حکم حبس تعزیزی برای متخلفین نظام وظیفه

0 1,183

با توجه به اینکه بسیاری از مشمولان نظام وظیفه تمایلی به گذراندن خدمت سربازی ندارند، تخلفاتی در این زمینه صورت می گیرد. از طلاق صوری والدین گرفته تا جعل مدرک تحصیلی، جعل شناسنامه و شهادت دروغ برای اخذ انواع معافیت های سربازیاکنون بهتر است درباره مجازات این افراد که مرتکب تخلف در امور مربوط به نظام وظیفه می شوند بیشتر بدانیم.

متخلفین مجازات می شوند

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ عباسی معاون وظیفه عمومی فرماندهی نیروی انتظامی استان زنجان گفت : با توجه به ماده 60 قانون خدمت وظیفه عمومی افرادی که مرتکب تخلفات و جرایمی مانند جعل شناسنامه ، مهر، امضاء، کارت پایان خدمت سربازی و کارت معافیت سربازی  شوند مجازات خواهند شد.

سرهنگ عباسی گفت: بر اساس این ماده در قانون وظیفه عمومی اشخاصی که مرتکب تخلفات و جرایمی همچون استفاده از شناسنامه دیگران، اعمال نفوذ، شهادت کذب، گواهی خلاف واقع، مکتوم داشتن حقیقت، اخذ رشوه یا فریب دادن مشمول شده باشند و باعث معافیت خود یا دیگران را از خدمت وظیفه عمومی شده باشند به مراجع قضایی مربوطه معرفی خواهند شد.

حکم حبس تعزیزی برای متخلفین نظام وظیفه

سرهنگ عباسی معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان زنجان تاکید کرد: به اتهام این افراد در دادگاه صالحه رسیدگی خواهد شد. با رعایت شرایط و امکانات خاطی و دفعات و مراتب جرم و مراتب تادیب از وعظ و توبیخ و تهدید و حبس تعزیری از یک سال تا پنج سال محکوم خواهند گردید.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چناچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ticker_background=”#fe8989″ ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: