جزئیات افزایش حقوق دریافتی سربازان در سال ۹۸

میزان حقوق افزایش یافته سربازان متاهل، سربازان مناطق عملیاتی، سربازن امریه و ... چقدر است؟

1 10,195

چند روز پیش سردار کمالی خبر از افزایش حقوق سربازان در سال ۹۸ داد. به طور تقریبی این افزایش حقوق معادل ۱۸ درصد می باشد. سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در گفت وگو با ایسنا جزئیات افزایش حقوق سربازان را تشریح کرد.

جزئیات حقوق دریافتی سربازان در سال ۹۸

سردار کمالی در خصوص مبلغ دریافتی سربازان به عنوان حقوق گفت: بر اساس قانون حقوق سربازان باید حداقل ۶۰ و حداکثر ۹۰ درصد حداقل حقوق دریافتی کارکنان نیروهای مسلح باشد. در سال ۹۸ حداقل حقوق کارکنان پایور یک میلیون و ۸۷۵ هزار و ۶۰۰ تومان است. ۶۰ درصد این حقوق معادل یک میلیون و ۱۲۵ هزار و ۳۶۰ تومان و ۹۰ درصد این حقوق حدوداً معادل یک میلیون و ۶۸۸ هزار تومان می باشد. این حقوق با توجه به درجه سربازان با آنان تعلق می گیرد. یک سرباز با درجه سرباز یا ناوی معادل ۶۰ درصد و سرباز با درجه ستوان یکم پزشک یا ناوبان یکم پزشک معادل ۹۰ درصد این مبلغ را باید دریافت کند.

میزان حقوق سربازان تحت پوشش کمیته امداد

حقوق سربازان متاهل تحت پوشش کمیته امداد

سردار کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی ستادکل نیروهای مسلح در ادامه گفت: در حال حاضر سربازان متاهل که تحت پوشش کمیته امداد هم می باشند، به طور ۱۰۰ درصدی شامل این قانون شده اند. یعنی سرباز متاهلی که خودش یا خانواده وی تحت پوشش کمیته امداد باشند، بر اساس درجه حقوق مصوب قانون را به طور کامل دریافت می کند. اگر سرباز متاهل تحت پوشش کمیته امداد با درجه سرباز یا ناوی به خدمت اعزام شود، مبلغ یک میلیون و ۱۲۵ هزار و ۳۶۰ تومان به عنوان حقوق دریافت می کند. این مبلغ برای سربازان با درجه ستوان یکم پزشک یا ناوبان یکم پزشک معادل یک میلیون و ۶۸۸ هزار تومان می باشد.

حقوق سربازان مجرد تحت پوشش کمیته امداد

در خصوص سربازان مجرد تحت پوشش کمیته امداد نیز توانستیم حدود ۷۰ درصد این مبلغ را پوشش دهیم. یعنی سرباز مجرد تحت پوشش کمیته امداد با درجه سرباز یا ناوی مبلغ ۷۸۷ هزار تومان دریافت می کند. این مبلغ برای سرباز مجرد تحت پوشش کمیته امداد با درجه ستوان یکم پزشک یا ناوبان یکم پزشک نیز برابر یک میلیون و ۱۸۱ هزار تومان می باشد.

میزان حقوق سربازان در مناطق مختلف

حقوق سربازان در مناطق عملیاتی و مرزی

سردار کمالی در خصوص میزان حقوق سربازان در مناطق مرزی و عملیاتی (۱۸ ماه خدمت) نیز گفت: در مناطق عملیاتی و مرزی که مدت خدمت سربازی ۱۸ ماه می باشد، کمترین مبلغ حقوق برای سرباز یا ناوی در بالاتر از سطح گردان ۴۷۲ هزارتومان و از سطح گردان و پایین تر از آن ۵۶۲ هزار تومان می باشد. همچنین در مناطق مرزی و عملیاتی حداکثر حقوق دریافتی برای سربازان با درجه ستوان یکم پزشک یا ناوبان یکم پزشک دربالاتر از سطح گردان ۷۰۸ هزار تومان و از سطح گردان و پایین تر از آن ۸۴۴ هزار تومان می شود.

حقوق سربازان در مناطق محروم و بد آب و هوا

سردار کمالی در خصوص حقوق سربازانی که در مناطق نوع ۲ یعنی مناطق بد آب و هوا و محروم (۱۹ ماه خدمت) خدمت می کنند گفت: حداقل حقوق دریافتی برای سربازانی که در مناطق نوع ۲ خدمت می کنند، با درجه سرباز یا ناوی ۳۹۳ هزار تومان و حداکثر حقوق در این مناطق با درجه ستوان یکم پزشک یا ناوبان یکم پزشک ۵۹۰ هزار تومان می باشد.

چنانچه مشمول خدمت سربازی هستید و دنبال راهی برای گرفتن معافیت سربازی هستید توضیه می کنیم راه های معاف شدن از سربازی را بخوانید.

حقوق سربازان در مناطق عادی

سایر سربازان در در مناطق عادی و مدت ۲۱ ماه خدمت می باشند، با درجه سرباز یا ناوی ۲۲۵ هزار تومان و با درجه ستوان یکم پزشک یا ناوبان یکم پزشک معادل ۳۳۷ هزار و ۶۰۰ تومان می باشد.

لازم به ذکر است علاوه بر موارد فوق حق عائله مندی نیز برای سربازان متاهل لحاظ می شود. بر اساس قانون حق همسر مبلغ ۱۷۱ هزار تومان و حق اولاد به ازای هر فرزند مبلغ ۴۴ هزار و ۵۰۰ تومان می باشد. همچنین از مبالغ ذکر شده، معادل یک درصد بابت بیمه عمر و حوادث و مبلغ ۱۶ هزار و ۸۰۰ تومان بیمه تکمیلی و هزینه بهداشت و درمان از حقوق کسر می شود.

حقوق سربازان امریه

سردار کمالی در خصوص حقوق دریافتی سربازان امریه گفت: با توجه به قانون حقوق تمام سربازان برابر می باشد و حقوق سربازان امریه نیز بر اساس مبالغ ذکر شده است.

حقوق معوقه سربازان

سردار کمالی درباره معوقات فروردین ماه سربازان گفت: با پیگیری های انجام شده، معوقات حقوق فروردین ماه سربازان همراه با حقوق جدید اردیبهشت ماه به حسابشان واریز شده است.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه توصیه می کنیم مقاله حقوق حدمت سربازی را مطالعه کنید.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

1 نظر
  1. Aref :

    الان کی ۶۰ درصد حقوق یه کارمند دریافت میکنه. ما که دریافت نمیکنیم الان ۲۴۹هزارتومن به من ستوان۳ میدن این ۱ملیون ۱۲۵هزارتومن کجا میره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: