جزئیات و نحوه اخذ کسر خدمت فرزندان کارکنان در مناطق امنیتی علام شد

0 4,627

همانگونه که می دانید بر اساس ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح افرادی که در زمان جنگ در مناطق عملیاتی و امنیتی به عنوان کارمند دولت مشغول به خدمت بوده اند می توانند برابر نصف مدت خدمت خود از تسهیلات کسری خدمت سربازی برای فرزندان خود بهره مند شوند.

همچنین بخوانید: چطوری کسری بسیج بگیریم؟

جزئیات کسر خدمت فرزندان کارکنان در مناطق امنیتی

به گزارش خبرگزاری مهر، حیدر بابا احمدی معاون سرمایه انسانی سازمان بسیج مستضعفین درباره چگونگی ارائه کسری خدمت جبهه و معافیت فرزندان کارکنان دولت در مناطق امنیتی درگیر، توضیحاتی را ارائه داد.

حیدر بابا احمدی معاون سرمایه انسانی سازمان بسیج مستضعفین گفت: آن دسته از کارکنان دولت که در اجرای وظایف سازمانی خود از مورخ ۱۳۵۹/۶/۳۱ لغایت ۱۳۶۷/۵/۲۷ در مناطق امنیتی و درگیر مشغول خدمت بوده اند می توانند به منظور کسر خدمت سربازی فرزندان خود اقدام نمایند. برای اخذ کسر خدمت سربازی فرزندان خود لازم است به اداره یا سازمان مربوطه مراجعه نمایند. پس از تشکیل پرونده و طرح درخواست خود، بر اساس ابلاغیه اقدامات لازم را انجام دهند.

حیدر بابا احمدی معاون سرمایه انسانی سازمان بسیج مستضعفین در ادامه در خصوص نحوه استفاده از این تسهیلات گفت: رعایت ۳ مورد ذیل برای استفاده از این طرح الزامی است.

نحوه استفاده از کسر خدمت فرزندان کارکنان دولت در مناطق امنیتی

  • اول اینکه بر اساس ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح، نصف مدت خدمت کارکنان دولت در مناطق امنیتی درگیر، به عنوان سابقه خدمت موظفی محاسبه می شود. اشخاص می توانند بر اساس نصف مدت خدمت خود فقط از تسهیلات کسر خدمت و معافیت فرزندان خود برخوردار شوند.
  • دوم اینکه این طرح به تمامی وزارتخانه ها و دستگاه های دولتی ابلاغ شده است. افراد مشمول این طرح لازم است به کارگزینی اداره مربوطه در مراکز استان های آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه و یا ادارات خود در شهرستان های تابعه مراجعه کنند.
  • سوم اینکه به منظور جلوگیری ازاز بین رفتن حقوق این افراد، فعلا رسیدگی و بررسی پرونده افرادی که فرزند آنان در حال انجام خدمت سربازی و یا در شرف اعزام به خدمت هستند در اولویت می باشد.

برای آشنایی و اطلاعات بیشتر در مورد کسری خدمت مناطق عملیاتی و جنگی و کسری خدمت مناطق بد آب و هوا به شما توصیه می کنیم حتما کسری خدمت مناطق را بخوانید.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: