جزییات کامل کسر خدمت ایثارگری سال 97

2 1,402

قانون کسری خدمت ایثارگری امسال شامل تغییراتی شد. سردار کریمی درباره جزییات کامل کسر خدمت ایثارگری سال 97 توضیحاتی ارائه کرد. در قانون جدید به ازای میزان کسر از خدمت به ازای هر ماه سابقه ایثارگری تغییر کرده است. در مقاله پیشین گفته های سردار کمالی در پاسخ به ابهامات در خصوص قوانین کسر خدمت های جدید ایثارگری ۹۷ را منتشر کرده بودیم.

با ما همراه باشید.

دریافت کسر خدمت ایثارگری فقط در حین خدمت

سردار کریمی جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا

با توجه به ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح به ازای هر یک ماه سابقه حضور در جبهه، هر یک درصد جانبازی و هر یک ماه اسارت والدین، مدت 12 روز از خدمت سربازی فرزندانشان کسر می شود. این کسر خدمت ایثارگری فقط به کسانی تعلق می گیرد که در حال انجام خدمت سربازی باشند و یا برگ اعزام به خدمت سربازی را دریافت کرده باشند.

کسر خدمت ایثارگری جدید به مشمولان داری غیبت تعلق نمیگیرد.

گواهی کسر خدمت سربازی فقط برای یک فرزند صادر می شود. مگر آنکه مدت زمان کسر خدمت بیشتر از مدت زمان باقی مانده خدمت سربازی فرزندشان باشد و الباقی به فرزند دیگر می رسد.

سردار کریمی در ادامه جزییات کامل کسر خدمت ایثارگری سال 97 گفت

کسانی که در حال انجام خدمت سربازی هستند و بر اساس قانون قبل از کسر خدمت ایثارگری 9 روزه استفاده کرده اند نیز می توانند از قانون جدید استفاده نمایند. این افراد با مراجعه به یگان محل خدمت والدین خود، گواهی کسر خدمت خود را اصلاح و از کسر خدمت سربازی 12 روز بر اساس قانون جدید استفاده کنند.

آیا سربازان فراری در جزییات کامل کسر خدمت ایثارگری سال 97 می توانند کسری بگیرند؟

 • بله. سربازهای فراری نیز در صورتی که خود را معرفی کنند و به جرم فرار آنها رسیدگی شود، می توانند از کسر خدمت ایثارگری 12 روز استفاده کنند.

معافیت از سربازی دارندگان امتیاز ایثارگری 28 و 29 نیز تا رسیدن به سقف 20 هزار نفر ادامه خواهد داشت.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 2 تا
 1. رامتین :

  سلام من از یگان آموزشی نامه اشتغال به خدمت برای کسری گرفتم و الان در یگان اصلی هستم میخاستم ببینم با این اشتغال به من کسری میدهند یا باید از یگان جدید نامه بگیرم؟

  1. باران مشاوره :

   رامتین سلام
   برای دریافت کسری ایثارگری لازم است نامه اشتغال به خدمت را از یگانی که در حال حاضر در آن خدمت می کنید دریافت نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: