جذب سربازان نخبه و محقق وظیفه در پژوهشگاه ICT

0 1,315

با توجه به اهمیت نخبگان برای پیشرفت کشور، تمامی ارگان ها برای بکارگیری این افراد نخبه در جایگاهی که متناسب با مهارتشان باشد با ستاد کل نیروهای مسلح همکاری می کنند. در این راستا حتی افرادی که نخبه نباشند ولی خلاق و مبتکر باشند نیز مورد توجه ارگان های مختلف قرار گرفته اند.

طرح سربازی نخبگان

به گزارش باران مشاوره به نقل از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، رئیس پژوهشکده امنیت پژوهشگاه ارتباطات و فناوری گفت: با هدف جلوگیری از خروج سربازان نخبه از کشور با تدابیر مقام معظم رهبری و دستور ایشان به ستاد نیروهای مسلح، قرار شد این نخبگان طول مدت خدمت سربازی خود را در جایگاه متناسب به علم شان بگذرانند.

ایشان در ادامه صحبت هایشان گفت: مقام معظم رهبری به دستگاه های اجرایی دیگر نیز دستور دادند تا با تمرکز بالا به جذب نخبگان در قالب دوره خدمت سربازی بپردازند. بدین ترتیب به تدریج شاهد آن بودیم که نخبگان سرباز، جذب سازمان های متولی شدند و ارتباط خوبی بین سربازان نخبه و مراکز علمی و تحقیقاتی به وجود آمد.

چگونگی استفاده از طرح سربازی نخبگان

رئیس پژوهشکده امنیت پژوهشگاه ارتباطات و فناوری گفت: ابتدا افراد نخبه ای که هنوز به خدمت نرفته اند توسط بنیاد ملی نخبگان شناسایی و به تایید می رسند، سپس به بنیاد نیروهای نخبگان ستاد کل نیروهای مسلح معرفی می شنود.

تعیین سیاست ها، نظارت و به کارگیری نخبگان به عهده ستاد کل نیروهای مسلح است و این کار باعث ایجاد وحدت رویه در جذب این افراد در سازمان های متولی به عنوان سرباز نخبه می شود.

دکتر عرب سرخی در ادامه گفت: با تفاهم نامه ای که بین این سازمان و ستاد کل نیروهای مسلح منعقد شد قرار شد علاوه به استفاده از استعداد نخبگان در قالب دوره سربازی گروه دیگری از افراد نیز به عنوان محقق وظیفه به خدمت سربازی مشغول شوند. طرح محقق وظیفه از پیشنهاد های پژوهشگاه ICT است.

محقق وظیفه کیست؟

ایشان در تعریف محقق وظیفه گفت: در حقیقت این افراد نخبه نیستند. محقق وظیفه در واقع دانشجویانی هستند که به عنوان افرادی مفید، مبتکر، خلاق و فعال در قالب نیروهای پژوهشی به کار گرفته می شوند. محقق وظیفه در گرایش های مختلف شاخه های مرتبط به پژوهشگاه ها، به عنوان افراد فعال با روحیات پیگیرانه در اختیار پژوهشگاه قرار می گیرند.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

شرایط خدمت نخبگان و محقق وظیفه ها

ایشان در مورد نوع خدمت این دو گروه افزود: سربازان نخبه و محقق وظیفه هایی که تحت اختیار پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات به گذراندن خدمت مشغول می شوند در قالب یک یا دو پروژه پژوهشی به مدت 14 الی 19 خدمت می کنند و بعد از آن با گذراندن دو ماهه دوره آموزشی موفق به دریافت کارت پایان خدمت خود می شوند.

طریقه جذب سربازان نخبه و محقق وظیفه ها در پژوهشگاه ICT

دکتر عرب سرخی در مورد نحوه جذب افراد در پژوهشگاه ICT برای سربازی گفت: نام این پژوهشگاه در ستاد کل نیروهای مسلح ثبت شده و پژوهشکده امنیت فاوای پژوهشگاه ICTا قدامات لازم برای جذب سربازان نخبه و محقق را در این سازمان انجام می دهد.

سربازانی که قصد خدمت در این پژوهشگاه را دارند می توانند از سوی مرکز استعدادهای برتر که به مرکز نخبگان و استعدادهای برتر نیروهای مسلح تغییر نام داده است و بنیاد ملی نخبگان در خواست خود را به ما اعلام کنند و سپس سابقه فعالیت و مدارک و مشخصات خود را پس از تاییده به پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ارانه کنند.

این پژوهشکده بر اساس تجربه و تخصص داوطلبان، و همچنین حسب نیاز هر پژوهشکده اقدام به جذب داوطلبان در قالب دوره سربازی می نماید.

ایشان در پایان در مورد اقداماتی که تاکنون انجام شده گفت: در مدت 5 ماهی که تفاهم نامه بین این مرکز و ستاد کل نیروهای مسلح منعقد شده 7 نفر به صورت سرباز محقق و 16 نفر به صورت سربازی نخبه در پژوهشگاه ICT مشغول به گذراندن خدمت سربازی هستند.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: