سربازان تا سال 1401 حداقل یک مهارت را فرا می گیرد

0 715

مهارت اموزی یکی از راهکارهایی است که باعث می شود سربازی برای جوانان لذت بخش تر و پویا تر شود. با ایجاد مهارت آموزی در حین خدمت سربازی، سربازان استعدادها و مهارت های خود را کشف کرده و پرورش می دهند.

یکی از معضلات جوانان این است که حتی با داشتن مهارت هم نمی توانند برای خود درامد زایی داشته باشند. در مهارت آموزی علاوه بر آموزش مهارت چگونگی استفاده از این مهارت در بازار کار نیز به سربازان آموزش داده می شود.

مهارت اموزی می تواند باعث شود سربازان پس از خدمت احساس مفید بودن برای خود و جامعه را داشته باشند و به کارآفرینانی برای رشد توسعه کشور تبدیل گردند.

مهارت آموزی سربازان

به گزارش باران مشاوره به نقل از ایسنا، تا پایان سال 1401 سربازان حداقل با یک مهارت خدمت سربازی خود را به پایان می رسانند.

مشاور عالی قرارگاه مهارت آموزی سربازان نیروهای مسلح گفت: سه سال از فعالیت قرارگاه مهارت آموزی سربازان می گذرد. مهارت آموزی سربازان مطالبه جدی مقام معظم رهبری است که ستاد نیروهای مسلح مصمم آن را پیگیری می کند. قرارگاه مهارت آموزی نیز به همین منظور راه اندازی شده است.

سربازان بنیه دفاعی کشور هستند

سردار موسی کمالی افزود: سربازان از ارکان توان رزمی و بنیه دفاعی کشور هستند. آن ها در برقرای نظم و امنیت و دفاع از کشور نقش ارزنده ای دارند. لازم است از سربازان حمایت و کیفیت دوران خدمت برای آن ها ارتقا داده شود.

برخی از افراد آگاهانه یا ناآگاهانه قصد تضعیف سربازی را دارند. با این اقدامات نقش و اهمیت سرباز در دفاع از کشور و برقراری امنیت کم رنگ می شود. در نتیجه این تصور ایجاد می شود که نیروهای مسلح برای پوشاندن ضعف های سربازی به دنبال مهارت آموزی رفته است. در خقیقت چنین نیست.

پیشروی مقتدرانه خدمت سربازی

کمالی خاطرنشان کرد: سربازی مقتدرانه در کشور دنبال می شود. با توجه به رویکرد جدید مهارت آموزی، سرباز علاوه بر انجام وظایف اصلی خود، در دوران خدمت مهارتی را فرا می گیرد و برای آن گواهی معتبر دریافت می کند.

برای قرارگاه مهارت آموزی ماموریت و چشم اندازی پنج ساله در نظر گرفته شده است. طبق چشم انداز و اهداف قرارگاه  لازم است تا پایان سال ۱۴۰۱ مهارت آموزی برای تمام سربازان انجام شود. در واقع هیچ سربازی در نیروهای مسلح نخواهد بود که حداقل بدون یک مهارت از خدمت ترخیص شود.

شرایط باید به گونه ای باشد که تمام سربازان بتوانند حداقل یک مهارت مورد علاقه خود را یاد بگیرند یا تکمیل کنند تا پس از  سربازی بتوانند شانس بیشتری برای اشتغال داشته باشند.

حمایت از سربازان تا زمان اشتغال

وی ادامه داد: شعار ما خروج هر سرباز با یک مهارت از سربازی است. هدف ما فقط مهارت آموزی نیست و تصمیم داریم سرباز با توجه به مهارتی که در طول خدمت فرا گرفته است، مشغول به کار شود. بنابراین قرارگاه پس از سربازی نیز در کنار سربازان است و از آنان تا یافتن شغل مناسب با ارائه تسهیلات حمایت می کند.

در همین راستا با ۳۳ دستگاه شامل ۹ وزارتخانه و ۱۷ سازمان توافقاتی انجام شده است. تا کنون با ۲۶ مورد از این ۳۳ دستگاه تفاهم نامه همکاری امضا کرده ایم.

بقیه دستگاه ها نیز به زودی وارد عمل خواهند شد، تا بتوانیم با استفاده از ظرفیتشان به سربازان در طول خدمت آموزش تخصصی بدهیم. در ضمن پس از خدمت نیز شرایط استخدام سربازان را در قسمت های مورد نیاز این سازمان ها فراهم کنیم.

تفاهم نامه قرارگاه مهارات آموزی و شرکت بیمه

قرارگاه مهات آموزی سربازان با شرکت بیمه تفاهم نامه ای با این اهداف منعقد کرده است:

 • آموزش سربازان
 • ارائه خدمات بیمه ای
 • اجرای طرح های خاص
 • افزایش اثربخشی خدمت سربازی

شرکت بیمه در چند زمینه در خدمت کارکنان وظیفه نیروهای مسلح خواهد بود:

 • در ابعاد آموزشی (آموزش و مهارت آموزی سربازان برای مشاغل بیمه ای از طریق آموزش علمی کاربردی بیمه ایران)
 • پوشش های بیمه ای  با تخفیفات ویژه
 • ارائه خدمات خاص
 • طرح های خاص
[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: