جزئیات امریه سرباز نخبه و سرباز فناور برای آبان 99

0 1,167

نخبگان و فعالان فناور کشور می توانند به جای خدمت در پادگان ها و مرکز نظامی از فرصت خدمت در مراکز علمی کشور استفاده کنند. امریه های سربازی موقعیت مناسبی است که در اختیار فعالان علمی کشور قرار می گیرد. اصولاً برای استفاده از این فرصت ها شرایطی در نظر گرفته می شود که داوطلبان باید مورد توجه قرار دهند.

امریه نخبگان و فعالان فناوردر آبان 99

به گزارش باران مشاوره به نقل از تسنیم، متقاضیان امریه نخبگان و فعالان فناور برای ارسال رزومه خود تا ۱۵ آبان ماه فرصت دارند.

امریه نخبگان و فعالان فناور، از امتیازات ویژه ای است که شرکت های دانش بنیان با مساعدت رهبر انقلاب دریافت کرده اند.  برای کارمندان کلیدی شرکت های دانش بنیان این امکان فراهم است که خدمت خود را به جای پادگان در یک شرکت دانش بنیان سپری کنند.

تسهیلات ویژه برای مشمولان ایده پرداز

اخیراً یکی از دستگاه دولتی نیز برای پذیرش نیروی امریه در رشته های خاص تحصیلی فراخوانی را منتشر کرده است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تلاش کرد تا برای جوانان ایده پرداز تسهیلات ویژه اخذ کند، چرا که حضور بعضی محققان، پژوهشگران، فعالان فناور و دانش بنیان و کارمندان کلیدی شرکت های دانش بنیان اهمیت بسیار دارد.

با مساعدت نهادهای ذیربط، این موضوع محقق شد و هر سال انتشار اطلاعیه های لازم در یک مدت زمان خاص برای استفاده از این بسته خدمتی را شاهد هستیم.

توجه به اطلاعیه های شرکت های دانش بنیان برای مشمولان مهم است

افرادی که علاقه دارند از این خدمت برخوردار شوند، نیاز دارند با توجه به مشاوره ها و اطلاعیه های مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در طول سال از زمان ثبت نام آگاه شوند و برای ثبت نام  اقدام کنند. ثبت نام خارج از زمان مفید واقع نمی شود.

برای کسب اطلاع از جزئیات بیشتر در مورد این بسته خدمتی می توان به سایت های وابسته به مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مراجعه کرد.

مسئولان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام کرده اند که تا کنون تعداد زیادی از شرکت های دانش بنیان و فناور از تسهیلات نظام وظیفه تخصصی استفاده کرده اند.

رشته های مورد نیاز برای پذیرش امریه سرباز نخبه و سرباز فناور آبان 99

با توجه به گسترش فرهنگ سرباز فناور در نهادهای اجرایی و گفتمان سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این زمینه، به تازگی یک نهاد دولتی برای جذب امریه تخصصی اقدام به انتشار فراخوان کرده است.

بر اساس شرایطی که این دستگاه اعلام کرده است، داوطلب برای استفاده از امریه باید در رشته هایی نظیر مهندسی صنایع و مدیریت، فارغ التحصیل شده باشد. رشته های اعلام شده مورد نیاز این دستگاه اجرایی هستند.

شرایط نام امریه سرباز نخبه و سرباز فناورآبان 99

شرایط دیگری که برای پذیرش در این امریه ضرورت دارد:

 • داوطلبان نباید دارای غیبت سربازی باشند.
 •  متقاضیان باید در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد یکی از دانشگاه های دولتی فارغ التحصیل شده باشند.
 • متقاضیان باید ساکن تهران باشند.

لازم است متقاضیان رزومه خود را تا 15 آبان ماه 1399 به پست الکترونیک به نشانی tbf.co@chmail.ir ارسال کنند.

اگر به دلیل غیبت سریازی قادر به پذیرش امریه نیستید حتما توصیه می کنیم راه های توجیه غیبت سربازی را بخوانید.

ارائه مدرک تحصیلی مشمولان چه فوایدی برای آنها دارد

اقدامات اولیه برای اعزام به خدمت سربازی برای دریافت برگ سبز سربازی انجام می شود. برگ سبز زمان اعزام به خدمت را به اطلاع می رساند. مدارکی که برای دریافت برگ سبز لازم است:

 • کپی شناسنامه یا کارت ملی
 • کپی آخرین مدرک تحصیلی

چند دلیل ارائه مدرک تحصیلی را ضروری می کند:

 • سربازان با توجه به مدرک تحصیلی درجه دریافت می کنند و مدرک بالاتر خدمت ساده تر به همراه دارد
 • برخی دانشجویان به دلیل بدهی به دانشگاه و عدم تسویه می خواهند از ارائه مدرک خودداری کنند
 • برای دریافت معافیت ها نوع مدرک لارم است چون هر چه مدرک بالاتر باشد، دریافت معافیت سخت تر می شود
[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: