آغاز ثبت نام سرباز طلبه ها برای گذراندن سربازی در آموزش و پرورش

6 2,444

در قانون نظام وظیفه تسهیلاتی برای فراغ التحصیلان دانشگاهی و طلاب در نظر گرفته شده است تا این مشمولان در قالب امریه، خدمت سربازی هدفمندتری را داشته باشند. سرباز طلبه ها می توانند خدمت سربازی خود را در آموزش و پرورش پشت سر بگذرانند.

ثبت نام سرباز طلبه ها برای گذراندن سربازی در آموزش و پرورش آغاز شد

به گزارش باران مشاوره و به نقل از ایرنا، سربازان دارای تحصیلات حوزوی (سرباز طلبه ها) می توانند با ثبت نام در طرح سرباز طلبه در آموزش و پرورش، خدمت سربازی خود را در سازمان سپری کنند. این فراخوان در راستای اجرای مصوبه فرماندهی معظم کل قوا مبنی بر تسری مقررات خدمت وظیفه روحانیون در امور علمی، فرهنگی و تبلیغی در وزارت آموزش و پرورش و توافق به عمل آمده با ستاد کل نیروهای مسلح و مرکز مدیریت حوزه های علمیه منتشر شده است.

مهلت ثبت نام و ظرفیت پذیرش سرباز طلبه در آموزش و پرورش

معاون پژوهش و برنامه ریزی ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش گفت: ثبت نام این طرح در تاریخ 98/04/29 شروع شده و در تاریخ 98/05/05 به پایان می رسد. در سال های گذشته از بین متقاضییان ۵۰۰ نفر انتخاب می شدند. خبر خوش به سرباز طلبه ها این است که در سال تحصیلی جاری (۹۹-۹۸) این ظرفیت بیشتر شده است.

امسال ۷۰۰ نفر می توانند از این طرح استفاده کنند. طلاب مشمول و علاقه مند می توانند با مراجعه به معاونت های پرورشی و فرهنگی ادارات کل آموزش و پرورش استان ها برای گذراندن دوره خدمت وظیفه اقدام و ثبت نام کنند.

شرایط سرباز طلبه ها برای شرکت در طرح همکاری های حوزه و آموزش و پرورش

بنا بر گفته های معاون پژوهش و برنامه ریزی ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش، پذیرش سرباز طلبه ها در آموزش و پرورش بر اساس شرایط زیر صورت می گیرد:

 • برخورداری از توانایی جسمی لازم برای انجام ماموریت های محوله
 • تعهد به انجام ماموریت های محوله در طول دوران خدمت سربازی
 • دارا بودن کد فعال در مرکز مدیریت حوزه های علمیه
 • ملبس بودن به لباس مقدس روحانیت
 • تعهد به رعایت شئون روحانیت
 • دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی سطح یک حوزه

اگر حداقل مدرک تحصیلی سطح یک حوزه را ندارید به شرطی گواهی موقت پایان تحصیلات سطح را داشته باشید باز هم می توانید در طرح سرباز طلبه آموزش و پرورش شرکت کنید.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چناچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ticker_background=”#fe8989″ ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

محل خدمت و نوع فعالیت سرباز طلبه ها در آموزش و پرورش

رحیمی معاون پژوهش و برنامه ریزی ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش در ارتباط با محل خدمت سرباز طلبه ها گفت: این افراد در مناطق محروم و مدارس شبانه روزی فعالیت خواهند کرد. اولویت فعالیت سرباز طلبه ها در آموزش و پروش انجام فعالیت های پرورشی و فرهنگی است.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 6 تا
 1. پیمان :

  سلام برای ثبتنام سربازطلبه در آموزش وپرورش قبل ازثبتنام و رجوع به آموزش وپرورش چه اقداماتی باید انجام شود

  1. باران مشاوره :

   سلام
   اقدام خاصی نداره فقط باید مدارک لازم رو فراهم کنید

 2. سید محسن :

  سلام
  من از بخش صدور آگهی نامه برای تایید صلاحیت سربازی گرفتم ولی خودم هنوز به آموزش و پرورش معرفی نکردم و تاریخ ثبت نام الان گذشته
  اگه الان تایید صلاحیت ببرم آموزش و پرورش برای سرباز طلبگی قبولم میکنن؟؟

  1. باران مشاوره :

   سلام محسن جان
   از طریق سامانه ای که اعلام کردن باید مدارک رو ارسال می کردی. بعید میدونم با منقضی شدن مهلت دیگه قبولت کنن. اما یه پیگیری بکنی ضرری نداره

 3. جواد :

  با سلام.
  می خواستم تشکر کنم از اینکه اخبار سربازی رو هر روز به روزرسانی می کنید.

  1. باران مشاوره :

   سلام آقا جواد
   ممنون از ثبت نظرتون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: