانی که با صدور مجوز به خارج از کشور سفر کرده اند، اما در موعد مقرر به کشور بازنگشته اند، باید توجه داشته باشند که معاونت نظام وظیفه موظف است مراتب را به شخص متعهد و یا سازمان متعهد اعلام نماید. مبلغ تعهد اخذ می شود و دیگر تعهد مجدد از این گونه افراد صورت نخواهد گرفت.

همچنین در خصوص سازمان ها، اگر تعداد عدم مراجعت به بیش از 10 درصد برسد، ضمانت آن ها دیگر معتبر نخواهد بود و ودیعه فرد به نفع دولت ضبط خواهد گردید. درصورت ورود به غیبت افراد نیز همانند سایر غایبین نظام وظیفه رفتار خواهد شد.

صدور مجوز خروج از کشور، برای آن دسته از دانشجویانی که با موافقت کمیسیون موارد خاص دانشگاه و وظیفه عمومی در حال تحصیل در سنوات ارفاقی هستند نیز بلامانع می باشد. اما بعد از فراغت از تحصیل اجازه خروج از کشور تا زمان مشخص شدن وضعیت نظام وظیفه دیگر صادر نخواهد شد.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: